Saçkıran daha çok genç yaşlarda görülen ama her yaşta görülebilen sebebi net bilinmeyen, bir çok faktörün (stres,yoğun çalışma temposu,otoimmunite) etkili olabildiği kıl olan her vücut alanında görülebilen para şeklinde yuvarlak dökülme alanları şeklinde saç kaybıdır.

Saçkıran hastalığında kıl kökleri kısa sürede ölür ve parlak bir zemin ortaya çıkar,normal saç dökülmesi gibi giderek tüyleşme halinde değil aniden sıfırlama şeklindedir.

Tedavide bölgesel tahriş edici ürünlerle (sarımsak,salisilik asit vs) % 50 ihtimalle hiç dökülme olmamış gibi geri çıkabilir,kortizon enjeksinuyla başarı % 85 e kadar çıkar ancak % 10-15 lik bir kısmı hiçbir tedaviye cevap vermez.İlaçla tedaviyle düzelmezse geriye tek seçenek saç ekimi kalmaktadır.

Genetik veya kadın tipi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan sprey ve haplar bu hastalığın tedavisinde etkisizdir.

Saçkıranda saç ekimi için en az 1 yıl zaman geçmelidir çünkü bu süre zarfında çıkma ihtimali devam eder.Dökülmeden sonra 1 yıl geçmesine rağmen çıkmadıysa saç ekimi yapılır.Yeterince sık ekim için 2 veya 3 seans yapmak gerekebilir ve çevre sıklık yakalanabilir.

Ekim işleminde kurallar uyulursa ekilen her kök tutar ve dökülmez.Tekrar saçkıran olma ihtimali diğer bölgelerde görülme ihtimali kadardır.

<a href=”http://www.sacadairhersey.com“> Saçkıran </a> ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın

saç kıran
Saçkırana saç ekimi önce

saçkıran saç ekimi

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saçkırana saç ekilirmi” Yazısında 1 Yorum

  1. hacer kaya says:

    saçkıran oldum nerdeyse 10 sene oldu saç ekimi yaptırmak istiyorum
    Dr.Muharrem KAYA
    ekilebilir

kodok