Menopoz döneminde görülen saç sorunlarının tedavisi için üretilen tablet şeklinde bir ilaçtır.İlacın içeriği incelendiğinde saçta yaşa bağlı olarak ortaya çıkan dökülme, kırılganlık, tellerde incelme, beyazlaşma, parlaklığını yetirme gibi durumlar için etkili olabilecek ürünler olduğu görülmektedir.

Özellikle saçın yapım maddeleri olan keratin ve L-sistin,beyazlaşmayı geciktirdiği bilinen metiyonin ve pantotenik asit etkili dozlarda kullanılmış.

Menopoza bağlı olarak gelişen kadınlık hormonu östrojenin yerini tutan isoflavon diğer menopoz şikayetleri (terleme, ateş basması, sinirlilik vs) için etkili olacak miktarlarda eklenmiş.

Damarları genişleterek kan dolaşımını artıran ginkgo biloba saçın beslenmesini artırdığı gibi beyin kan dolaşımını da artıracak kadar etkili miktarda eklenmiş bu da saç sorunlarının çözümüne katkı sağladığı gibi unutkanlık gibi sorunlara da yardımcı olur.

Tüm bunlara ek olarak çinko, magnezyum gibi yaşlılıkta emilimi azalan mineraller ve E, B7,B5, B9 gibi vitaminlerin olması da alınacak sonucu olumlu yönde etkilemesi beklenir.

ÖZETLE;

Menopecia tablet orta yaş üstü ve menopoza girmiş kadınlarda saç sorunlarının çözümü yanı sıra diğer menopoz bulgularında da etkili olabilecek içeriğiyle öne çıkmaktadır.

menopecia

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Menopecia” Yazısında 3 Yorum

 1. asena says:

  menopecia tablet internnete yeni, gördük araştırıp baktık bu tableti annem kullanacak 57 yaşında menopoz döneminde aşırı saç dökülme problemi var bu tablet gerçekten saç dökülmeyi durduruyormu bitkisel bir llaç mı yan etkileri varmı kilo aldırır mı günde kaç defa alınır reçeteli mi reçetesiz mi satılıyor mu son olarak bütün eczanelerde oluyormu teşekkürler.
  Dr.Muharrem Kaya
  Allah Allah bütün bunları google amcaya sorun 🙂 ya da bir eczacıya

 2. Neslihan says:

  iyi günler ben 48 yaşında ve daha 1 yıl olacak adet görmüyorum bekaraım çocuk doğurmadım. menopecia tableti 2 ay kullandım birde menopeca diye tablet vardı onuda 2 ay kullandım yalnız eczacı tableti günde bir kez kullanmamı önerdi. menopecia tableti olduğum yerde bulamyınca diğerini kullanmak zorunda kaldım ama şimdi kullanmıyorum ateş basması çok da yok ama sürekli bir unutkanlık sinirlilik en önemlisi saçımda hala dökülme var troid(haşimoto) rahatsızlığım var levotiron 50ml olanı kullanıyorum.tekrar bu menopecia tableti kullanmak istiyorum ama ne kadar sürede kullanmam gerekli ve günde kaç kaç tablet almam gerekli lütfen bana yardım edermisiniz.
  Dr Muharrem Kaya
  6 ay günde iki tablet alabilirsin.

 3. emre says:

  41 yaşındayım yaklaşık 2 .3 yıldır menopoz şikayetleri yaşıyorum soğan kürü ve çeşitli bitki kürleri ile arada bir adet gördüm ama yapmayınca görmüyorum aşırı unutkanlık stre ateş basması var en çokta tutamtutam saçlarım dökülüyor çok cansız evin her tarafını dolduran saçlarım oldu troid hoşamita hastalığımda var çok yüksek değil az menopecia hiç kullanıp tedavi göreni duymadım lütfen yardım edremisiniz
  Dr.Muharrem KAYA
  içeriğindeki isoflavon ile menopozal şikayetlerinizi diğer maddelerlede saç dökülmenizi durdurur,saç kalitenizi arttırır.günde iki doz kullanabilirsiniz

domba