Okulların açık olduğu dönemlerde bit hızla yaygınlaşan ve okullar açık olduğu sürece tekrar eden paraziter hastalıktır. Hair Pharma İlaç Sanayi özellikle tekrarlama sorununu ortadan kaldıran bir ilaç geliştirmiştir. Pedikap Saç Biti Tedavi Set adıyla piyasaya verilen set halindeki bu ilaç sprey, şampuan ve taraktan oluşmaktadır. Uygulaması çok basittir ve set doğru kullanılırsa başarısı % 100 dür. Sonraki dönemde tekrar etmesini de engeller. Tedavi sonrası en önemli sorun bitin hastalıklı bir başka kişiden geri alınmasıdır. Pedikap Saç Biti Temizlik Seti gerek tedavi ve gerekse tekrarını engellemek konusunda geliştirdiği set sayesinde % 100 e yakın başarıyla tedavi edilmekte ve 1 sene boyunca tekrar bit oluşumu engellenmektedir.

Pedikap Sprey içeriği ;

Sprey ; 100 ml dir. % 4 dimetikon % 96 siklometikon ( polidimetilsiloksan) bulundurur. Çocuklar dahil her yaş gurubunda ve her iki cinsiyette de güvenle kullanılabilir. Parazitin nefes borusunu tıkayarak etkili olduğu için parazit zamanla ürünü etkisiz hale getiremez yani ürüne direnç gelişmesi söz konusu değildir. Saçın uzun veya kısa olması başarıyı etkilemez.

Pedikap Şampuan içeriği ;

Şampuan kolay uygulanan, göz yakmayan, paraben gibi zararlı kimyasal maddeler içermeyen, saçta kayganlık sağlayarak kırılmayı engelleyen ve ölü bitle yumurtalarının kolaylıkla temizlenmesini sağlayan içerikle üretilmiş bir şampuandır. Bit tedavisi dışındaki zamanlarda da temizlik amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. 1-2 haftada bir kez kullanılması ile bir yıl boyunca yeniden bit oluşumunu engeller.

Bit tarağı ;

Bit, sirke ve yavşakların saçtan kolaylıkla temizlenmesini sağlayacak kadar sık dişli bir taraktır. Tarağın diş yapısı sirke ve yavşakları temizlerken daha az saç kırığına neden olacak şekilde dizayn edilmiştir. Çelik taraklar gibi kafa derisinde yaralanmaya sebep olmaz.

Ürün Güvenliği;

Çocuklarda da kullanıldığı için ürün güvenilirliği, üretim tesisi standart belgeleri ve aktif maddelerin yan etkilerinin pedikap saç biti ilacıolup olmadığı daha çok önem arz etmektedir. Pedikap set GMP ( İyi Üretim Uygulamaları ) belgesi olan tesislerde Hair Pharma titizliği ve bilgi birikimi ışığında üretilmektedir. İçeriğindeki aktif maddeler dimetikon ve siklometikon % 100 güvenli olduğunu kanıtlayan yüzlerce bilimsel çalışma yapılmıştır.

Yan Etkileri ;

İçeriğindeki maddelere karşı olabilecek çok seyrek alerjik reaksiyon dışında yan etki tespit edilmemiştir.  Böcek zehri içeren bit ilaçları gibi kişide zehirlenmeye sebep olmaz, tahriş etme etkisi yoktur.

Yukarıda da belirtildiği gibi tedavide başarı oranı % 100 dür ancak kullanımla ilgili kurallara dikkat edilmelidir. Ayrıntılı kullanım şekli ile ilgili bilgi için ürün sitesi www.pedikap.com veya üreticinin resmi sitesi www.hairpharma.com.tr ye bakılabilir.

Satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/24-pedikap