Menopoz döneminde görülen saç sorunlarının tedavisi için üretilen tablet şeklinde bir ilaçtır.İlacın içeriği incelendiğinde saçta yaşa bağlı olarak ortaya çıkan dökülme, kırılganlık, tellerde incelme, beyazlaşma, parlaklığını yetirme gibi durumlar için etkili olabilecek ürünler olduğu görülmektedir.

Özellikle saçın yapım maddeleri olan keratin ve L-sistin, beyazlaşmayı geciktirdiği bilinen metiyonin ve pantotenik asit etkili dozlarda kullanılmış.

Menopoza bağlı olarak gelişen kadınlık hormonu östrojenin yerini tutan isoflavon diğer menopoz şikayetleri (terleme, ateş basması, sinirlilik vs) için etkili olacak miktarlarda eklenmiş.

Damarları genişleterek kan dolaşımını artıran ginkgo biloba saçın beslenmesini artırdığı gibi beyin kan dolaşımını da artıracak kadar etkili miktarda eklenmiş bu da saç sorunlarının çözümüne katkı sağladığı gibi unutkanlık gibi sorunlara da yardımcı olur.

menopecia

Tüm bunlara ek olarak çinko, magnezyum gibi yaşlılıkta emilimi azalan mineraller ve E, B7, B5, B9 gibi vitaminlerin olması da alınacak sonucu olumlu yönde etkilemesi beklenir.

ÖZETLE;

Menopecia tablet orta yaş üstü ve menopoza girmiş kadınlarda saç sorunlarının çözümü yanı sıra diğer menopoz bulgularında da etkili olabilecek içeriğiyle öne çıkmaktadır.

Menepozda Cinsel İstek Nasıl Artar

Aslında cinsellik kadında öğrenilebilen bir davranıştır yani hormonların değiştiği menopoz döneminde cinsel hayatın çok etkilenmemesi beklenir. Genel olarak gebelik korkusunun ortadan kalkması, profesyonel hayattan (kariyer, para kazanma vb) kaynaklanan kaygıların azalması, çocuklarının büyümüş olmasıyla azalan fiziksel bağımlılık, yılların oluşturduğu deneyimler, eşlerin birbirini daha iyi tanımaları sonucu kadının menopozdaki cinsel hayatının daha da renklenmesi son derece doğaldır. Menopoza girerken ortaya çıkabilecek depresyon ataklarında ve uyum döneminde cinsel istekte (libido) bir miktar azalma olacağını bilerek paniğe kapılmadan uygun danışma ve tedavilere başvurmak en akılcı yoldur. Sağlığınızı riske atmadan cinsel yönden eski sağlıklı günlerinize dönebilir, partnerinizi şaşırtabilir hatta onun da yaşı ileriyse onu sıkıştırabilirsiniz.

Menopozlu İçin Şampuan Önerisi

Şampuanlar saç temizliği için geliştirilmiş temizlik malzemeleridir, temizlik dışında dökülme tedavisi gibi beklentiler hüsranla sonuçlanır.

Menopozda Saç Dökülmesine Sprey

Tablet kullanırken sprey kullanmaya çok gerek yoktur ancak net erkek tipi dökülme varsa menopecia tablete ek olarak hairforte sprey veya minoxil sprey kullanılması daha iyi sonuç alınmasını sağlar.

Menepozda Cinsel Yaşam

menopozda cinsellik

Menopozda vajina girişi ve vajina cildinde zayıflama ve kuruluk nedeniyle ağrılı ilişki ve buna bağlı bir isteksizlik ortaya çıkabilir bunun önüne geçmek son derece basittir. Vajina içine sürülen hormon jelleri vajinadaki olumsuz değişiklikleri durdurur, kayganlaştırıcı jel cinsel ilişkide ortaya çıkan acıyı azaltıp zevkli hale getirir.
Bunun yanı sıra ağızdan alınan isoflavon östrojen eksikliğine bağlı şikayetleri yerine koyma tedavisi şeklinde gidererek hastanın şikayetlerinin düzelmesini sağlar.
Daha etkili yöntemler de vardır.
İsoflavon soya fasulyesinden elde edilen bitkisel östrojendir. Vücutta östrojeni taklit eder ve onun etkilerini gösterir. Östrojen etkisi gösterirken östrojenin yan etkilerine neden olmaz. Menopozdan sonra östrojen alımı meme ve diğer kadın kanserlerinin artmasına neden olur ama isoflavonun böyle yan etkileri yoktur.

