Kaştakş yara izi son derece rahatsız edici olmaktadır.Küçücük bir iz dahi olsa yüz bölgesinde en dikkat çekici nokta olmaktadır öyle ki bakan kişinin ilk dikkatini çeken nokta kaştaki yara izi olmaktadır. Kalem ve kalıcı makyajla kapatılsa da en doğru kalıcı ve doğal çözüm ekimdir.
Tecrübeli doktor tarafından doğru teknikle yapılan ekim ile tama yakın düzeltilebilir ve doğal kaşlardan ayırt edilemeyecek bir sonuç elde edilebilir.
Burada dikkat edilmesi gereken nokta ekilecek köklerin ekim açılarıdır, kök cilde kanal açmadan iğne ile delerek yerleştirilmelidir ve bu yapılırken yara izinin çevresindeki kaşlarla aynı açılarla ekilmelidir. Uygun açılarla ekilmezse var olan kaşların arasından diken gibi çıkarak çirkin bir görünüme sebep olur.
Kaşta çirkin görünüme sebep olabilen yaralanmalar;
*Yanık izi
*Yara izi
*Ameliyat izi
*Dikiş izi
Bu tür kaş kayıplar çevredeki kaş yoğunluğu kadar kök nakli yapılarak tama yakın kamufle edilebilir.Yara izi kaş ekimi sonrası görünmez şekle getirilmiş olur bir anlamda tam kapatılır.
İz gibi bölgesel küçük kaş kayıpları da (tik ile sürekli çekilmesi, saçkıran vs) aynı şekilde tedavi edilebilir.
Kaş ekimi uygulamaları başlamadan önce iz cerrahi olarak çıkarılıp geri dilkilirdi ancak yine iz kalırdı ve hasta memnuniyeti çok düşük düzeylerdeydi kök nakliyle en ideal şekilde çözülebilmektedir.

Ekim öncesi  kaşta dikiş izi

 

Ekim sonrası kaş ekimi görüntüleri

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Yara izi kapatma” Yazısında Yorum Yok

kuda