Yağlı egzama diğer adıyla seboreik dermatit sık rastlanan cilt hastalıklarındandır. Tedavisinde krem , merhem, losyon ve şampuan gibi sorunun olduğu yere göre değişen formda ilaçlar kullanılır.
Yağlı egzama krem ;
Kıl olmayan alanlarda özellikle yüz, koyluk altı, kulak, burun yanları gibi bölgelerde krem veya aynı sınıftaki merhemler kullanılır. Görünen bölgelerde pruzon merhem gibi cilt rengine yakın renkli merhemler tercih edilirse bir şey sürülmüş görünümü olmaz.
yağlı egzama kremi
Saç, kaş gibi kıllı alanlar dışındaki vücut alanlarındaki egzama ve yağlı egzama için merhem kullanılır demiştik. Bu ilaçlardan kortizon içerenler ve bitkisel kortizon içerenler vardır. Kortizonun yan etkileri olduğu ve hastalığın kronik yani uzun tedavi süreci gerektireceğini bilerek bitkisel kortizon olan https://www.hairpharma.com.tr içeren merhemler tercih edilmelidir. Bu konuda öncelikli tercih extract yoğunluğu yeterli olan pruzon merhem olmalıdır.
Kıl olan bölge dendiğinde daha çok saç, sakal, bıyık, kaş akla gelir ve bu bölgelerde kortizon içeren losyonlar yada kortizonların yaptığı yan etkilere sebep olmayan bitkisel kortizon ( meyan kökü extractı- fito steroid) içeren ve ek olarak mantar etkili TTO içeren ürünler ( dermotto losyon gibi) kullanılır. Kıllı alanlardan saçlı deride şampuanlarda kullanılmalıdır. Şampuan olarak seboderm gibi climbazol içeren şampuanlar veya ketokonazol içeren şampuanlar kullanılır. Seboderm günlük kullanıma uygun kalitede üretilmiştir diğer yağlı egzama şampuanları haftada 2 defadan fazla kullanılırsa saçı yıpratabilir.
Özetle;
Seboreik dermatit yani yağlı egzama tedavisinde saçlı alan dışındaki bölgelerde merhemler kullanılır, merhemlerden kortizonlu ilaçlr yerine fitosteroid denilen meyan kökü özütü içeren bitkisel kortizonlar tercih edilmelidir.
Yağlı egzama kremi
yağlı egzama bitkisel krem

yağlı egzama krem

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Yağlı egzama krem” Yazısında Yorum Yok

kalkun