Makat siğili insan gözüyle görülemeyecek kadar küçük bir şekilde başlar ve giderek büyür, bu durum bütün siğiller için geçerlidir ama makat bölgesi nemli olduğu için yayılma ve büyüme hızı daha yüksektir.

Makat siğili görüntüleri elde edebilmek yada hasta tarafından elle hissedilebilir hale gelmesi için mercimek kadar büyümüş olması gerekir. Bundan daha önce fark edilmesi zordur.

Genellikle hastalar bu görüntüyü önce deri kıvrımı sanar ve ne yazıkki biraz da utanma sebebiyle tedaviyi erteler ve siğilin ilerlemesine neden olur.

Aşağıda değişik düzeyde makat siğili görüntülerini görebileceksiniz lütfen bunlar kadar ilerlemesini beklemeden tedavi olun.

Anüs bölgenizde gördüğünüz çıkıntıyı ben veya basur olarak yorumlayıp zaman kaybetmeyin, şüpheniz varsa proctoloji uzmanına muayene olun ve tedavi başlayın. Tedaviyi ertelediğiniz her gün yenileri çıkar ve büyüme deam eder. Atalrımız boşa “yılanın başını küçükken ezeceksin” dememiş. Kondilom yılan kadar tehlikelidir hatta farkedildiği andan itibaren etrafınızdaki indsanlara da bulaştırmaya devam edeceğiniz için yakınınızdaki sevdiğiniz insanlar açısından siz yılandan bile tehlikeli hale gelirsiniz. Ağaşıdaki görüntülerde hastalığın ne kadar ileri düzeylere varabileceğini görebilirsiniz.

Makat Siğili Nasıl Görünür ? Yukarda bahsettiğim gibi ben veya hemoroid ile karıştırılabilir ama kondilom un görüntüsü farklıdır, çok değişik büyüklüklerde karnabahar görünümü vardır yani yüzeyi pütürlü ve biraz da nemlidir. Sert silmekle kanama eğilimindedir. kaşıntı ve belirsiz acı gibi şikayetler olur.

Makat siğili görüntüleri içinde ayrıntılı görmek istediğinize tıklarsanız resim büyür.

anal kondilom

 

 

 

 

 

anal kondilom küçük anal kondilom orta anal siğilller anüste siğiller  kondilom koterizasyonu nedir kondilom nasıl yakılır kondilom tedavisi makat siğili makat siğili nasıl oluşur makat siğili olanlar makat siğilleri makat siğilleri tedavisi makatta siğil makatta siğil olurmu

https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Makat Siğili Görüntüleri” Yazısında 1 Yorum

  1. hasan says:

    çatılak tedavis icini neyapıma gerekiri
    Dr.Muharrem Kaya
    genel cerrahiye görünmelisin

babi