Siğil yaktırma sonrası takip tedaviden daha önemlidir ve tamamen yok olunduğundan emin oluncaya kadar doktor kontrolünde olunmalıdır.

Siğil tedavi video ve fotoğrafları için instagram.com/sigiltedavisi

siğil yaktırma acıtırmıSiğilin kolay tedavi yöntemlerinden okutma, incir kabuğu sürme gibi halk arasında yaygın şekilde uygulanan yöntemlerde yok olma ihtimali % 50 civarıdır ve bu önemli bir başarıdır. Bu başarı ihtimalini kullanmak akıllıca olur, bunlarla cevap alınamazsa zaman kaybetmeden daha etkili yöntemlere geçilmelidir. Çok oyalanarak zaman kaybetmek hastanın başka yerlerine ve başka insanlara bulaşmasına sebep olabilir.
Siğili yakma kolay uygulanabilir, yan etkisi olmayan ve başarısı % 100 yakın bir yaklaşımdır.

Siğil tedavi ücreti için https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Siğil Yaktırma Sonrası

Özel bir yaklaşım gerektirmez, el yüz bölgesindekiler kabuk bağlar ve o büyüklükte bir yaranın iyileşeceği sürede sorunsuz bir şekilde iyileşir. Yara merhemi kullanılabilir ancak hareketli alanlar olduğudan merhem kısa sürede silinir.
Çok sayıda yapıldıysa ya da geniş bölgeye uygulandıysa merhem sürüp kapatmak doğru olur. Anüs bölgesinde durum farklıdır. Bu bölge nemli olması sebebiyle hem hastalığın tekrarlaması kolaydır hem de oluşan yaranın iyileşmesi daha uzun sürebilir. Bu sebeplerle günde 3-5 defa furacin veya benzeri bir merhem sürülmeli ve merhem etrafa bulaşmasın diye araya kağıt havlu konmalıdır. Kağıt havlu aynı zamanda bölgenin nemini de azaltır.
Siğili yaktırma sonrası özellikle makat bölgesinde görülen kondilomlar için geçerlidir, makat bölgesi nemli olduğundan tekrarlama eğilimi yüksektir ve belirli aralıklarla takip 1-1.5 yıl sürdürülmelidir.
Takip ücretsiz yapılmalıdır yoksa hasta gelmek istemeyebilir ve hastalık ilerler. Tedavi olacağınız klinikle görüşmeye gittiğinizde takip meselesini ayrıntılı konuşmalı ve bu konuda söz almalısınız.

Diğer Siğil Tedavileri

Siğilin ameliyatla alınması gereksiz yere büyük bir işlemdir ve iz bırakır
Siğilin buzla tedavisi yada dondurma denilen uygulamada ise başarı düşüktür ve ağrılıdır.
Yakma işleminin yapıldığı yerde küçük bir yara olur ve günler içerisinde düzelir.
Yakılan siğilller o andan itibaren bulaşıcı özelliğini kaybeder yani artık insanlara bulaşmaz hale gelir.
Tedavisi ayrıntı, dikkat ve yakın takip gerektiren bir hastalıktır.Temel amaç siğilleri yok etmek olmakla birlikte tekrarını engellemek te çok önemlidir. Siğilin en iyi tedavisi demek için tamamının yok edilmesini sağlamalı ve tekrarını engellemelidir.

siğil yaktırma tekrarlarmı

Siğil tedavi ücretleri

Aşağıda okuyacağınız ücretler İdea Klinik ücretleri olup diğer kliniklerde farklı olabilir. Siğiller vücudun her yerinde olabilen ve yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır, Bir parmakta 1 mm kadar küçük bir olabildiği gibi el, ayak, yüz ve vücutta çok yaygın ve çok büyük olabilmektedir. Tedavi ücreti de buna göre değişmektedir.
Siğilin tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir, görünenler yanı sıra etrafta olabilecek çok küçük siğiller de aynı anda tedavi edilmelidir. Çünkü tedavide gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir.
Ücretler şu şekildedir; 5 mm ye kadar olanların ilki 300 TL, eklenen her biri 150 TL dir, Bu ücretler SGK lılar için geçerlidir. SGK sı olmayan hastalarda 5 mm ye kadar olanlardan ilki 600 TL eklenen her biri 300 TL. den başlamakta büyüklüğüne ve yaygınlığına ve sayısına göre artmaktadır. Genellikle ücretlendirme siğillerin sayısına ve büyüklüğüne göre yapılır. Bu ücretlerle tedavizi yaptırmak için şu linkten online randevu alabilirsiniz https://www.ideaklinik.com/online-randevu

siğil tedavi fiyatı

Siğili yaktırma dışında uygulanan diğer yöntemler ve diğer görülme alanları ;

