Hastalıkların farklı tedavi seçenekleri ve bu seçeneklere göre değişik fiyatları olabilir, diğer taraftan aynı ameliyat farklı kurumlarda çok farklı fiyatlara yapılmaktadır. Bir diğer önemli faktörde hastanın resmi belgesinin olup olmamasıdır. Resmi belgesi olan biri basur tedavisini devlet hastanelerinde ücretsiz yaptırırken özel hastanelerde 1500-3000 TL arası fark ücret ödeyerek yaptırabilmektedir.
Maille veya telefonla fiyat sorulduğunda anlamsız olsa da genellikle muayene sonucuna göre bedel belirlenir gibi yuvarlak cevaplar verilmektedir. Bu konuda internet sitesinde fiyatlarını yazan tek klinik idea’dır. Hastaya yada hastanın ekonomik gücüne göre verilmemiş ve tek ücret uygulamasına gidilmiş olduğu görülmektedir.
iç dış basur beraberBasur Ameliyatı Ücretleri
Görülebildiği kadarıyla basur ameliyat fiyatları şu şekildedir.
Lazerle Tedavi
Bu ücretler lazer, lastikle boğma yöntemleri ücretleridir. Genellikle iki yöntem birlikte uygulanır ancak tek ücret alınır. SGK,TSK veya benzeri sağlık güvencesi olmayanlar için ve özel sağlık sigortalarına 1960 TL uygulanmaktadır
Resmi kurum mensuplarına 980 TL
Fiyat uygulaması basurun derecesine veya kullanılacak teknolojiye bağlı olarak değiştirilmemekte ve lazer ve RBL yöntemleriyle tedavi edilen her hemoroid hastasına aynı fiyat uygulanmaktadır. Ameliyat dışında tahlil, muayene, konsultasyon vs adlar altında hastadan ayrıca para talep edilmemekte ve her şey dahil fiyat uygulanmaktadır.
THD Fiyatları
THD yönteminde bir defa kullanılıp atılan malzemeler olması, narkoz ve hastane ortamı gerektirmesi sebebiyle maliyetler daha yüksektir. Hastanın tedavisini yaptırmak istediği hastaneye göre 3500-4500 TL arasında değişmektedir. Bu ücretleri, çok geçmesi normalde mümkün değildir.

Doktor Önerisi
Fiyatlar tabiki önemlidir ama benim önerim genellikle fiyatların değil öncelikle kalitenin, teknolojinin ve tecrübenin daha dikkatli araştırılması şeklinde olmaktadır. Para nasılsa kazanılır ama kötü bir yöntemin sonucu ömür boyu sıkıntı çekebilirsiniz. Özellikle makat darlığı ve dışkı, gaz kaçırma gibi yan etkiler gözardı edilmemelidir.

https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Basur ameliyatı ücreti” Yazısında 1 Yorum

  1. AhmetÇeker says:

    Hocam ikinci derece hemoroit hastasıyım lazerle ameliyat olmak istiyorum ücret hakkında bilgi verirseniz memnun olurum (Emekli sandığına tabiyim) Teşekkürler.
    Dr.Muharrem Kaya
    tedavi ücretlerine bu linkten bakabilirsiniz.yinede tedavi yöntemine muayene ile karar verilir.http://www.hemoroidklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp

naga