Burada yazılacak olan tedavi ücretleri tüm varis tedavi merkezlerini bağlamaz sadece bilgilerin alındığı İdea Kliniği bağlayan fiyatlardır. Varis tedavi ücreti bir çok faktöre bağlı olarak çok değişebilmektedir.

Bunlar;

Hastanın resmi kurum üyeliği; Resmi kurum (SGK vs) üyelerine % 50oranında indirim uygulanır.

Varisin yaygınlığı; Hastalık bir bacakta dar alanda olabileceği gibi her iki bacağını tümüyle saracak kadar yaygın olabilmektedir.

Varisin tipi; Kılcal varisler,retüküler varisler ve kalın varislerin tedavi ve takipleri birbirinden farklıdır, farklı teknolojiler ve yöntemler kullanılması ücretler de yansımaktadır.

Varisin yeri, genişliği ve uzunluğu; Daha geniş damarların tedavisi daha zor ve uzun olabilmektedir aynı durum uzunluk içinde geçerlidir.

Tedavide kullanılacak teknoloji veya teknikler; Damarın durumuna göre lazer veya radyo frekans yada her ikisi kullanılabilir bunun yanı sıra aynı kişiye köpük veya skleroterapide gerekebilir.
Varis Ameliyatı Fiyatı; Genel olraka bakıldığında ameliyat ek yük getirdiği için daha pahalı olmaktadır ve yapılacak ameliyata göre değişmektedir. Zamk tedavisi, damar içi lazer ve damar için radyo frekans yöntemleri 3500-5000 TL arasında değişir.

Ameliyatsız yöntemler genel ortalamada daha ekonomik olmaktadır, hastalığın yaygınlığı ve çeşidine göre tedavinin ücreti  400 TL ile 8000 TL arasında değişir. Hafif düzeyde 1-2 seansta düzelecek varisler genellikle 400-500 TL civarında tutarken her iki bacakta yaygın ve  çok çeşitli kalınlıkta olan ileri düzey varislerin tedavisi 8000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Varisin çeşidi, yaygınlığı ve kullanılacak teknolojiler ne olursa olsun tüm resmi hastalara (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı, TSK) belirlenen fiyattan % 50 indirim uygulanır.

Varis tedavisinde ücretlendirme yapılacak muayene sonucu belirlenir. Uygulama sanslar halinde (1-5 seans) yapılır ancak ücret seans sayısından bağımsız bir şekilde bir defaya mahsus ödenir ve tedavi bitene kadar bir daha ücret ödenmez. Uygulamalar 1 yıl boyunca olabilecek tüm varis sorunlarına karşı garantili yapılmaktadır.

Belirlenen ücret varisin tamamen yok edilmesini içerir yani kılcal veya kalın olması değişmeksizin tüm varisler tedavi edilir.

Fiyatlar Türkiye’deki 6 şubede de geçerlidir. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html den alıntıdır. Fotoğraf göndererek alacağınız ücret her altı şube için geçerli ücrettir.

Fotoğrafı aynı sitenin sanal muayene sayfasından gönderebileceğiniz gibi aşağıdaki size yakın şubenin cep telefonundan whatsapp aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

Bakırköy: 0542 621 0888
İzmir: 0542 295 52 54
Ankara: 0505 119 3690
Kadıköy: 0542 231 2823
Şişli: 0532 463 9682
Bursa: 0532 152 26 75
Online randevu linki: www.ideaklinik.com/online-randevu
Sanal muayeneyle ücretlendirme linki www.ideaklinik.com/sanal-muayene.html

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis tedavi fiyatları” Yazısında Yorum Yok

kucing