Ağrı için ne yapılacağına geçmeden önce sebebine kısaca değinmek gerekiyor. Varis ağrısı herkeste olmaz. Hastaların bazılarında hiç bir şikayet yokken bazılarında bezdirici düzeylerde bacak ağrısı, bacakta sızlama ve kramp, geceleri yanma hissi gibi şikayetler olmaktadır. Neden bazılarında hiç şikayet olmazken bazılarında zulüm düzeyinde ağrı olduu izah edilememiştir çünkü bu farkı belirleyen hastalığın düzeyi değildir yani çok ileri varisi olanlar da bile ağrı olmayabilmektedir buna karşın basit kılcalla damar çatlamalrı sızlayabilmektedir.

Varis ağrısının sebepleri şunlardır ;varis ağrısı  hangi kaplıca

-Damarın içindeki basınç artar ve damar duvarı gerilir bu gerginliğin olması.

-Genşleyen damardan doku içine sıvı sızar bu sıvının deriyi germesi.

-Yine sızan sıvının içindeki elektrolitler tahrş yapabilir.

-Sıvı sızmasına bağlı gelişen şişlik sinir uçlarını uyarır.

Varis ağrısı için ne yapılır bacak ağrısı

En etkili uygulama varislerin kalıcı olarak tedavi edilmelisidir, tedavide çok daha az tekrarlayan ameliyatsız yöntemler tercih edilmelidir.

Eğer tedavi ertelenecekse, varis çorabı giyilebilir yada elastiki bandaj sarılabilir, burada çorap daha etkili olduğu için tercih edilebilir

Gün içinde sıkça istirahat edilmelidir, istirahat sırasında ayakların altına sandalye veya benzeri bir yükselti konarak bacaklar yukarda tutulmalıdır.

Sıkça yürüyüş yapılmalıdır hatta yaşamın rutini haline getirilmelidir. varis ağrısına krem

Varis ağrısı için ilaç ve kremler etkili uygulamalar değildir, boşa beklentiye girilmemelidir. Yukarıda yazdığım gibi en doğrusu hastalık daha fazla ilerlemeden tedavi olunmalıdır çünkü kendiliğinden veya ilaçlarla düzelme ihtimali yoktur çekilen eziyet tamamen boşadır.

Lazerle varis tedavi ücretleri için tıkla

 

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis ağrısı için ne yapılır” Yazısında Yorum Yok

banteng