Varis tedavisi için kullanıldığı söylenen kremler genel olarak kozmetik olarak üretilmekte ve ne yazık ki ilaç gibi lanse edilmektedir.Varis yapısal bir bozukluktur yani dişin çürümesi gibi bir yıpranmadır ve nasıl çürük diş ilaçla tedavi edilemiyorsa bozularak genişlemiş toplar damarda ilaçla yeniden eski haline getirilemez.Ancak nasıl çürük diş ağrıdığında ağrı haplarla geçiriliyorsa variste de şikayetler ağızdan alınan haplarla azaltılabilir ancak bu gerçek anlamda varisi yok edici bir tedavi değildir.
Varis kremlerini bu ilaçlardan farklı görmek gerekir şöyle ki; varis için üretilen hepsi bilimsel çalışmaları yapılmış,denemeler yapılmış az veya çok şikayetleri azalttığı tespit edilmiş ilaçlardır buna karşın varis kremlerinin nerdeyse tamamı hiçbir tıbbi birikimi olmayan sıradan kurumlar tarafından üretilip reklamlarla satılmaya çalışılan ürünlerdir ve en küçük bir fayda sağlama şansı bile yoktur.
Varisiniz için bu tür bir ürün alırken bunun para kaybı dışında hiçbir anlamı olmayacağını aklınızdan çıkarmayın.Bütün hastalıklarda olduğu gibi variste de bitkisel veya bilimsel hammadde olsun etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmamış ürünlere boşa para vermeyin.Unutmayın toplumlarda her zaman bu tür işe yaramaz ürünlerle insanların parasını alan uyanıklar vardır.
Varisiniz varsa konunun uzmanıyla görüşün ve tedavinizi yaptırın,gelişen teknolojiler sayesinde varis hiçbir sorun yaşanmadan tedavi edilebilmektedir.

Kalp Damar Cerrahi Uzmanları Ne Diyor?
Varis hastalığı teşhis ve tedavisinde yetkili bölüm olan kalp damar cerrahi uzmanları varis kremleri hakkında yaptığı yorumları incelemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bu işin duayenlerinden biri olan Op. Dr. Nihat AYDIN bu konuda güzel bir yazı kaleme almıştır. https://www.varisistanbul.com/varis-kremi-kullananlar.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis kremleri” Yazısında Yorum Yok

ayam