Nitro gliserinli Krem
Gliserol nitrat olarakta bilinir. Makat çatlağı tedavisinde hastanın kullanabileceği hazır 2 krem vardır bunlardan biri anestol diğeri rectogesic kremdir. Rectogesic Türkiye’ye ithal edilmediği için eczacıların yaptığı aynı içerikli kremler kullanılmaktadır. Tecrübeli bir eczacının hazırladığı merhem rectogesic kadar etkili olur. Anestol daha çok ağrıyı azaltır nitrogliserinli krem ise fissürü iyileştirir.

İlaç amaçlı kullanımda nitrogliserin açıldıktan sonra depoda uzun süre bekletilemez ve çok pahalı bir maddedir bu sebeple bu gurup ilaçları hazırlayarak hastasına sunan eczaneler genellikle nitrogliserin içeren krem yapımına pek girmez. Daha çok sirkülasyonu yüksek olan eczaneler yapar. Eczacı tarafından üretilen (majistral) ilaçlar konusunda yeterli yatırım yapmış Aslı eczanesi her an yapıp verecek şekilde ham maddeleri bulundurmaktadır.

Nitro Gliserinli Krem Satış

Glyceryl trinitrate krem olarak ta geçmektedir. Bu konuda internette araştırma yapıldığında Aslı Eczanesi görülmektedir. eczacidemetsari @ gmail.com dan sipariş geçebileceğiniz gibi 02122806400 nolu telefondan da sipariş verilebilmektedir. Sipariş 2 gün içerisinde kapınıza teslim edilmektedir.
Muayeneye giden hastaların büyük çoğunluğuna doktor hastanın bir şeyler yazmış olmak için hemoroid ilaçları (proctoglivenol,kortos,daflon,proctolog vs) yazmaktadırancak bunların makat çatlağında etkisi olmaz.
Anal fissürünüz varsa anestol krem ve nitrogliserinli kremler kullanarak hastalığınızdan % 40-50 ihtimalle kurtulabilirsiniz buna ek olarak kabızlığın engellenmesi ve sıcak su oturma banyosu başarıyı daha da artırır. Gerek anestol gerekse nitrogliserinli ilaçlar makatın dışına ve hafifçe ağzına sürülür unutmayın tüple veya fitil olarak makatın içine verilen ilaçlar makat çatlağınıza en küçük yarar sağlamaz çünkü içeri uygulanan ürünler sadece iç hemoroid tedavisinde kullanılır anal fissur tedavisi için değildir.

Nitro Gliserinli Krem Fiyatı
Nitrogliserinli krem fiyatları 50 TL ile 120 TL arasında değişmektedir. En uygun fiyata alabileceğiniz yerleri telefonla araştırabilirsiniz. Sonuçta hepsi aynı maddeyi içeriyor, daha fazla para vermek son derece anlamsızdır.

Nitrogliserinli ( glyceryl trinitrate gliseril trinitrat ) Kremler Nasıl Etki Eder
Makat çatlağında en önemli sorun çatlak sebebiyle makat kaslarının aşırı kasılmasıdır bir anlamda makata kramp girmesidir,nitrogliserin bu spazmı açarak makatı rahatlatır ve fissure iyileşir.Aslında ameliyatta da botox enjeksiyonunda da amaç aynı kası gevşetmektir. Anestol ise çatlaktan olacak acıyı azaltır.
Nitrogliserinli kremi 212 325 17 43 aslı eczanesinden temin edebilirsiniz, telefonla bildirmeniz halinde adresinize kargoyla teslim edilmektedir.Bu tür yapma ( majistral ) ilaçlar konusunda birikimli yerden almanız daha doğru olur. İnternette nerde kimin ürettiği bile belli olmayan ürünlerden uzak durmalısınız.


Nitrogliserinli Krem Yan Etkileri
Çoğu kişiye saçma gelir ama makata sürülmesine rağmen en sık görülen yan etkisi baş ağrısıdır. Hastaların yarıdan fazlası dayanaılmaz baş ağrısı yapması sebebiyle ilacı keser. Diğer sık rastlanan bir yan etkisi de tansiyon düşmesidir, bazen hastayı bayıltacak kadar tansiyon düşüklüğü yapabilir. Çok dramatik bir tablo olsa da genelikle ciddi sorun yaratmadan düzelir. Çarpıntı, solunum sıkıntısı gibi yan etkiler daha seyrek görülür.

Bitkisel Makat Çatlağına Bitkisel Çözüm
Karanfil yağı, aynısafa otu özü, meyan kökü özü, at kestanesi özütü gibi bitki özleriyle hazırlanacak kremler nitrogliserinli kremler kadar etkili olabilmektedir ve yan etkisi olmamaktadır. Bitkisel tedavi başlamadan önce teşhis koydurmak doğru bir yaklaşım olur. Bunlardan özellikle aynısafa otu nitrogliserin gibi kas gevşetici özelliğe sahiptir, karanfil yağı da anestol gibi bölgesel uyuşturma yaparak acıyı azaltır. bu içerikle haszırlanan tek ilaç Anuflex merhemdir, Anuflex merhem hem nitro gliserinli krem hem de anestol pomadın bilikte yaptığı etkiyi tek başına yapar. Bu sayede kullanımı daha kolay, başarısı yüksek ve daha ekonomiktir.

Makat çatlağı tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın. https://www.ideaklinik.com/makat-catlagi-kremi-rectoderm.html

nitrogliserinli kremler

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Nitrogliserin krem” Yazısında 2 Yorum

 1. ısmail says:

  Hocam benim şikayetim fistul mr çekindim doktor ameliyat dedi daha önce gittim doktor ameliyat olsan bile yinecçıkar dedi bu iki krem kurtulsum olurmu botox olurmu ne yapcam yardımcı olursanız çok tesekkur derim dua ederim
  Dr.Muharrem KAYA
  fistüle ameliyat gerekir.botox fissür tedavisinde kullanılır.hastalığınız fissür mü fistülmü.fissürse botoxla ameliyatsız tedavi olabilirsin

 2. Anonim says:

  Eczane ismi verilerek yönlendirme yapılması son derece etik dışı bir olaydır,üstelik bazı yan etkilerinden dolayı majistral ilaç bile olsa reçete zorunluluğu vardır,eczacının ayrıca kargo ile adrese ilaç göndermesi kesinlikle yasaktır.
  Dr.Muharrem KAYA
  internetin mantığını kavrayamamak bu olsa gerek.Çemişkezekteki insan hangi doktora yazdıracak hangi eczaneye yaptıracak onu düşündünüzmü onu düşündünüzse ayda 2 tane majistral ilaç için hammadde bulundurmak ekonomik olmadığı için bulundurulmaz.siz bir fissür reçetesi yazdırın ve o ilacı yaptırmaya çalışın o zaman anlarsınız.eczanelerin % 95 i yapma ilaçla uğraşmıyor çünkü zarar ediyor.

sapi