Anal fissür (makat çatlağı ) tedavisinde en etkili merhem nitrogliserinli olanlardır. Çatlağın iyileşmesini engelleyen kası gevşeterek iyileşmeyi sağlar. Türkiye de hazır formu olmadığı için eczacılar tarafından yapılarak hastaya sunulurdu ancak son yıllarda Rectoderm adıyla bir ilaç piyasaya verildi. Bir diğer ilaç ta Anuflex adlı merhemdir. Anuflex bitkisel içerikli olduğu için yan etkisi daha azdır. Eczanede hazırlanan ilaçların için prospektüs yani kullanım

Çatlak Merhemi Nasıl Kullanılır
En etkili olacak kullanım şekli şöyle olabilir;
Dışkılama ihtiyacı belirginleştiğinde tuvalete girin Önce hafif canınızı yakacak kadar sıcak suya 3-5 dakika oturun. Kalkın kurulayın bol miktarda anestol adlı merhemi dışarı ve içeri sürün. Merhemin uyuşturması için 3-5 dakika bekleyin. Sonra dışkılayın, dışkılama bittikten sonra tekrar sıcak suya 3-4 dakika oturun. kalkın nitro gliserinle merhemi makatınızın sadece içi kısmına sürmeye çalışın. Dışarı süreceğinizin etkisi olmayacağı için boşa kullanmayın. Nitro gliserinli merhemin yan etkisi baş ağrısı ve tansiyon düşürmesidir. Bu tür sorunları yaşamamak için serçe parmağınızın son boğumunun yarısı kadar kullanın. Bu miktara rağmen yine baş ağrısı veya tansiyon düşmesi sorunu yaşarsanız o miktarın da yarısını kullanın. Bu şekilde yan etkisiz doza kadar azaltın. Unutmayın doz azaldıkça etkisi de azalacaktır.

Buraya kadar yazılanlar nitrogliserin içeren merhemler içindir, nitro gliserin gibi etki eden birkisel aktiflerle yapılmış Anuflex adlı ilacın kullanımı daha kolaydır çünkü aynı merhemin içerinde hem anestol gibi uyuşturucu etkisi olan bitkiler hem de nitrogliserin gibi kas gevşetici bitkisel aktifler vardır.

Anuflex Krem Nasıl Kullanılır
Diğerine benzer şekilde önce ılık su oturma banyosu yapılır, kalkıp kurulanır Anuflex krem sürülüp bir kaç dakika beklenir. Sonra tuvalet ihtiyacı giderilir, kalkıp yeniden ılık suya bir kaç dakika kadar oturulur, sonra yeniden anuflex krem sürülür ve tuvaletten çıkılır.

Hangi ilacı nasıl kullanırsanı kullanın çatlaktan kurtulmak için kesinlikle kabızlığı çözmelisiniz.

Nitrogliserinli kremi 212 325 17 43 aslı eczanesinden temin edebilirsiniz.

nitrogliserinli krem

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Nitrogliserinli krem nasıl kullanılır” Yazısında Yorum Yok

ular