Daha çok ayakta seyrek olarak ta elde görülebilen nasır derinin savunma amaçlı kalınlaşmasıdır. Görünen kısmı geniş olsa da derin kısmı nokta şeklindedir.Bu üçgen yapı şiddetli ağrı sebebidir. Dışarda 1 cm lik alana uygulanan basın derindeki 1 mm lik noktaya 100 kat basınç yapılmış gibi şiddetli ağrıya neden olur. Tedavide mutlaka derindeki bu kokta alınmalıdır.Yüzeyi alındığında kısa süreli bir kısmi rahatlama olabilir ancak kök olduğu yerde kaldığı için % 100 ihtimalle tekrar oluşur. Kökü yok etmeyen tedavi yöntemi başarısızlıkla sonuçlanır.
ayak nasırı nasıl geçerNasır Neden Olur ?Özellikle ayakkabıya çarpan alan yada tabanda olanlar kişinin sosyal yaşamını engelleyecek düzeyde ağrıya sebep olabilir. Tedavisi son derece basittir. Her ne kadar nasır bandı gibi cerrahi dışı uygulamalar olsa da nasırın başlangıç noktasını yok edemeyeceği için % 100 tekrarlar yani geçici bir rahatlama sağlar. Cerrahi olarak çıkarıldığında dikiş hattının oluşturduğu gerginlik sebebiyle yine tekrar ihtimali yüksektir. Yeni tedavi yöntemi radyo frekanstır. Kök kısmı net bir şekilde alındığı için tekrar etme ihtimali yoktur.
Nasır Olma Sebepleri ?ayakta nasır tedavisi
Ayakkabının doğru seçilmemesi yada ayaktaki deformasyonlar en sık nedendir. Ayağının belirli noktasına basanlarda da görülür. Çok yazı yazanlarda el parmaklarında da görülebilir. Bu basınç vücudun savunma amacıyla o bölgedeki deriyi kalınlaştırmasına neden olur. Kalınlaşan deri önceleri sorun yaratmaz ama zamanla taban merkez oluşur ki bu durum hastada ağrıya neden olur.
Nasır Nasıl Geçer ?
Teknolojiye sahip olmayan klinikler ameliyat yapar ama teknoloji olan ve bunu kullanan uzmanların olduğu kliniklerde ameliyatsız yöntemler tercih edilir. Radyo frekans bu amaçla üretilen ve en son teknolojik tıbbi alettir.

Ameliyatsız Nasır Tedavisi
nasır nasıl geçerTörpü
Jilet
Podolojik uygulamalar
Parmak arası silikonlar
Çeşitli bantlar
Asit içeren ilaçlar
Keratolitik ilaçlar
Bitkisel ilaçlar
Kullanılmaktadır ancak bunlar yüzeysel olarak deriyi alır ve asıl sorun olan kök yerinde kalır. Kökün yerinde kalması sebebiyle sorun mutlaka tekrar ortaya çıkar. Derinin yeniden gelişme süresi olan 2-4 haftalık biz az ağrılı dönemin sonunda her şey eskisi gibi olur.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-nasir-tedavisi.html
https://www.nasirtedavi.com/nasir-nedir/

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Nasır Nasıl Geçer” Yazısında Yorum Yok

kalkun