Saç dökülmesi en sık rastlanan sorundur buna bağlı olarak tedavisi için üretilen ilaç çeşidi diğer tüm branşlardan çok fazladır ve bu ilaçların büyük çoğunluğu bitkisel adıyla üretilmektedir ve hiçbir işe yaramamaktadır.Halihazırda dünyada dökülme tedavisinde kullanılan ve etkinliği kanıtlanmış sadece 3 madde vardır.Bunlar procapil , finasterid ve minoxidildir.Etkili hammaddenin sayıca azlığı bitkisel ürün üretenlerin iştahını kabartmakta ve her gün farklı bir şarlatan yeni bir ürün piyasaya sürmektedir.

Piyasaya sürülmüş yüzlerce ürün vardır ancak bunların sadece bu 3 maddeyi içerenlerin etkili olma şansı olabilir.Bitkisel adıyla tamamen vur kaç taktiğiyle üretilenler ise ne yazık ki hüsranla sonuçlanmaktadır.

Saçlarınız döküldüğü için boşa para kaybetmemek için nasıl bir ürün kullanacağınızı iyi araştırmalısınız yoksa boşa para kaybettiğiniz gibi birde hayal kırıklığı yaşar etkili olabilecek ürünlere karşıda negatif tavır alabilirsiniz.

Unutulmamalı ki saç dökülmesi diğer hastalıklar gibi bilimsel olarak tedavi edilebilen bir hastalıktır ve doğru tedaviyle % 92 ihtimalle dökülmeyi durdurabilir hatta tüyleşmişlerin kalitesini artırabilirsiniz.Bunun için ya bir dermatoloji uzmanıyla görüşmeli yada ciddi araştırma yapmalısınız.

Saçınız için ilaç almadan önce yüzden fazla ürünün tarafsız olarak değerlendirildiği www.sacilaclari.com dan ürün hakkında bilgi almalısınız bu şekilde boşa para kaybetmemiş ve uyanıkları sevindirmemiş olursunuz

Piyasadaki tüm ürünlerin etkileri,yan etkileri,kabaca fiyatları,uygulama şekilleri,başarı beklentisi gibi tüm bilgilerin ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı ve 100 den fazla ürünün incelendiği bu siteye bakmadan saç ilacı almamalısınız.Saç ürünleri hakkında doğru,tarafsız ve ayrıntılı tüm bilgileri bulabileceğiniz tek siteyi incelemenizi öneririm.

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç ilacı” Yazısında 1 Yorum

  1. Hocam haırforte sprey kullanıyorum ve sürdükten sonra saçım yağlı bi görüntüde oluyor spreyden dolayı..Acaba spreyi sürdükten 30 dk sonra saç kurutma makinesi ile kurutsam ilacın etkisini yok eder mi.? o kafayla dışarı çıkmak istemiyorumda..Bi sorun teşkil ederse mecburen öyle çıkıcam.Teşekkürler hocam.
    Dr Muharrem Kaya
    emilim süresini uzatmak için 4 saat ıslak kalması gerekiyor.sen kurutursan emilim olmayacaktır.

kadal