sac-dokulmesi

Saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi etkinliğinin animasyon şeklinde son derece anlaşılır bir dille anlatımı. İnternette görünce sitemde paylaşayım dedim. İzlediğinizde siz de büyük oranda anlamış olacaksınız ama gördüğüm kadarıyla saç dökülmesi öyle konu komşunun önerisi, koca karı ilaçları veya eczacının daha çok kazanç sağlaması sebebiyle önerdiği ürünlerle değil hastalık gibi ciddiye alınarak tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Bildiğimiz hastalık yani.

Bunun için yapılması gereken konu komşu arkadaş önerileriyle bir şeyler kullanmak yerine bir dermatoloji yani cildiye uzmanıyla görüşüp yapılacak tahliller sonucu varsa eksiği de tamamlayan bir tedavi başlanmalıdır.

Saç Dökülmesi Video; Özellikle son cümlede ki şampuanlara genel yaklaşımdan söz etmek yerinde olacak. Şampuanlar saçı temizlemek içindir dökülmeye bir etkisi olması beklenmez. Her ne kadar reklamlarda abartılı vaadlerde bulunulsa da saça sürülüp, köpürtülüp dakikalar içinde yıkayarak geri uzaklaştırılan bir ürünün saçın köküne herhangi bir etki yapmasını beklemek saflık olur. Siz siz olun reklamlara inanmayın aynı yudum yağı kullanan ailenin hafifleyerek uçmasını mizansen olarak değerlendirdiğiniz gibi değerlendirin.

Görebildiğim kadarıyla bir nokta eksik kalmış. Dökülmelerin önemli bir kısmı neredeyse erkeklerde tamamı kadınlarda yarısı erkek tipi denilen yani hormonlarla oluşan dökülmelerdir. Buradan şu sonuç çıkarılmalıdır. Vücutta hormonlar durduğu sürece hastalık sebebi duruyor demektir yani sebep durduğuna göre tedavide devam etmelidir. Tansiyon yada şeker hastalığı gibi sürekli tedavi uygulamayı gerektirir. Bir ay kullanayım bırakayım gibi düşünüyorsanız hiç başlamamanız daha doğru bir yaklaşım olur. Ancak bu sürekli kullanmanın güçlüğünü gören bazı firmalar bir süre sonra günde bir, daha sonra haftada 3-4 defa kullanımın yeterli olduğu ilaçlar geliştirmişlerdir. Bu gurup ilaç kullanmak tedaviye uyumu artırır.

Yine şampuan reklamlarında olduğu gibi bazı bitkisel ürün üretenler “% 100 kesin sonuç”, “üç ayda dökülmeye son” gibi akla, mantığa ve bilime aykırı şeyle duyabilirsiniz. Bu firmalar daha çok piyasayı VUR birkaç ay sonra KAÇ taktiği uygulayan güvenilmez firmalardır. İlaç alırken firmanın bu konudaki birikimi ve güvenilirliği de göz önüne getirilmelidir.

https://www.ideaklinik.com/sac-dokulmesi.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç Dökülmesi Video” Yazısında 4 Yorum

 1. yunus says:

  hocam makat bölgemde bir apse var bunu boşalttırmak istiyorum kliniğinizde yapıyormusunuz
  Dr.Muharrem Kaya
  genel cerrahiye gitmelisiniz

 2. Asyayuksel says:

  Mrbalar gecen hafta dermotlga gittim ve asiri sac dokulmesinden rahtsiz oldhmu soyledm kan snclarimda demir eksiklihi ve asiri derecede d vitaminu eksiikligi var dedi kullanmam icin de sac spreyi sampuan ve kapsul seklinde alopecia diye bir ilac verdi.. kapsulunu aldgmda dengemin bozuldhunu fark ettm tekrar gittim ve kullanma dedi fakat bu ilaclari 5 ay 6ay kullanmam gerektgini soyledi faydali olmazsa bakicax artik diye alayci bir tavirla karsilastm.. ayni zmanda bebek emziriyorum.. demir ilacini ve d vitamini ilacimi aliyrm falak bu kullandgm sac spreyinden ve sampuanindan emin olamiyrm bu durumda ne yapmaliyim yardmci olurmusunuz..
  Dr. Muharrem Kaya
  Bence demir ilacınızı ve D vitaminini alın yeterli,

 3. Emre16 says:

  Hocam merhaba. 1 hafta once sac ektirdim. Sac derim vok yaglı ne onerirsiniz?
  Dr Muharrem Kaya
  seboderm şampuan kullanabilirsin

 4. Muhammet says:

  Egzamadan geçtikten sonra saçlar geri çıkar mı tesekurler
  Dr Muharrem Kaya
  egzamanın saçlı deriye verdiği hasara bağlı

gajah