Plexr plazma yönteminin cihaz adıyla söylenen halidir, kağıt mendil yerine selpak mendil demek veya margarin yerine sana yağı demek gibi bir durumdur. Türkiye’de yeni olmakla birlikte dünyada bir süredir ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Plexr bir marka olup çok sayıda üretici tarafından farklı isimlerle dünyada satılmakta ve kullanılmaktadır.

Plexr Ben Tedavisi

Benzeri cihazlar gibi elektrik bağlantısı olmadan çalıştırılabilir, içindeki şarjlı pil ile çalışması kullanımda kablosuzluk ve bu sayede de pratiklik getirmektedir.  Bazı sitelerse sanki elektrik gerekmiyor gibi ifade edilse de elektrik enerjisi kullanılmaktadır.
Bene dokunulduğu anda buharlaştırır, bu etkisine süblimasyon denir. Bu etkisini şu şekilde oluşturur. Deri ile cihazın ucu arasındaki havada iyonizasyon sağlar, bu iyonizasyonla aradaki hava maddenin dördüncü hali olan plazmaya dönüşür. Cihaz bu plazma ile etkili olur.
Plexr ben tedavisi yanı sıra kırışıklıklar, göz kapağındaki deri fazlalığı ve katlanma, leke silme, yara izi gibi sorunların çözümünde de kullanılmaktadır. Bu sayfada daha çok ben tedavisi ile ilgili bilgiler bulabileceksiniz.
Radyo frekansa yöntemine benzer şekilde uygulanır ve yine buna benzer etki elde edilir. Sivri uç bene dokundurulur ve üzerinde gezdirilir. Gezdirildiği noktalarda benden ince bir tabaka buharlaşmış (süblime olur) olur. Benin zeminindeki temzi seviyeye gelene kadar bu şekilde tabakalar kaldırılır. Temiz zemine gelindiğinde işlem son verilir.
Plexr ben tedavisi genellikle tek seansta tamamlanır, seyrek olarak zeminde kahverengi lekelenme olabilir bu durumda ikinci seans uygulanması gerekir. Klinikler sıklıkla ikinci seansta ücret almaz.
 Benzer markalar; Biosiwa, Konmisoni, Beautyteck, GMV, Beurha, Skonhed, Raiuleko

Plexr Ben Tedavisi Video

Plazma Ben tedavisi
Aslında yöntemi doğru tanımlayan kelime budur. Yani yöntemin adı plazma tedavisidir. Yukarıda ayrıntılı yazıldığı gibi derinin hemen üzerindeki havayı iyonize ederek plazma oluşmasını sağlar ve sorunlu alandan ince bir tabaka kalır. Uygulamada derinin derinliğine inilmediği için iz minimal düzeylerdedir. Benin alındığı yerde ben çapında bir yara oluşur. yara büyüklüğüne göre 4-6 günde kabukla kaplanır, sonraki 5-6 günde kabuk düşer ve pembe bir zemin ortaya çıkar. Pembelik iki hafta iki ay arasında düzelir. Bazı iyileşmesi geç kişilerde bünyeye bağlı olarak pembeliğin düzelmesi daha uzun sürebilir. Plazma tekniği deri ile aynı düzlemde yani kabarık olmayan benlerin tedavisinde kullanılabildiği gibi kabarık veya et beni gibi benlerin tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Plexr Kırışıklık Tedavisi
Kırışıklığı oluşturan derideki çukur şeklindeki çizginin 1-2 mm kenarlarına küçük dokunuşlar yapılır. Bu şekilde deride çok küçük yanık noktaları oluşur. Bu küçük yanık noktaları iyileşirken deriyi gerginleştirir ve kırışıklık daha silik bir hal alır yani kırışıklık bir anlamda yok olur. Kırışıklıkta iyileşme ben gibi 2 haftada büyük oranda tamamlanır ancak net sonucun alınması aylar sürer. Bu süre zarfında ciltte pembelik dışında ciddi sorun olmaz. Plazma tedavisi kırışıklık için bu yazılanların hepsi geçerlidir. Göz kapağındaki uygulama da aynı kırışıklık gibi dizi halinde noktacıklarla çizgi oluşturulur. Deri fazlalığının durumuna ya da üst göz kapağının gözün üstüne devrilmesine göre 3-6 sıra halinde uygulanır. Uygulamanın yetersiz gelmesi durumunda 2-6 ay sonra aynı uygulama tekrarlanabilir.

Plexr Leke Tedavisi
Ben tedavisi için yazılanların hepsi leke için de geçerlidir, bende daha fazla tabaka kaldırılması gerekirken leke tedavisinde çok yüzeysel çalışılır, ancak fark edilebilecek kadar bir tabaka kaldırmak yeterlidir. Pigmentli kahverengi tabaka oldukça ince bir tabakadır. Vücut, omuzlar, dekolte ve yüz bölgesi gibi güneşi çok gören yerlerde oluşan ben gibi 3-8 mm çapında kahve rengi lekelerin uzaklaştırılmasında kullanılır. Çil tedavisinde de kullanılabilmektedir ancak tekrar riski diğer lekelere kıyasla daha fazladır. Kloazma denilen hamilelikte oluşan gebelik lekelerinde başarısı çok düşüktür.
Diğer ben tedavileri lazer, radyo frekans, elektrokoter, krioterap (dondurmayla),  bitkisel ben tedavisi konuları ayrı sayfalarda incelenmiştir.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Plexr Ben Tedavisi” Yazısında Yorum Yok

kambing