Makat siğili anogenital kondilom yada anal siğil olarak ta bilinir Yaygınlık düzeyi çok değişen bir hastalıktır ve tedaviye başlama süresi yayılmada en önemli etkendir. Tedavinin geciktirilmesi halinde bağırsaklara ilerleyip hayati tehlike ortaya çıkarabilirler. Siğillerde en önemli sorunlardan biri de bulaşıcılığıdır hastalık dokunulabilir hale geldiğinde kişinin kendisinden vücudun diğer bölgelerine ve çevresindeki insanlara bulaşma olur. Her ne kadar anal cinsel ilişkiyle bulaştığı söylense de kondilomu olan kişinin dokunduğu taharet musluğuna dokunan kişi risk altındadır ve bu yolla yada tokalaşmayla bulaşarak yayılabilir.makat siğili ilerlermi
Tüm bu sorunlar düşünüldüğünde makatta siğil şüphesi oluştuğu anda muayene olmalı ve en kısa sürede tedavi ettirilmelidir.
Makat siğili nasıl geçer ?
Kendi haline yada bitkisel ürünlerle geçme ihtimali yoktur bilimsel tedaviler başlanmalıdır. İlk akla kremler gelir ancak makat bölgesi siğilleri diğer bölgelerdekinden farklıdır. Anüsün içine ve bağırsaklara girmiş olma ihtimali vardır bu sebeple muayenede mutlaka anoskopla bağırsak ta görüntülenmelidir. makat siğili kanserleşirmiBağırsağa ilerlemişse kullanılacak krem sadece dışarıdakileri tedavi eder ama içerde olanlar giderek büyür ve sorun çok ciddi düzeylere gelebilir. Aynı sorun krio denilen dondurmayla makat siğili tedavisi için de geçerlidir. Doğru yaklaşım elektrokoterle tümünü yok etmektir. En etkin yöntem budur.
Makat siğili tedaviden sonra tekrarlarmı ?
Aynı kaynaktan mikrop tekrar alınmazsa ve var olanlar tamamen temizlenirse tekrarlamaz.
Makat siğili nasıl önlenir ? makat siğili nasıl geçer
En sık bulaşma yolu cinsel ilişki olduğu için korunma amaçlı kondom kullanılmalıdır.Net bir önleme yolu yok ancak özellikle tuvalet sonrası ellerin yıkanması, yıkandıktan sonra mikrop öldürücülerle elin silinmesi yayılma ihtimalini azaltır ama kesin önler demek mümkün değildir bu sebeple tedavi edilmelidir. Tedavi başlandığı anda bulaşma riski ortadan kalkar.
Tedavide en önemli şek hastanın takibidir ve tamamen temizleninceye kadar yakından takip gerektirir.
Makat siğili tedavi ücreti için makar siğili yaktırma fiyatı

makat siğili görseli

https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html
https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Makat siğili nasıl geçer” Yazısında Yorum Yok

banteng