Sakal Ektirme diğer ekim işlemleri kadar sık olmasa da yapılan bir işlemdir. Köselerde ve görselliğine önem veren insanlarda ciddi değişiklik elde edilebilmektedir. Sakal erkek görünümünde önemli bir aksesuardır. Her gün sakal tıraşı olmak bir çok erkeğe zor gelebilir ama sakalın hiç olmaması erkekte ciddi sosyal olarak sıkıntı yapabilmektedir. Köselerde genellikle erkeksi görünümün tam olmaması ve gerçek yaşından çok daha genç görünmesidir.Olduğundan geç görünmeyi bir çok köse için önemsenmese de erkeksi görünümünde eksiklik hisseden ve bunu takıntı haline getirenler sıkıntı duyabilmektedir.
Sakal ektirme ihtiyacı olan durumlar
-Köselik
-Yarı köselik
-Yara izi
-Yanık izi
-Seyreklik olması
-Boş alanlar olması
-Şekilsel değişiklik beklentisi
En sık uygulamayı bıyıkla sakalın birleşme alanının boş olması gibi eksikliklerde yapıyoruz bunun dışında köselik ve eksik alanlara ekim 2.sırayı almaktadır.
Sakal ektirme diğer nakil işlemleri gibi değildir ayrıntıların çok önemi vardır ve bu ayrıntıların cevabı net bir şekilde alınmadan ekime karar verilmemelidir. Sakal ekim ücretleri için TIKLAYIN O
Sorgulanması gereken durumlar;
*Kökler tek tek ekilmelidir guruplar halinde ekilirse suni ve kötü görünür.
*Alım 0.6-0.7 mm lik uçlarla yapılmalıdır daha kalın uçlarla alım yapılması ensede iz bıraktığı gibi sakalın kötü görünmesine sebep olur
*Öncelikle boyundaki gereksiz kökler nakledilmelidir çünkü daha çok benzeşir
*Kanal açılmadan iğne ile delinerek yapılmalıdır yoksa açılan kanallara bağlı iz kalır ve sakallar dik çıkar.
*Ekilecek kök 30-40 derece açı ile o bölgede var olan kıllara paralel ekilmelidir.
*Tüm kökler tekli olmalıdır çünkü doğal sakalların tamamı teklidir,2 li 3 lü ekim yapılması durumunda çok kötü görünüme sebep olabilir.
*Sakal ekimi bir ameliyattır ve yardımcı personellere yaptırılmayacak kadar ciddi bir işlemdir ve bu konuda birikimli uzman doktor tarafından yapılmalıdır.
sakal ektirmeAz sayıda (1000 kök) kişiyi köse görünümünden kurtarır ama makul bir sakal görünümü için 2000-6000 kök arası ekim genellikle tatmin edici sonuç vermektedir.
Yaptırdığına pişman olanların varlığını göz ardı etmeden iyi araştırmalı ve doğru yere karar vermeye çalışmalısınız.

sakal ekimi görselleri

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Sakal ektirme” Yazısında Yorum Yok

kodok