Varis hastalığı safra kesesi taşı gibi standart bir hastalık değildir,yaygınlığı, çeşidi kişiden kişiye çok değişir.10 dakikalık bir seansta bitebileceği gibi 8-10 seans sürecek kadar yaygın yani ileri derece de olabilir.Tedavi süresi genişlemiş damarların yaygınlığına,genişliğine,hastanın sosyal durumuna ve kullanılması gereken teknolojilere göre çok değişiklik gösterir.Bu değişimler şu şekilde izah edilebilir
https://www.varisistanbul.com/varis-tedavisi-nasil-yapilir.html çeşidi ve yaygınlığı;Dar alanda tek seansta tedavi edilecek bir damarı olan hastanın toplam tedavi süresi 10 dakika sürerken,yaygın kalın ve kılcal damarları olan bir hastanın tedavi seansları aylar sürebilmektedir.
Hastanın sosyal durumu;Aynı semtten gelen hastanın seans aralıkları 1-2 hafta tutulabilirken yurtdışından gelen bir hastanın seansları günlük yapılabilir,burada hastanın kendi talebi de tedaviyi yönlendirir.
Teknolojiler;Kılcal varislerde lazer 5-10 seans sürerken radyo frekans tedavisi 1-2 seansta biter.Kılcal varisler varisle tedavi edilirse bu durumda 4-6 seans sürebilir,seans araları yaklaşık 1 aydır.
Özetle varis tedavisinin süresi 1 gün olabildiği gibi aylarca da sürebilir.Ameliyat tedavileri birkaç saat süren tek seferde yapılır ama varis ameli,yatından sonra yalarca bandaj,istirahat gibi uygulamalar gerekir.
Tedaviye karar verirken varis konusunda tecrübeli ve teknolojik donanımı tam olan kliniklerle görüşmeniz tedavi süre ve sonucunuzu etkiler.

varis tedavisi ne kadar sürer

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Varis tedavisi ne kadar sürer” Yazısında Yorum Yok

kambing