Doğrusunu isterseniz bu sayfada umduğunuzu bulamayacaksınız ama yine de “misafir umduğunu değil bulduğunu yer” atasözü gereği kalıp gerçeği öğrenebilirsiniz. İyi de ” Saç dökülmesi için en iyi şampuan ” sorumun cevabı olmayacaksa neden bu sayfayı yazdın kardeşim diyebilirsiniz. Cevabı çok basit size gerçeği anlatmak için yazdım.

Bildiğiniz gibi bu sorun daha çok erkeklerde görülür, erkeklerde görülen saç dökülmelerinin % 95 i kadınlardaknin % 50 si erkek tipi yani genetik diğer adıyla AGA (andro genetik alopecia) dır ve bunların tamamının sebebi DHT ( Di Hidro Testo Sterondur). DHT yi engellemedikçe kayıp devam eder. DHT oluşumunu yada köke zararını engellemenin yolu da onu engelleyen ilacı kullanmaktır. Bu ilaçlar da ancak iki şekilde olabilir

1-Ağızdan hap olarak alınıp kan yolula DHT oluşumunu engellemek ki ortalama başarısı % 70-75 civarındadır.

2-Bölgesel olarak sprey kullanmak, başarısı % 80-85 civarıdır ancak ilaç deriye uygulandıktan snra en az 4 saat boyunca yıkanmaması gerekir yoksa beklenen etki elde edilemez. Hapla birlikte sprey kullanılırsa başarı % 95 lere kadar çıkabilir. Tabiki doğru ilaçlar kullanmak şartıyla.

Peki hangi şampuan kan yoluyla etkili olabilir ? cevap basit HİÇBİRİsaç dökülmesine karşı en iyi şampuan

Peki kim şampuanı 4 saat kafasında tutar ? yine cevap aynı HİÇBİRİ

Bu arada sadece süre de önemli değil ayrıca spreylerdeki madde kullanılsa bile oranı da doğru olmalıdır. Mesela bilimsel içerikli bir spreyin içeriğindeki aktif madde şampuana konanın 10-20 katı olur.

Yani; Saç dökülmesi için en iyi şampuan sorusuyla araştırma yaparken onlarca % 100 saç dökülmesini durdurduğunu okuyacağınız ama hiç etkisi olamayacak şampuana bir avuç para vermenizin anlamı yok.

Tabi bir de seboreik dermatit, egzama, kepek, mantar, aşırı kuruluk,kırılarak dökülme ve aşırı yağlanma gibi sorunların tedavisi için ve bunlardan kaynaklanabilecek saç dökülmeleri için şampuanlar kullanılabilir vede cevap alınır.

Özetle; Saç dökülmeniz varsa bu büyük ihtimalle genetiktir yine de sebebini öğrenin ve ona göre ürün kullanın ama genetik dökülme için şampuanlardan beklentiniz olmasın.

Ayrıntılı bilgiler için çok güzel hazırlanmış şu sayfaya göz atmanızı öneririm http://www.sampuan.com.tr/

 

 

 

 

 

 

.

saç dökülmesi için en iyi şampuan

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç dökülmesi için en iyi şampuan” Yazısında 3 Yorum

 1. Sefa says:

  Merhaba hocam genetik olarak ailede saç dökülmesi var hocam yalnız şöyle bişey oldu ben saçıma makinayla 3 numara olacak şekilde kestim saçımın ön kısımlarında boşluk ve yıpranma oluştu ve ön kısımları çok geç uzamaya başladı yardımcı olabilir misiniz? Ne yapmam gerekir
  Dr.Muharrem Kaya
  saçınızı makina ile kesmekten böyle birşey olmaz.ön kısımlardaki boşluk ve yıpranma,genetik dökülmenizin başladığını,saçınızın uzamasının gecikmesi minyatürleşmenin başladığını gösterir.mümkünse buradan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 2. Utku says:

  Merhaba hocam benim saçımda bi dökülme Yok daha önceden biraz şakaklarımda açılma oldu ama şöyle bi sorunum var amcalarım kel genetik bi sorun nasıl bi önlem alabilirim
  Dr.Muharrem Kaya
  kaç yaşındasın?

 3. Nurgul says:

  Sacim asiri sekilde dokuluo genetiktir belki ama iki senedir fazlalasti yanlarin alnim iyice dokuluo peki napicam
  Dr.Muharrem Kaya
  kan değeerlerinize,hormonlarınıza baktırıp nedeni tespit etmeye çalışın.ona göre tedavi başlanmalı

tikus