OP. DR. SERKAN AKARSU KİMDİR
Damar hastalıkları alanında uzmandır. 29 Mayıs 1975 tarihinde Bursa’da doğdu. Bursa Dörtçelik İ.Okulunu bitirdikten sonra, ortaokul ve lise eğitimlerini de Bursa Anadolu Lisesinde tamamladı.
 Cumhuriyet Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olduktan sonra kendi memleketi olan Bursa’da birçok özel polikinlikler de  ve Bursa Özel Doruk Tıp Merkezinde acil hekimi olarak çalışmıştır. 2007 yılında Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlığı eğitimine başlayarak 2013 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Osmaniye Devlet Hastanesinde iki yıl Kardio Vasküler Cerrahi Uzmanı olarak görev almış ve kendini varis hastalıkları tedavileri üzerinde geliştirmiştir. 2015 yılından beri ameliyatsız varis tedavilerine İzmir’de devam etmektedir.

Çocuklarıyla zaman geçirmekten keyif alır, bisiklet ve doğa yürüyüşlerini, bilgi oyunlarını ve bilgilendirici kitapları okumayı sevmektedir.

TEDAVİ ETTİĞİ HASTALIKLAR VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ

VARİS
Dr. Serkan Akarsu kalp damar cerrahisi ihtisası almıştır ancak daha çok fleboloji uzmanı yani toplar damar hastalıkları teşhis ve tedavisi ile ilgilenmektedir. Çoğunlukla bacaklarımızda ağrı, şişlik, kaşıntı ve yanma şikayetleriyle kendini gösteren varis toplar damarların normalden fazla gelişmesiyle oluşur. Muayene ile hastanın hangi yönteme uygun olduğunu belirleyen Akarsu, skleroterapi, köpük, mikroskleroterapi, radyofrekans ve venablock gibi tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak 1 mm ile 25 mm arasındaki tüm varisleri ameliyatsız bir şekilde yok etmektedir.

KILCAL VARİSLER
Bacaklarımız, burun üstü ve burun yanları, yüz bölgesi ve vücudumuzdaki kılcal damarların, varislerin tedavisini köpük, skleroterapi, mikro skleroterapi, lazer ve radyofrekans yöntemleriyle gerçekleştirmektedir.

HEMANJIOM
Genelde bebeklerde sık görülen damar beni doğuştan oluşan bir hastalıktır. Tedavi edilmediğinde büyüme göstererek ilerleme kaydeder. Kalp damar cerrahi uzmanları tarafından tedavisi yapılmaktadır. Hemanjıom hastalıklarını lazer ve ilaç enjeksiyonu ile tedavi etmektedir. Bu alanda başarılı olan Akarsu’nun tedavisi devam eden ve tamamlanan bir çok hastası bulunmaktadır. Hemanjiom ne kadar ileri olursa olsun ameliyatsız bir şekilde tedavi etmektedir.

VARİS ÜLSERİ
Varislerin tedavi edilmeyip zamanla yaralar oluşturmalarına varis ülseri denir. İhmal edilmesi durumunda tedavisi uzun sürebilen bir hastalıktır. Geçmişte klasik yara bakımı uyuglamalarıyla iyileştirmeye çalışılırdı ancak iyileşmesi aylar yıllar sürerdi. Son yıllarda PRP denilen uygulama kullanıma açılmıştır. PRP yöntemi ile varis ülserini ve daha sonra ülsere neden olan damar genişlemesini de tedavi etmektedir.

Dr. Serkan Akarsı adres ve iletişim
Idea Klinik İzmir
Adres: Atatürk Caddesi No:174/1 Kat:4 Cumhuriyet Meydanı İZMİR
TEL: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM: 0542 295 52 54