Medicalart Kalp Damar Cerrahi merkezi toplardamar hastalıkları (fleboloji) ve makat hastalıklarına (proctoloji) yoğunlaşmış bir kliniktir. 2006 yılında faaliyete başlamış ve giderek daha fazla hasta memnuniyeti sayesinde Türkiye’nin en bilinen klinikleri arasına girmiştir. Bu bilindik hizmet kalitesi sayesinde 10 yıl boyunca binlerce hastaya hizmet vermiştir. 2016 yılında yönetimin değişmesi daha doğrusu yönetimle birlikte hastaya yaklaşım anlayışının değişmesi sebebiyle hızla güç kaybetmiştir. Hasta kabul eden doktorların değişmesiyle şikayet eden hastaların sayısının hızla artması klinikte gelir gider dengesini bozmuş, giderleri azaltmak için kullanılan malzeme ve hizmet kalitesi daha da düşmüştür. Bu düşüş kısır döngüye girmiş kalite düştükçe hasta azalmış, hasta azaldıkça kalite düşmüştür. Daha önce muayene olup ta tedavi olmayan hastalara mesaj gönderip “verdiğimiz tedavi ücretini % 50 indirdik yeter ki gelip tedavinizi yaptırın” dense de hastalar güven duymadığı için sonuç bekledikleri gibi olmamıştır.

Yapılan yoğun hasta şikayetleri sonucunda klinik İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünce kapatılmıştır. Bu kötü gidişe Ankara şubesi, Nişantaşı şubesi ve Kadıköy şubesi de eşlik edip tümüyle kapanmış, İzmir şube el değiştirmiş, Bursa şube Bursa Valiliğince mühürlenerek kapatılmıştır.

Medical Art Şikayet
Şikayetlerin çok artması sonucu İstanbul İl sağlık Müdürlüğünün kliniği kapatması üzerine kurumu bu hale getiren Dr. Mustafa Bolat, Dr. Sinem Yiğit Uğur ve Dr. Salih Cenap Çevli kişisel muayenehanelerini açmışlardır. Medicalart Klinik resmi sitesi www medicalart com.tr üzerindeki hakimiyetlerini kaybetmeleri sonucu zaten düşük olan hasta sayıları iyiden iyiye azalmıştır. İflasın eşiğine gelen bu üç muayenehane doktoru Medical Art ismini çağrıştıran çakma isimler medicinarts, medicineart, mediport, medisoft, fastmed gibi bir çok internet sitesi ile yollarına devam etmeye çalışsa da hastaların bu uyanıklığı yani bu sitelerin çakma olduğunu fark etmeleri sonucu iflastan kurtulma şanslarını kaybetmişlerdir.

Medical Art Klinik, kuruma bu şekilde zarar veren bu üç hekim aleyhinde tazminat davası açmıştır , dava Türkiye Cumhuriyeti Bakırköy 4.Asliye Ticaret Mahkemesinde devam etmektedir.

Dava konusu; Bilerek ve isteyerek şirketi batırmak, batırdıkları şirketin var olan müşterilerini kendi muayenehanelerine yönlendirerek haksız kazanç elde etmek.

Davalılar;
Mustafa Bolat Kalp Damar Cerrahi Uzmanı
Salih Cenap Çevli Genel cerrahi Uzmanı
Sinem Yiğit Uğur Kalp ve damar Cerrahisi Uzmanı

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Medical Art” Yazısında Yorum Yok

kucing