Procapil saç dökülmesi tedavisine özel geliştirilmiş bir komplextir.Fransız Sederma Pharma tarafından geliştirilmiştir.Tansiyon ilacı olan ve saç dökülmesi tedavisinde kullanılan minoxidil ve prostat hastalığının tedavisinde kullanılan finasterid gibi değildir.

Saç dökülmesi tedavisinde kullanılan hipertansiyon ve prostat ilaçlarının yan etkisinden yararlanma şeklinde etkinliğe benzemez.

Minoxidil ve finasteridin birlikte kullanımı başarı oranını % 92 ye çıkarsa da yan etkilerde buna paralel olarak artabilmektedir.Procapil bunlardan farklı olarak direk saç için üretilmiş bir üründür.Kökü uyarma ve kökü besleyen damarlarda genişleme etkisi yanı sıra dökülme sebebi olan DHT oluşumunu ve DHT nin köke ulaşmasını engellemektedir.Bu etkileri sayesinde saç dökülmesini durdurma etkisi % 90 lar civarındadır.

Procapil tercih sebepleri şunlardır ;

-Saça özel geliştirilmiş üründür.

-DHT oluşumunu engellediği için minoxidil gibi zamanla etkisi azalmaz.

-Kökü uyarma ve damar genişletme etkisi yeterlidir.

-İlk 3 aydan sonra günlük tek doz kullanmak yeterlidir(bu sayede kullanımı kolay ve ekonomiktir).

-Önemli yan etkisi yoktur.

-Allerji ihtimali alternatiflerine kıyasla çok daha azdır.

-Tüyleşmiş kılların canlandırıma etkisi en fazla olan bileşendir.

-Sadece kök bölgesinde etkili olduğu için cinsellik üzerine yan etki oluşturmaz

-Vücut kıllarında canlanmaya sebep olmaz.

-Procapil kullanılırken ek bir ürün kullanımına ihtiyaç duyulmaz.

-Bölgesel kullanıldığı için cinsellik üzerine yan etki yapmaz.

Türkiyede procapil içeren iki sprey vardır biri Fransadan ithal edilen Floxia % 3 sprey dir ve erkek kullanımı içindir,ikincisi aktif maddesi Fransadan ithal edilip üretilen hairforte sprey dir,hairforte sprey erkekler için % 3 yanı sıra kadınlar için % 2 lik formunu da üretmiştir.

.

.
Procapil ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Procapil” Yazısında 11 Yorum

  1. Begüm says:

    Hocam benim bir sorum olacaktı benim kan testimde değerlerim normal çıktı sadece d vitaminim düşük çıktı biraz , tiroidlerime de bakıldı onlarda normal seviyede sorun çıkmadı biotine bakıldı o da normal düzeyde aynı zamanda 5 aydır haır forte sprey ve xpecia tablet kullanıyorum dökülmem devam ediyor bunun nedeni sizce ne olabilir ?
    Dr Muharrem Kaya
    Bir çok faktör olabilir, hairforte daha çok erkek tipi dökülmede etkilidir. Ek olarak geniş spektrumlu bir tabletle detekleyebilirsiniz.

banteng