Op.Dr.Atilla KAYA 1961 yılında Adananın Ceyhan ilçesinde doğdu. 2 yaşındayken babasının işi gereği memleketi olan Malatya ya taşınması sebebiyle Malatya ya geldi. İlk okul, orta okul ve liseyi Malatya da okudu. 1980 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 1986 yılında bitirdi. Mardin Nusaybin in Akarsu Nahiyesinde mecburi hizmetine başladı bir süre sonra tayin yaptırdığı Ankara nın Gölbaşı ilçesinde belediye tabibi olarak mecburi hizmetine devam etti.
1988 Yılında Samatya SSK Hastanesinde (şimdiki adı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi) başladığı genel cerrahi ihtisasını 1993 yılında tamamladı. Uzmanlık tezini makat hastalıklarından anal fissür hastalığı üzerine verdi.
1993 yılında mecburi hizmetinin geri kalanını tamamlamak üzere Ankara Elmadağ Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı. 1995 yılında kendi isteğiyle Osmaniye (o yıllarda Adana nın ilçesiydi) Devlet Hastanesine tayin yaptırdı. Cerrahide yenilikler konusunda son derece bakir olan bu şehri çağdaş ameliyatlar, çağdaş tedaviler ve yeni tıbbi teknolojilerle tanıştırdı.
Osmaniye de çalıştığı yıllarda Adana da, Hatay ın ilçesi İskenderun da, Kahramanmaraş ta tedavi merkezleri açtı. 2006 yılında buraların dar gelmesi sebebiyle Idea klinik % 50 ortak olup İstanbul a taşındı. Idea Klinikte çalışmaya başladığı ilk yıllarda İstanbulu FUE saç ekimiyle tanıştırdı, Türkiye nin ilk kaş ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi işlemlerini gerçekleştirdi. Bu dönemde saç ve saç sorunları üzerine ilk Türkçe kitabı yazdı ve “ saç ekimi ve saça dair her şey” adıyla yayınladı. Çok sayıda internet sitesinde sağlıkla ilgili makaleleri yayınlanmıştır.Halen Idea Klinik Bakırköy şubesinde proctoloji uzmanı olarak çalışan Op.Dr.Atilla KAYA Nesrin KAYA ile evlidir ve bir çocuk sahibidir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.atillakaya.com.tr/

op.dr.atilla kaya