Dr.Seher ŞİRİN 15.09.1961 tarihinde Karaman-Ermenek ilçesinde doğdu. İlköğretim, orta öğretim ve Liseyi Mersin’de okudu. 1979 yılındada girdiği İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini 1985 tarihinde bitirdi. 1985-1987 tarihleri arasında 2 yıl boyunca Muğla Devlet Hastanesinde pratisyen hekim olarak mecburi hizmet yaptı. 1987 yılında Silivri Sağlık Grup Başkanlığı, 1987-1990 yılları arasında 3 yıl boyunca 70. Yıl Fizik Tedavi Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. 1990-1994 tarihlerinde SSK İstanbul Eğitim Hastanesi (Samatya Hastanesi) Genel Cerrahi Klinik Şefi Op.Dr.Arslan KAYGUSUSZ ve ekibinden genel cerrahi ihtisasını aldı. 1995-1997 SSK İstanbul Şişli Hastanesinde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 1997 den itibaren Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (eski adı Samatya Hastanesi) çalışmaktadır bu süre boyunca çok sayıda genel cerrahi asistanının eğitimine katkı sağlamıştır. 1997-2007 yıllarında özel muayenehane hekimliği ve bazı özel hastanelerde part time Genel cerrahi uzmanlığı yaptı. ingilizce bilir. 2 çocuk annesidir.

Gerek ihtisası süresince ve gerekse sonraki çalışma döneminde meme hastalıkları ve makat bölgesi hastalıklarıyla ilgilendi. Halen ağırlıklı olarak meme kanser, hemoroid (basur), anal fissür (makat çatlağı), fistül ve kıl dönmesi hastalıkları üzerine hasta kabul etmektedir. Kıl dönmesi tedavisinde mikro sinüsektomi yöntemi uygulamaktadır.

Op.Dr.Seher Şirin in üyesi olduğu meslek kuruluşları:

Türk Cerrahi Derneği

İstanbul Cerrahi Derneği

Senoloji Derneği

Laparoskopik Endoskopik cerrahi Derneği

Gastrointestinal Endoskopi derneği

Travma ve Acil Cerrahi Derneği.

Op.Dr.Seher Şirin iletişim bilgileri :
Samatya Hastanesinden ayrılmış olup Bakırköy merkezde çalışmaktadır

Yakut Sok No: 24
Tel:0212 572 72 65

GSM: 0542 621 08 88

DİĞER BİLGİLER

Branşı ; Genel Cerrahi

Mesleki ilgi Alanı : Makat hastalıkları (proctoloji)

Tedavi Ettiği Hastalıklar : Makat çatlağı (anal fissür), Basur (hemoroid), kıl dönmesi (pilonidal sinüs), fistül, kondilom (genital siğil)

Uyguladığı Tıbbi İşlemler: Mikro sinüsektomi, lazer, anal fissür botox tedavisi ve diğer ameliyatsız yöntemler.

Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi  SSK nın fiilen kapatılıp tüm resmi sağlık kurumlarının SGK çatısı altında toplanmasından önce Samatya SSK Hastanesi adıyla bilinirdi.

op.dr.seher şirin  Op.Dr.Seher Şirin

https://www.ideaklinik.com/isanbulda-kadin-genel-cerrahi-uzmani-op-dr-seher-sirin.html