Saçın beslenmesi de dökülme etkileri de kök düzeyinde olmaktadır.Tabletle dökülme tedavisi kökten besleme mantığıyla düşünülmüş bir tedavi şeklidir ve uygun içerikli ilaçlarla % 90 lara varan başarılar elde etmek mümkündür.
Her gün sabah akşam saçına sprey yada serum uygulamakla uğraşmak istemeyen kişiler için tabletle saç dökülmesi tedavisi en ideal tedavi yöntemidir.Saçta yağlanma,kirlenme,kirli görünüm gibi sorunlara sebep olabilen bölgesel uygulamaların avantajları olsa da bir çok kişi tarafından devam ettirilemediği için tedavi yarım kesilmektedir.
saç dökülmesi

Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilmiş bir çok tablet vardır,içerik açısından incelendiğinden aktif madde çeşitliliği ve bu maddelerin miktarlarının en etkin düzeyde olduğu ilaç xpecia tablettir.Kadın ve erkek formu vardır.Bu amaçla üretilen çok sayıda tabletler genellikle günde 3 tablet alınması gerekirken xpecia tablet başlangıçta günde 2 tablet devamında günde tek tablet yeterli olmaktadır.
Menopoz dönemindeki saç dökülmesinde ise bölgesel ürünlerden çok tablet formu önerilir,menapoz dönemi saç dökülmeleri için üretilen tek ürün menopecia tablettir.
Tabletle saç dökülmesi tedavisinde en sık akla gelen soru işareti özellikle cinsellikle ilgili yan etkilerinin olup olmayacağıdır.Bu tür yani cinsel yaşamla ilgili yan etkiler tablet şeklinde kullanılan ilaçlar arasında sadece propecia adlı ilaçta görülmektedir.Yan etki içindeki finasterid den kaynaklanır.Bölgesel kullanılan finasterid içerikli ürünler olsa da yaygın olmadığı için bulunamamaktadır.
saç için tablet

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç dökülmesine tablet” Yazısında 2 Yorum

 1. aygul says:

  merhaba ben 22 yasindayim 18 yasimdan saclarim dokulur yapmadigim bi sey kalmadi siz ne onerirsiniz
  Dr. Muharrem KAYA
  bilimsel olarak etkiliği kanıtlanmış ürünler kullanın, % 3 procapil içeren spreyleri araştırın 10 mg lık B7 vitamin tableti alın

 2. perihan says:

  meraba doktor bey,yıllardır hormon bozukluğundan dolayı saç dökülmem var,iyice seyrekleştiler.fsh hormonum yüksek olduğu için,bitkisel ilaç alıyorum,xpecia ile birlikte alabilirmiyim,olumsuz sonuçları olurmu?
  Dr.Muharrem KAYA
  alabilirsiniz sorun olmaz

ular