Saç dökülmesi ve diğer saç sorunları en sık görülen kozmetik sorundur buna bağlı olarak ta bu konuda abartılı sayıda ürün vardır.Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış toplam 3 madde vardır ama şöyle bir bakıldığında 300 den fazla saç dökülmesi ilacı vardır.
Pastanın büyüklüğünü gören herkes bir ürün çıkarmakta ve hastayı aldatmaktan öteye gidememektedir.Bir kısmı abartılı reklam yaparak,bir kısmı televizyonda “ben kefilim” gibi akıl almaz vaatlerle satış yapmaya daha doğrusu tüketicinin aklı çelinmeye çalışmaktadır.
Saç ilacı alırken şu noktalara dikkat edilmelidir;
-Üretici firmanın misyonu;her hastalık için ürün çıkaran firmalar genellikle hiçbir konuya hakim değildir,mümkün olduğunca saç ürünleriyle daha fazla ilgilenen firma ürünlerini tercih edin.
-Firmanın güvenilirliği;Adı sanı duyulmamış sırf para kazanmak için ürün çıkaranlardan uzak durulmalıdır.
-Bitkisel ürün uzmanları;İnsanları bitkisel ürünlerle tedavi edilebileceğine inandırmaya çalışan guruptur ki genellikle her hastalık için ürünleri vardır,bitkilerden etkili olduğu bilinen tek ürün vardır saw palmetto bu ürünü içermeyen bitkisel ilaçlardan uzak durun.
-Üretimde özen; Kutu şişe gibi ürünlerin sıradan olması sahtesinin yapılmasına sebep olabilir.
-Fazla ürün çeşitliliği;Her konuda ilaç çıkaran ürünlerin bir konuda birikimi yetersiz olacağından dikkat edilmelidir.
-Vur kaç taktiği uygulayanlar;Çam yağı gibi hiçbir işe yaramayacak ürünü çıkarıp abartılı reklamlarla piyasayı vurup çekilirler.
-İçeriğindeki maddelerin bilimsel çalışmalarının olduğundan emin olun.
Saç ürünü alırken dikkatli olmanız paranızın boşa gitmememsine ve gereksiz yere hayal kırıklığı yaşamamanıza katkı sağlayacaktır.
Birçok ürünün ayrıntılı incelendiği www.sacilaclari.com sitesini incelemeden karar vermeyin.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saç ilacı alırken nelere dikkat edilmeli” Yazısında Yorum Yok

siput