Östrojen saçlar üzerinde de besleyici, canlandırıcı ve kalite artırıcı etkiye sahiptir. İleri yaşlarda saç dökülmesi ve saçta kalite kaybının nedeni östrojenin azalması buna karşın erkelik hormonlarının azalmaması sonucu rölatif olarak dengenin bozulmasıdır. Menopozda saç dökülmesinin nedeni budur. Menopoz dönemi saç sorunları için geliştirilen menopecia tablet bu dönem saç sorunları için çok iyi formülize edilmiş bir ilaçtır. Saçları korumak yanı sıra isoflavon sayesinde yeniden cinsel istekte artış, içeriğindeki ginkgo biloba sayesinde unutkanlık gibi beyin kan dolaşımının azalması sonucu ortaya çıkan sorunlara da iyi gelir.
Yaşa bağlı saç sorununuz varsa şampuanlardan beklentiniz olmasın, pahalı şampuanlar da size çare olmayacaktır.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Menopecia” Yazısında 4 Yorum

 1. Şüheda says:

  Hocam 44 yaşındayım menopecia tablet kullanmaya başladı m sacim çok inceldi biriktirmek kalinlasma olurmu yoksa expecia icerigi daha zengin önümüzdeki kullansam yardıma ihtiyacım var
  Dr.Muharrem Kaya
  menopecia yaşınıza uygun olan üründür.günde 2 tablet almalısınız

 2. asena says:

  menopecia tablet internnete yeni, gördük araştırıp baktık bu tableti annem kullanacak 57 yaşında menopoz döneminde aşırı saç dökülme problemi var bu tablet gerçekten saç dökülmeyi durduruyormu bitkisel bir llaç mı yan etkileri varmı kilo aldırır mı günde kaç defa alınır reçeteli mi reçetesiz mi satılıyor mu son olarak bütün eczanelerde oluyormu teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  Allah Allah bütün bunları google amcaya sorun 🙂 ya da bir eczacıya

 3. Neslihan says:

  iyi günler ben 48 yaşında ve daha 1 yıl olacak adet görmüyorum bekaraım çocuk doğurmadım. menopecia tableti 2 ay kullandım birde menopeca diye tablet vardı onuda 2 ay kullandım yalnız eczacı tableti günde bir kez kullanmamı önerdi. menopecia tableti olduğum yerde bulamyınca diğerini kullanmak zorunda kaldım ama şimdi kullanmıyorum ateş basması çok da yok ama sürekli bir unutkanlık sinirlilik en önemlisi saçımda hala dökülme var troid(haşimoto) rahatsızlığım var levotiron 50ml olanı kullanıyorum.tekrar bu menopecia tableti kullanmak istiyorum ama ne kadar sürede kullanmam gerekli ve günde kaç kaç tablet almam gerekli lütfen bana yardım edermisiniz.
  Dr Muharrem Kaya
  6 ay günde iki tablet alabilirsin.

 4. emre says:

  41 yaşındayım yaklaşık 2 .3 yıldır menopoz şikayetleri yaşıyorum soğan kürü ve çeşitli bitki kürleri ile arada bir adet gördüm ama yapmayınca görmüyorum aşırı unutkanlık stre ateş basması var en çokta tutamtutam saçlarım dökülüyor çok cansız evin her tarafını dolduran saçlarım oldu troid hoşamita hastalığımda var çok yüksek değil az menopecia hiç kullanıp tedavi göreni duymadım lütfen yardım edremisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  içeriğindeki isoflavon ile menopozal şikayetlerinizi diğer maddelerlede saç dökülmenizi durdurur,saç kalitenizi arttırır.günde iki doz kullanabilirsiniz

penyu