THD hemoroid tedavisi (HAL olarak ta bilinir) son dönemde geliştirilmiş ameliyat tekniklerindendir. Makat bölgesi çok hassas olması sebebiyle tedavi sonrası ağrının yoğun olduğu bir bölgedir ve zaman içinde ağrının çok az yaşandığı yöntemler geliştirilmiştir. Ağrının bu kadar şiddetli olması insanların basur tedavisini ertelemesine bile sebep olabilmektedir.Gerek hastanın yaşam kalitesi ve gerekse işe dönüş süresini kısaltmak için bir çok ameliyat türü geliştirilmiştir, temel amaç hasta lüksü ve tekrarının az olmasıdır.Hemoroid THD tedavisi
Ağrısız, kanamasız, yara bakımı ve pansuman olmayan, istirahat gerektirmeyen en etkili basur ameliyatı basur memelerini besleyen atar damarın bağlanması ameliyatıdır (aslında ameliyat denmeyecek kadar kolay bir girişimdir). thd basur
Hemoroide gelen atar damarın bağlanması ameliyatı kısaca şu şekilde tarif edilebilir; Bölgesel uyuşturma yada narkozla yapılır,anüsten sokulan küçük boru benzeri bir alet ve atar damarın yerini tespit etmeye yarayan aletle damar bulunur ve emilebilir iplerle bağlanır.Atar damarın tıkanmasıyla memelere gelen kan miktarı azalır ve meme kendiliğinden büzüşerek kaybolur. Ameliyat sonrası kısa süreli dinlenen hasta yürüyerek evine gidebilmektedir.Genel olarak çok gerekli olmasa da 2-3 gün istirahat önerilir,kabızlığın engellenmesi dışında özel bir beslenme şekli önerilmez.
Basurun damarını bağlama ameliyatı 2.-3. ve 4. derece basurların tedavisinde rahatlıkla ve başarıyla kullanılabilmektedir.1.derece basurlarda da kullanılabilir ancak bu derecede genellikle ilaçlar yeterli olur.THD hemoroid tedavisi yapılan hastaneler
THD hemoroid tedavisi teknolojiye bağımlı olması negatif bir durumdur yani teknolojiye sahip olmayan kliniklerde yapılamaz, bir diğer sorun ise az sayıda doktor tarafından yapılabiliyor olması ve cihazın getirdiği maliyet sebebiyle diğer ameliyatlardan daha pahalı olmasıdır ancak ameliyat sonrası elde edilen avantajlar sebebiyle bu bedel görmezden gelinir. THD hemoroid tedavi ücreti narkoz uygulanıp uygulanmamasına, kliniğin ve hastanenin fiyat politikasına göre 2000-6000 TL arasında değişebilmektedir.
Tüm girişimsel tıbbi uygulamalarda olduğu gibi doktorun yöntem konusundaki tecrübesi önemlidir ve bu konuda tecrübeli doktora ulaşmaya çalışmalısınız.
THD hemoroid tedavi ücretleri içinthd nedir

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“THD hemoroid tedavisi” Yazısında 2 Yorum

 1. Selami says:

  Merhaba Hocam
  Ben yaklaşik 22 gün önce THD ameliyati yaptirdim. Hala tuvalette biraz yanma var. Tuvalet sonrasi da agrim devam ediyor. Bunlar normal midir? Esas sorunum makat bolgemde ödem oluşmuş ve kökünde iltihap gibi beyazliklar var. Bu ödem için ne önerirsiniz hocam?
  Dr.Muharrem Kaya
  doktorunuza kontrole gitmelisiniz

 2. UGUR OZKAN says:

  Iyi gunler,
  ben THD yontemiyle ameliyat olmak istiyorum.10 yil kadar once lastik bandla bogma yontemiyle ameliyat olmustum ama sonradan tekrar cogaldi cunku o zaman kucuk olan hemoroidler baglanamamisti.Ben adanada oturuyorum ankaradaki muayenenize gelebilirim.Sigortaliyim bu ameliyat bana kaca malolur,iyilesme suresi ne kadar surer,ameliyati yapacak olan dr yeterince tecrubeli mi?
  bu konularda bilgi verebilir misiniz?
  iyi gunler
  ugur ozkan
  Dr.Muharrem Kaya
  ideaklinik Kadıköy şubesi ile görüşmenizi öneririm

siput