Şikayet var sitesi sanki vatandaşa yardımcı olan bir site gibi görünüyor.
Peki gerçek bu mu ?
Ne yazık ki tam bir Türk uyanıklığıyla kurulmuş ve bir mafya gibi çalışıyorlar
Nasıl mı ?
Gelin gerçeği birlikte araştıralım
Sorunu olan kişi siteye sorun yaşadığı kurumu yazıyor, bunu yazmak için kolayca üye olabiliyor ve meramını dile getiriyor. Hakkında olumsuz yazı yazılan kurum veya kuruluş bu yazılan sorunun çözümü için yada kendini savunmak için cevap yazmak istediğinde ise uyanık site yöneticisi ; “ HOOOOOOP HEMŞERİM BİDAKKA PARA VERMEDEN CEVAP YAZAMAZSINIZ “ diyor ve 800 TL ödemedikçe siteye üye yapmıyor. Dünyanın hiçbir yerinde cevap hakkı parayla satılmaz tabi bu site dışında.
İyi de sitenin görevlendirdiği bir tetikçi oturup her gün onlarca kurum hakkında yüzlerce şikayet yazabilir ve ne yazık ki kendini savunmak isteyen kurumlar da bu şikayetlere cevap verebilmek için site kurucusunun kasasını doldurur.
Adamlar iyi yere dükkan açmış, siteye şikayet yazan her bir kişi farkında olmadan mafyanın tetikçisi oluyor. Yazdığı her şikayetle site yöneticisine para kazandırıyor.
Tabi yazı yazan hizmet veya mal aldığı kuruma kızdığı için “amaaan paraları ödeyip üye olsun be” diyebilir ama o kadar basit değil yazılan her şikayet birilerini hırsızlığa teşvik etmektedir. Ve haksız para kazanmaya alışmış birileri sürekli yenilerini kuracağı bu tarz sitelerle birilerini gizli tehditlerle para vermeye zorlayacaktır. Unutulmaması gereken şey bir gün kişinin kendisine de bu sorun dönebilir.
Uyanık site sahibi haksız yere de olsa kolay para kazanmanın yolunu keşfedince daha fazla para kazanmak için yeni tuzaklar kurmaya devam ediyor gibi görünüyor. Aynı suça hizmet edecek gibi görünen sikayethaber.com ve sikayetendex.com adlı yeni siteler devreye giriyor.
Atalarımızın “tuzda kokmuş” dedikleri bu durum halkın mal ve canını korumak için görevli bir polisin halktan rüşvet almadan iş yapmamasından farksız bir durumdur.
Lütfen bir kurum veya kişi hakkında şikayetiniz varsa legal yollara başvurun bu tür legal gibi görünen ancak illegal para kazanan kurumların tetikçiliğini yapmayın. Devlet bu tür durumlar için BİMER i kurmuş, sorununuzu oradan daha rahat çözersiniz çünkü BİMER devletin gücüyle size yardım eder sikayetvar.com gibi “aba altından sopa göstererek” haksız para kazanma derdinde değildir. Kızdığınız kişiye kızgınlığınız birilerine alet olmanıza sebep olmasın.
Bu konuyu yazmak nerden çıktı derseniz şöyle izah edebilirim; cevap hakkı için 800 TL isteyen şikayetvar.com dan şikayetçi olan kişi bunu nereye şikayet eder sorusunun cevabını bulamadığımdan çıktı 🙂

şikayet var

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Şikayet var” Yazısında 1 Yorum

 1. Sikayet.com says:

  Sayın İlgili,
  Belirtmiş olduğunuz site ilgili yazınızın son bölümünde ww w.Sikayet.com sitemize ait ismimizi sehven kullanmış olduğunuz görülmektedir.
  Sikayet.com olarak bu yanlışlığın düzeltilmesi, bundan sonraki süreçteki yanlış anlamaların önüne geçecektir.
  Saygılarımızla
  Sikayet.com
  Dr.Muharrem KAYA
  Dikkatinizi için sizi kutlar hata için özür dilerim

anjing