Medicalart Kalp Damar Cerrahi Merkezi 2004 yılından beri varis, hemoroid, kıl dönmesi, anal fissür (makatta çatlak, yırtık), fistül, ben tedavisi, hemanjiom gibi bir çok hastalığın ayaktan tedavilerinin yapıldığı bir klinikti ancak geçtiğimiz günlerde sağlık müdürlüğünce kapatıldı. Son bir yılda kliniğin kötü yönetimi sonucu çalışan tüm elemanlar işten atılıp yerlerine daha tecrübesiz elemanlar alındı. Zaten var olan hasta şikayetleri giderek hızla artmaya başladı. Klinikten şikayetçi olan hastaların sayısının artması sonucu İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde hasta kabul edebilecek alt yapısının olmadığı ve bu sebeple hastaların zarar görebileceği tespit edildi. Bu tespit üzerine Medicalart Klinik faaliyetten men edildi, hasta kabulü yasaklandı. Hasta kabulü yasaklanan kliniğin müdürü bu sorunu farklı bir şekilde aşma amacıyla yani diğer bir deyimle şikayetlerin çok artması sebebiyle gelen hasta sayısının çok azalması üzerine yeni bir isimle hasta kaybını azaltmaya çalıştı ve Medicinarts adıyla bir yapılanmaya gitti.

Medicinarts

Medicinarts adıyla kurulan internet sitesinde “müşterek muayenehane” gibi bir yakıştırma yapılmış olsa da gerçekte Türkiye’de böyle bir uygulama yoktur. Yani muayenehanenin bir markası olması yasal olarak mümkün değildir. İstanbul Sağlık Müdürlüğü kısa süre sonra bu ismi kullanmalarını yasaklayacaktır. Yasaklanıncaya kadar Medicalart Kliniğin hastalarının geride kalan az bir kısmını çelip medicinarts a yönlendirmeye çalışacaklardır. Oysa zaten klinik hakkında fazlasıyla şikayetçi hasta var, bunu anlamanın en basit yolu www.sikayetvar.com sayfasına bakmaktır. Medicineart olarak aldıkları ismi tamamen taklit olması sebebiyle kısa sürede kullanımdan kaldırıp patent sorunu olma ihtimali daha düşük bir isim almışlar ama nafile. Türk insanı bu tür uyanıklara gereken dersi verecek kadar zekidir. Sikayetvar sitesinde en fazla şikayet alan klinik unvanını koruması sayesinde yeterli tıbbi yatırım yapamayacak düzeylerde ekonomik zorluk çekmesi sonucu batan Medical Art kliniğin iskeleti üzerine kurulmaya çalışılan bu yapılanma da kısa sürede hak ettiği şekilde batacaktır.
Medicinarts Aldatmacası
Medicalart kapatılmadan önce SGK anlaşması vardı ama kapatılınca anlaşma da iptal edildi. Ama uyanık Medicinarts yetkilileri sanki hala SGK anlaşması varmışi gibi reklamlar yapmakta ve bunu sitelerinde abartılı bir şekilde paylaşmaktadırlar. hastalar sorduğunda gözüne baka baka “evet SGK anlaşmamız var” demektedirler.
Medicinarts Nerede
Yukarıda yazıldığı gibi ekonomik sorunlardan dolayı batan ve sağlık müdürlüğü tarafından kapatılan bir kliniğin adresinde hasta kabul etmeye çalışmaktadırlar ancak ruhsat alınamadığı için şu an kaçak olarak ameliyatlar yapılmaktadır. Son günlerin popüler deyimiyle “merdiven altı klinik” yapısındadır. Yeşilyurt Mahallesi Sipahioğlu Cad. No:25 Bakırköy ;İstanbul adresinde çalışmaktadır.
Medicinarts Klinik Doktorları
Aslında bu doktorlar  Medicine Arts ta çalışan doktorlar değil kendi adlarına muayenehane açmış doktorlardır ancak adresi aynı olduğu için buranın doktorları olduğu kabul edilebilir. Bu doktorlar Dr. Mustafa Bolat (kalp damar cerrahisi uzmanı), Dr. Sinem Yiğit Uğur (kalp damar cerrahisi uzmanı), Dr. Salih Cenap Çevli ( genel cerrahi uzmanı )
Medicinarts Klinikte Hangi Hastalıklar Tedavi Edilir
Tedavi ünitesi değildir. Normal muayenehane ruhsatı alacakları için bu doktorların branşına giren hastalıkları muayene ve teşhis edebilirler. Bu branşlara giren varis (toplar damar genişlemesi, damar beni, basur (hemnoroid), makat çatlağı (fissür), fistül, kondilom, siğil gibi hastalıkların muayenesi yapılabilir ancak bu hastalıkların ameliyatını yapacak tıbbi donanımı ve yetkisi olmadığı için ameliyatla tedavilerinin yapılmaması gerekir. Burada size böyle bir ameliyat önerilirse sakın kanmayın çünkü bu hastalıkların hiçbirinin ameliyatını yapma yetkileri yoktur. Çünkü adından da anlaşılacağı gibi buralar muayenehanedir, tedavi ünitesi değidir.
Medicinarts Şikayet
Eski Medical Art Kalp Damar Cerrahi Merkezi tedavi olan hastaların çoğunun şikayetçi olması sonucu  iflasın eşiğine gelip tıbbi donanımı yetersiz kalınca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ilgili birimleri tarafından kapatıldı, kapatılan kliniğin yerine daha yetersiz üç uzman ( Dr. Mustafa Bolat, Dr. Sinem Yiğit Uğur ve Dr. Salih Cenap Çevli ) muayenehane açıp adına da Medicalart ın çakması medicinarts dediler. Ancak nafile hastayı hasta gibi değil müşteri görme zihniyeti devam ettiği sürece Medicinart geliştirilmeleri veya hastaları ikna etme çabaları nafile. Çünkü bu kadar çok pişman hastanın olması yeni yapılan Medicinarts müşterek muayenehaneye de yansıyacak orası da batacaktır. Müşterek muayenehane terimi de ne anlama geldiği belli olmayan bir tanımlama, sanki müşterek bahis oynatıyorlar.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Medicinarts” Yazısında Yorum Yok

gajah