İlaçla Siğil Tedavisi 

İlaç sürülerek siğillerin kimyasal olarak yanması sağlanır,bu tedavide iki önemli sorun vardır siğiller yanarken çevredeki ciltte yanabilir,daha önemlisi makat çevresindekiler yakılır ama makat içindekiler yakılamadığı için çoğalmaya ve büyümeye devam eder. Aynı durum vajinada olanlar içinde geçerlidir.

siğil yaktırma nasıl

Krioterapi (dondurmayla siğil tedavisi )

-40-60 derecelik gazla kondilomlar yok edilir,prtik bir yöntemdir ama makat içinde uygulama zorluğu ve yaralanmanın gerekenden daha derin olma riski vardır.

Buharlaştırmayla (elektrokoterle ) Makat Siğili Tedavisi
İnce uçlu koterle kontrollü bir şekilde tüm kondilomlar yakılarak yok edilir. Başarısı en yüksek yöntemdir iyi takiple % 100 başarı elde edilir. Gerek dışarıdaki gerekse bağırsağa ilelemiş olanların hepsi yok edilebilir.

Radyo Frekansla Siğil Tedavisi

Elektrokotere benzer ama radyo dalgalarının enerjisi kullanılır, etraf deride yanma daha az olduğu için önemli avantaj sağlamaktadır. Genel başarısı daha yüksektir, seans sayısı kotere kıyasla daha azdır. Siğili tedavi etmek için geliştirilmiş en pratik, en başarılı yöntemdir. Gittiğiniz klinikte radyo frekans olup olmadığını öğrenmeye çalışmalısınız. İyileşme süresi en kısa olan uy

En İyi Makat Siğili Tedavisi

Bunu söyleyebilmek için şunlar şarttır
Tedaviden çok takibin nasıl yapıldığı önemlidir, tedavinin nasıl yapılacağını doktora bunu sormalı ve süreçle ilgili net bilgi daha doğrusu net söz almalısınız, yoksa siğilleriniz tekrar çıkarsa ortada kalabilirsiniz. Özellikle makat bölgesindekilerin tekrar eğilimi yüksektir bu sebeple hasta 1 yıl takipte kalmalıdır ve şu şekilde uygulanmalıdır

siğil yaktırma ücretleri
İlk uygulamadan 1 ay sonra hastayı tekrar muayeneye çağrılır varsa yeniden uygulama yapılır ve yine bir ay sonra kontrole çağrılır, sorun yoksa 2 ay sonra gelmesi söylenir 2 ay sonra şikayet olsa da olmasa da görülür çünkü hastanın göremeyeceği kadar küçükler varsa erken müdahale gerekir.
Yeniden oluşmuşsa tekrar yeniden uygulanır, bir ay sonra tekrar çağırılır. Yenileri gelişmemişse 4 ay sonra tekrar çağrılır. 4 ay sonra siğiller varsa yine uygulanır, yoksa 6 ay sonra tekrar çağrılır. Bu şekilde hastayı 12-16 ay takip edilmelidir. Siğiller tedavi edilmezse sınırsız büyüyebilir yani yayılmasında ve büyümesinde sınır yoktur. Bu şekilde takip ve tedavi İdea Klinik şubeleri yapılmaktadır.

https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-sigil-tedavisi.html
http://www.sigiltedavisi.net/sigil-nedir-nasil-olusur

Alıntı
Op Dr Seher Şirin

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Siğil yaktırma sonrası” Yazısında 60 Yorum

 1. Kenan says:

  Merhaba hocam ben 4 ay kadar önce ayağımın altında bulunan siğilleri RF ile tedavi ettirdim. Siğiller yok oldu ama tedavi edilen bölgeler sertleşti dokununca sert yuvarlak bir kitle hissediyorum ve hafif bir şişlikte var. Ama dokununca ve bastırınca herhangi bir acı hissetmiyorum. Görüntü itibariyle hoşuma gitmeyen bir durum mevcut. Ne yapmamı önerirsiniz sizce bu neden olmuş olabilir?
  Dr.Muharrem Kaya
  tedavi olduğunuz kliniğe kontrole gitmenizi öneririm

