Bitkisel ürünler iki şekilde hazırlanır

-Bitkisel aktiflerin belirli oranlarda karıştırılarak bir formül oluşturup bu formülle oluşturulan ilacın çok sayıda denek üzerinde bilimsel kurallar dahilinde denenmesi ve sonuca göre tedavi protokolü oluşturulması şeklinde yapılan tedavi.

Bilimsel çalışmaları yapılmış olumlu sonuçları bilimsel kurullarca onaylanmış en etkili madde TTO (Tea Tree Oil –çay ağacı yağı) dur,bu konuda bir diğer ürün bitkisel kortizon olarak bilinen meyan kökü extaktıdır.Özellikle saçlı deri seboreik dermatiti hastalığının bu maddelerle tedavisi ile ilgili çok sayıda bilimsel çalışma vardır.

-Kocakarı ilaçları denilen şekilde çeşitli bitkileri ezerek yada kaynatarak karıştırılması ile elde edilen ürünün uygulanması şeklinde olanıdır,bu tarz ürünleri hastanın kendisinin evde hazırlayabileceği içeriklere sahiptir.

Formül 1;Elma Sirkesi, badem yağı, sarmısak yağı, çörekotu yağı

Saç ve saçlı deri elma sirkesiyle yıkanır arkasından sarımsak yağı,badem yağı ve çörek otu yağı ile hazırlanan karışım uygulanır 10-20 dakika sonra normal şampuanla kafa yıkanır.

Haftada 2-3 defa uygulamakla 3-4 haftada düzelme sağlanır,şikayetleri yeniden başlarsa tekrar uygulanabilir.

Tedavinin bilinen bir yan etkisi yoktur ancak bazı kişilerde elma sirkesi cildi tahriş edebilir bu durumda ikinci uygulamada 1/1 oranında sulandırılmış elma sirkesi kullanmak gerekir.Kocakarı ilacı şeklinde hazırlanan ürün kullanmadan önce teşhisten emin olunmalıdır.

Seboreik dermatit bitkisel tedavisi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

bitkisel kortizonlar

Seboreik dermatit bitkisel tedavisi ilgili ayrıntı bilgi için tıklayın.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Seboreik dermatit bitkisel tedavisi” Yazısında 1 Yorum

  1. Emine says:

    Merheba hocam..Benim saçımda seboreik dermatit var.Çay ağacı yağı kullanmak istiyorum.Inceltmek lazımmı bu yağı?Ve dozu nasıl ayarlaya bilirim?yani hangi sıklıkla ve ne kadar süre bilirim saçıma.bilgi verirseniz çox sevinirim
    Dr.Muharrem KAYA
    çay ağacı yağını içeren dozu uygun şekilde ayarlanmış DermoTTO losyon ve climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz

kambing