Muayenehanesi olan doktorlar diye arayıp bu sayfaya geldiğinize göre eski muayenehane ortamını özlemişsiniz demektir. Eskiden özel doktora gidilirdi doktorla karşılıklı konuşulup çay kahve içilip dertler ayrıntılı bir şekilde dinlenir ve en doğru çözüm karşılıklı tartışarak bulunur ve uygulanırdı. Yani doktor muayenehanesi ticarethaneden çok bir aile ortamı gibiydi. “Devrim gibi uygulama” diye sunulan “sağlıkta dönüşüm programı” ne yazık ki özel muayenehanelerin % 99 unun kapanmasına ve özel hastanelerin hepsinin birer SSK hastanesi haline gelmesine sebep olmuştur.
Sağlıkta dönüşüm programı sayesinde bir hastaya ayrılan ortalama süre 20 dakikadan 2-3 dakikaya düşmüş daha kötüsü ekonomik sebeplerle hasta daha kapıdan girerken “şu tahlilleri yaptırıp öyle gel” denilerek eline onlarca tetkik kağıdı eklenir hale gelmiştir. Hasta derdini anlatmak bir yana doktorunun yüzünü net göremez olmuştur.muayenehanesi olan doktorlar
Muayenehanesi olan doktorlar tek tük kalsa da hastalarına yeterli süre ayırmakta bu sayede dinleyerek daha net düşünüp gereksiz tahlil istememekte ve hastasına “muayene olmuş hissi” yaşatmaktadır.
Benzer şekilde eskiden özel hastaneler de bu şekilde yaklaşırdır ancak sağlıkta dönüşüm sayesinde tüm özel hastaneler eski SSK hastanesi çalışan her hekim de SSK doktoru haline gelmiş ve sürümden kazanmak için her uzman günde 50-100 hasta yükü taşımaya başlamıştır. Net çalışma saati 6 saat içinde 100 hasta bakmak her yiğidin harcı değil. muayenehanesi olan doktorlar ameliyat
Devlet hastaneleri de bundan nasibini almış “performans puanı” uygulaması sayesinde en çok hasta gören (muayene etmese dahi) hekim en fazla kazanan hekim olmuştur. Buna paralel olarak ta döner sermaye gelirini artırmak için gelen her hastaya gerekli gereksiz tüm tetkikler istenmeye başlanmış diğer bir deyimle “devlet devleti soyar” hale gelmiştir.
Hasta ilgisinin yüksekliği sayesinde Türkiye nin büyük illerinde 5 şubeyle hizmet veren Idea Klinik muayenehane kalitesinde hizmet vermekte ve her hastaya yeterli süre ayrılmaktadır. Hastalardan gereksiz tetkik istenmemekte, randevu saatinde muayeneye alınmakta ve tüm sorunları işine ara vermeyecek çağdaş yöntemlerle tedavi edilmektedir. Tedaviye gelmek isteyen kişiye en uzak 2-3 güne randevu verilmektedir.
Varis, hemoroid, kıl dönmesi, yağ bezesi, ben, kılcal varis, hemanjiom gibi hastalıklarınız varsa Idea Kliniğin çağdaş uygulamaları ve insani yaklaşımını görmeden tedaviye karar vermeyin.
Idea klinik şubeleri iletişim bilgileri için özel muayenehanesi olan doktorlar

Özel muayene ücretleri için özel muayene ücretleri

muayenehanesi olan doktorlar ankara

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Muayenehanesi olan doktorlar” Yazısında Yorum Yok

domba