Genel cerrahi uzmanı olan Op.Dr.Adil ALTINSOY proctoloji yani makat hastalıkları olan hemoroid, kıl dönmesi, fissür tedavileri konusunda eğitimlidir. Makat hastalıkları dışında ameliyatsız ben tedavileri konusunda da tecrübelidir. Idea Ankara kliniğinde görev yapan Op. Dr. Adil ALTINSOY 28 yıllık hekimlik tecrübesi ile birçok başarıya imza atmıştır. 1962 Yılında Ankara’da doğdu.
Op. Dr. Adil ALTINSOY Kimdir?
1962 Ankara’da doğdu, ebeveynlerinin memleketi olması sebebiyle çocukluğu daha çok Hatay’ın Dörtyol ilçesinde geçmiştir. İlk ve orta öğretim dönemi de burada geçmiş olup, üniversite için tekrardan Ankara ya dönmüştür.
1981 Yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
1981 Yılında eğitim almaya hak kazandığım Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1987 de mezun oldu. 1989 yılında başladığım genel cerrahi uzmanlık eğitimi ise 1993 yılında bitirdi. Uzmanlığımı “makat hastalıklarında ameliyatsız çözümler” üzerine yaptığım uzmanlık tezimle bitirdi. Tez çalışmalarım süresince makat hastalıklarının cerrahi ve cerrahi dışı tedavi yöntemleriyle ilgili yöntem ve teknolojileri yakından takip etti ve kullandı. Bu sayede geniş bilgi ve tecrübe sahibi oldu.
1994 senesinde laparoskopik (kapalı yöntem) cerrahiye başladı. Laparoskopik ameliyatlarda kullanılan ayak kontrollü suction irrigation cihazı geliştirip patentini aldı. Sindirim sistemi (gastrointestinal) endoskopisi ve kolonoskopi eğitimleri aldı.
İlk Görev Yeri Denizli Acıpayam
Mecburi hizmeti Denizli İli Acıpayam İlçesinde yaptıktan sonra memleketim Hatay Dörtyol da 5 yıl çalıştı. Kendi isteğimle tayin yaptırıp, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesi, Etimesgut Devlet Hastanesi, Yenimahalle Devlet hastanesi ve son olarak Sincan Devlet Hastanesinde çalıştı.
Dr. Adil Altınsoy evli ve iki çocuk babasıdır.

Anal Endoskop

Ankarada makat hastalıkları uzmanları arasında hastalarını anal endoskopla muyane eden tek hekimdir. Anal endoskop sayesinde teşhis daha net olmakta ve konulan teşhisi hastanın kendisi de görmektedir. Bölge hastalıklarından hemoroid, çatlak, fistül, kondilom ve mayasıl gibi hastalıkları 10 kata kadar büyüterek görüntü veren anüs endoskopisi işlemi daha güvenli kılmaktadır.
http://www.adilaltinsoy.com