Dr. Demet AĞRAS KİMDİR ?

 Hastalarına karşı daima güler yüzlü yaklaşımı ve samimiyeti olan genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Demet Ağras 31 Mart 1973 tarihinde İzmir/Alsancak’ta doğmuştur. İlkokul eğitimini Kenan Gamsız İlk Öğretim Okulunda bitirmiş ortaöğretim ve lise eğitimlerini de aynı yer olan Karşıyaka Lisesinde tamamlamıştır. 1996 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiş, genel cerrahi uzmanlık ünvanını da yine Ege Üniversitesi’nde almıştır. İzmir ilinde birçok hastanede ve ilçesi Bergama’da da uzun yıllar görev yapmıştır.

Yüzme alanında çok iyi derecelere sahip olan Ağras müzik aletlerine olan merakından piyano çalmaya başlamış ve şuan 10 yaşında olan kızı Irmak’ın da bu eğitimi almasını sağlamıştır. Birçok alanda kendini devamlı geliştirmeye çalışan Op. Dr. Kızıyla vakit geçirmekten büyük keyif alır,  boş zamanlarda toprak ve bitkilerle ilgilenmektedir. Evinde çok sayıda hayvan besler, kelimenin tam anlamıyla iyi bir hayvan severdir.

İzmir Kadın Genel Cerrah

Op. Dr. Demet AĞRAS İzmir ve Ege bölgesinde makat hastalıklarına özel çalışan tek proktoloji uzmanıdır. Makat hastalıkalrı teşhis ve tedavisi ile ilgilenen branşa proctoloji bu konuda uzman olan doktora da proctolog denmektedir.

Tedavisini yaptığı hastalıklar ve uyguladığı tedavi yöntemler

  • KIL DÖNMESİ (PİLONİDAL SİNÜS) TEDAVİSİ

Kıl dönmesi tedavisinde gelişmiş yöntem olan mikrosinüsektomi yöntemini uygulamaktadır. Bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha konforlu bir yöntemdir. Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından mikro sinüsektomi ameliyatı bölgesel uyuşturmayla, 2-3 cm deri kesilerek yapılır. İşlem 5-10 dakikada tamamlanır. Hastalar aynı gün taburcu olarak günlük yaşantılarına devam edebilirler. Pansuman gerekmez ve hastalar 3.gün banyo yapabilir.

  • BEN (NEVÜS) TEDAVİSİ

Radyofrekans, lazer, plazma ve buharlaştırma yöntemleriyle ben tedavilerini yapmaktadır. En az iz bırakan yöntemler olarak bilinmektedir. Her bir ben 2-3 dakşikada alınabilmekte, iyileşme tamamlandığında sohbet mesafesinden zor algılanabilecek kadar belirsiz bir iz kalabilmektedir.

  • HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ

Hemoroid dereceli bir rahatsızlıktır. Uygulanacak tedavi yöntemi hastanın durumuna göre belirlenir. THD, Lastikle Boğma, Lazer yöntemlerini uygulamaktadır. Hepsi ayaktan uygulanabilen, hastanın iş gücü kaybına neden olmayan uygulamalardır.

  • KONDİLOM (ANAL VE GENİTAL SİĞİL,HPV )

Çoğunlukla cinsel ilişki ile bulaşan genital siğilleri radyo frekans yöntemiyle tedavi etmektedir. En etkili yöntem olarak bu yöntemi kullanan Op Dr Demet Ağras hastalarını aynı gün şifa ile taburcu etmektedir. Kondilom tedavisi bir defa ücret karşılığında iyileşene kadar takip uygulama şeklindedir. 6 seansa kadar ek ücret alınmaz.

  • NASIR (CALLUS) TEDAVİSİ

Gelişmiş etkili tedavi yöntemi olan radyofrekans ile buharlaştırma yöntemiyle nasır tedavilerini yapmaktadır. Kısa sürede tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Nasının kökü net bir şekilde alındığı için tekrar etme ihtimali yok denecek kadar azdır.

  • ANAL FİSSÜR (MAKAT ÇATLAĞI) TEDAVİSİ

Makat çatlağı ağrı,batma, yanma ve kaşıntı belirtileri ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Botox ve lazer tedavilerini kullanarak hastaların kısa zamanda rahatlamasını ve iyileşmesi kolaylaştırmaktadır. Gereken vakalarda LİS ameliyatı da (lateral internal sfinkterotomi) yapmaktadır

  • SİĞİL

Siğil tedavilerinde radyofrekans ile buharlaştırma yöntemini kullanmaktadır. Gelişmiş etkili yöntemlerden biridir.

  • MEME HASTALIKLARI

Meme hastalıklarını da tedavi etmektedir. Hastaları el ile muayene ettikten sonra gerek görülürse ultrason ve mamografi isteyerek teşhisin kolaylaşmasını sağlar. Cerrahi müdahale gerektiren kısmını tedavi ederek hastalarını şifa ile taburcu eder.

  • ANAL FİSTÜL

Apselerin tedavi edilmeyip, yol açarak delik oluşturmasına fistül denir. Bu alanda da oldukça başarılı olan Op. Dr. Ağras fistül yolunu lazer yöntemiyle açarak hastayı konforlu bir şekilde sağlığına kavuşturmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Atatürk cad.  No : 174 / 1 Ekim Apt. Kat: 4 Daire: 8 KONAK /İZMİR

0542 295 52 54 –  0232 422 10 06