 2. Feyyaz says:

  Merhaba hocam bundan ıkı uc ay once penisimde iki üç tanr siğil çıktı tavsıye uzerıne il33 ilacı surdum kuruttu 1ay öncrsine kadar hiç bit şey yoktu tekrarlatı yaklaşık 30 tanr kadar var yaktırmak can yakıyotmu onuda geçtim tekrrı olurmu
  Dr.Muharrem Kaya
  muayene olup tedavi olmalısınız.kondilom hızlı yayılır ve bulaşıcıdır. bu konuda en iyi ve rahat tedavi yöntemi RF ile tedavidir.ayrıntılı bilgi ve tedavi için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz

 3. Rehan says:

  Selamlar hocam
  Ben 2 hafta once vajinamda 15 adet gibi olusan sigilleri yaktirdim iceri dogru asiri cogalmis genel anestazi ile yakildi ve vajinamda iltehap oldugu icin icerisi yikandi bu islemlerden sonrA asiri akintim oldu ve simdi 2 hafta gecmesine ragmen olesiye kasintim var ve akintim yesilimsi devam ediyor
  Dr.Muharrem Kaya
  doktorunuza kontrole gidin,extra önerileri olabilir

 4. Erdi says:

  Merhaba hocam. Bende genital siğil var ve doktorum soğuk sprey gibi birşey sıkması sonucu derim karardı bu renk değişimi geçici mi yoksa kalıcı mıdır ? Şuanda Verrutol ilaç ile kendim tedaviye devam etmekteyim.
  Dr.Muharrem Kaya
  renk değişikliği bazen kalıcı olabiliyor.bence RF ile tedaviyi araştırmalısın

 5. Aysu says:

  Meraba yüzümde küçük küçük siğiller var her yolu denedim olmadı şimdi sarımsak sürdüm sürdüğüm yerler su topladı şimdi kabuk bağlıyo gibi iyileşiyor mu
  Dr.Muharrem Kaya
  iz kalmaz umarım.RF ile tedavi ettirmeliydin

 6. Adem says:

  Elimin içinde küçük bir siğil çıktı ve doktora gidip yaktirdim. Bir iki gün sonra kan toplayıp şişmeye başladı. Bir hafta sonra sihirli iğneyle patlatıp içindeki kanı bosalttim. Sonra kabuğun altında küçük yuvarlak bir şekilde olduğunu hissettim. Acaba ne yapmalıyım iyileşir mi
  Dr.Muharrem Kaya
  RF ile tedavi ettirmenizi öneririm.siğil bulaşıcıdır ve yayılır

 7. lale says:

  Kızımın ayak baş parmagındakı siili ılacla cıkardık. Yuzucu oldugu için her gun havuza gırıyor. Bır mıkrop kapma olayı olabılır mı?(siilin çıktıgı yer bayağı çukur oldu)
  Dr.Muharrem Kaya
  havuz sonrası mutlaka antiseptik bir solusyonla temizleyin

 8. DİLEK says:

  siğilleri yaktırdım iki gün oldu su topladı ne zaman kabuk bağlar veya iyleşir
  Dr.Muharrem Kaya
  kişisel yara iyileşme sürecinize bağlı,yaralarınız hızlı iyileşiyorsa çabuk iyileşecektir

 9. Anonim says:

  Merhaba.Ben bügün elimdeki siniri yaktırdım şişti biraz ve şimdi su gibi bir şey aktı bende hiç yıkamadım peçeteyle sildim sadece bulaşma gibi bir sorun olur mu ?
  Dr.Muharrem Kaya
  olmaz.

 10. Yusuf says:

  Ben 1 ay önce rf tekniği ile ayak tabanımda bulunan biri küçük diğeri büyük siğili tedavi ettirdim küçük siğil kabuk bağladı herhangi bir ağrım yok büyük olan siğil de kabul bağladı ama daha uzun sürdü ve etrafı şişti hala üzerine basınca hafif bir ağrı oluyor bu şişlik iner mi ve ağrı ne zaman geçer?
  Dr.Muharrem Kaya
  ayak tabanında iyileşme uzun sürer.yaranın büyüklüğü bu sürecin daha çok uzamasına neden olabilir.tam iyileşme olunca şişlik iner

burung