Op. Dr. Ergun Aygören balıkesir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir ve Bursa illerinde almıştır.

Tıp Fakültesini Ege Üniversitesinde okudu. Genel Cerrahi Uzmanı olduktan sonra ilk görev yeri olarak Ağrı Askeri Hastanesinde göreve başlamıştır. Bu süreçten sonra İzmit, Malatya ve Memleketi olan Balıkesir Edremit Askeri Hastanelerinde Uzman, Baştabip Yardımcılığı ve Baştabip olarak görev yapmıştır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde özel sağlık merkezlerinde hasta kabulüne devam etmiştir. Bu sağlık merkezleri içerisinde Buca Tıp Merkezi, Özel Manisa 8 Eylül Hastanesi ile Şifa Üniversitesi ve Şifa Buca Hastanelerinde genel cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır.
Haziran 2016 dan itibaren Idea Cerrahi Dal Merkezi bünyesine katıldı.
Bursa Proktoloji Uzmanı ;
Dr.Ergun Aygören genel cerrahi olmakla birlikte makat hastalıklarının tedavisi ile ilgilendiği için proktoloji uzmanıdır. Guatr, fıtık, safra kesesi gibi genel cerrahi branşına giren onlarca hastalıkla uğraşmamakta sadece anüs bölgesi hastalıkları hemoroid, kıl dönmesi, fissür ve fistül tedavisiyle ilgilenmektedir. Bursa mikro sinüsektomi ameliyatı dendiğinde akla gelen ilk isimlerdendir. Bir bölge hastalıklarına yönelmiş olması gerek tecrübe ve bilgi birikimini gerekse teknolojik donanımını ideal düzeye getirmiştir.
Bursa Hemoroid Tedavisi ve varis hastalılığının tedavisi konusunda tüm teknolojilere sahip olan tek klinik idea kliniktir. Basurda lazer, RBL, makat çatlağında botox gibi güncel tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Bu sayede işinize ara vermeden tedavi olabileceksiniz.

Bursa Kıl Dönmesi Tedavisi ; Çağdaş kıl dönmesi ameliyatlarından Bascom procedur, pit picking ve mikro sinüsektomi yöntemlerinin uygulandığı tek klinik Idea Cerrahi dal merkezi uygulayan tek proktolog ise Op Dr Ergun Aygörendir. Kıl dönmesi tedavisinde uygulanan bu güncel yöntemler sayesinde işinize veya okulunuza bir saat ara vermeniz yeterli oluyor yani işlem bitişi okul veya işşinize dönebiliyorsunuz

Proctoloji bölümü yanı sıra varis tedavisi de yapılmaktadır. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Eren ANĞ tüm varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi etmektedir. Çapı 1 mm olan kılcal damarlardan iki parmak kalınlığına kadar genişlemiş varislerin tedavisi de yapılmaktadır.
Idea Bursa Kliniği
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Nilüfer / BURSA