Sülükle varis tedavisi çok eskilere dayanan bir tedavi şeklidir.İki şekilde uygulanmaktadır

1-Evde şişelerde su içinde bekletilen sülükler zaman zaman varisli alana yapıştırılır

2-İçinde çok sülük olan dere veya göl gibi yerlerde varisli bacağın suya sokularak sülüklerin varisli bacağa yapışması şeklinde uygulanı.

Her ikisinde de amaç sülüklere varisli damar içindeki kirli kanı emdirmektir.

Hiçbir bilimsel değeri olmayan bu doğal tedavi şeklinin varis tedavisi adına herhangi bir faydası olması beklenmez ama özellikle bilimsel tedavilere ulaşamayan kırsal kesimlerde kişilerin psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.

Varis içindeki kirli kan temizlenmek üzere sürekli dolanan bir sıvı olduğu için bir kısmını sülüğe emdirmek gereksiz yere kan kaybetmekten  başka bir anlam taşımaz.

Satıcılar tıbbi sülük,doktor sülük,steril sülük gibi cezbedici isimler kullansa da sülük sülüktür ve varis tedavisinde hiçbir olumlu etkisi yoktur.

Satıcıların diğer bir sık önerdikleri hastalık ise hemoroiddir ve ne yazıkki hemoroidde de en küçük bir yarar sağlama ihtimali yoktur ancak kendini hemoroid sanan ama gerçekte hemoroidle hiçbir benzerliği olmayan makatta pıhtı toplanmasında pıhtıyı sülükle emdirmek hastada rahatlık sağlar ,aslında hiç dokunmasa kısa süre sonra zaten kendiliğinden rahatlayacağı için burada da anlamsız bir tedavidir.

Bunların dışında akıl almaz önerilere internette rastlayabilirsiniz.

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Sülük tedavisi” Yazısında 3 Yorum

 1. zeynep says:

  Hiç sülük kullanmamış birisi için ne hoş bir yazı olmuş, Kişinin okumuşluğu değil- deneyimidir önemli olan derim ve denemekte zararı olmayan bir şeyi deneyin bence.. Siyonistlerin elinde olan ve ürettikleri her şeyin zararlı olduğu kesin olan ilaçları denemekten daha güvenli değil mi?
  Dr.Muharrem KAYA
  evet aynı siyonistlerde sülük gibi onlarda dünyaya hiçbir yarar sağlamadan dünyanın kanını emiyor,sülüğün variste yarar sağlamasını beklemek varis hakkında hiçbir bilgi sahibi olmamak anlamına gelir.

 2. Anonim says:

  Günahım boynunüza sülük kulanın
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  o kadar günahın altından kim kalkabilir 🙂

 3. erkan says:

  sülük tedavısını çok merak edıyorum ben de varıs var benı çok rahasız edıyor gunum 16 saat calısmakla gecıyor tedavı o lmak istıyom?
  Uzm.Dr.Muharrem KAYA
  varisin sülükle tedavisi tümüyle aldatmacadır
  bilimsel yöntemlerle tedavi olun

gajah