Sayfada yöntemlerin ücretlerini ayrıntılı olarak görebileceksiniz. Hastalıkların farklı tedavi seçenekleri ve bu seçeneklere göre değişik fiyatları olabilir, diğer taraftan aynı ameliyat farklı kurumlarda çok farklı fiyatlara yapılmaktadır. Bir diğer önemli faktörde hastanın resmi belgesinin olup olmamasıdır. Resmi belgesi olan biri basur tedavisini devlet hastanelerinde ücretsiz yaptırırken özel hastanelerde 1500-3000 TL arası fark ücret ödeyerek yaptırabilmektedir.
Maille veya telefonla fiyat sorulduğunda anlamsız olsa da genellikle muayene sonucuna göre bedel belirlenir gibi yuvarlak cevaplar verilmektedir. Bu konuda internet sitesinde fiyatlarını yazan tek klinik idea’dır. Hastaya yada hastanın ekonomik gücüne göre verilmemiş ve tek ücret uygulamasına gidilmiş olduğu görülmektedir.

iç dış basur beraber
Basur Ameliyatı Ücretleri
Görülebildiği kadarıyla basur ameliyat fiyatları şu şekildedir.

Lazerle Basur Tedavi Ücreti

Bu ücretler lazer, lastikle boğma yöntemleri ücretleridir. Genellikle iki yöntem birlikte uygulanır ancak tek ücret alınır. SGK,TSK veya benzeri sağlık güvencesi olmayanlar için ve özel sağlık sigortalarına 2700 TL uygulanmaktadır
Resmi kurum mensuplarına 1350 TL
Fiyat uygulaması basurun derecesine veya kullanılacak teknolojiye bağlı olarak değiştirilmemekte ve lazer ve RBL yöntemleriyle tedavi edilen her hemoroid hastasına aynı fiyat uygulanmaktadır. Ameliyat dışında tahlil, muayene, konsultasyon vs adlar altında hastadan ayrıca para talep edilmemekte ve her şey dahil fiyat uygulanmaktadır.

Basur boğma tedavisi

Lastikle basuru boğma genellikle lazerle birlikte uygulanır ve tek ücret alınır. Dış basurda asla kullanılmamalıdır çünkü dayanılmaz ağrıya sebep olur. Basuru lastikle boğma tedavisi sadece iç basur tedavisinde kullanılmaktadır. Memeyi vakumla emerek içine çekip bağırsağa yakın tarafına lastik halka koyan alet yardımıyla yapılır.Hemoroidin dibine konan lastik halka memeye giden kanı tamamen keser. Kan gitmeyen hemoroid memesi 2-6 gün içinde çürüyüp dökülür.
Meme belirgin ölçüde küçülür.Kopup düşen alanda sağlıklı doku oluşumu sayesinde bölge daha sağlam hale gelir. Ayrıca zeminde oluşan iyileşme dokusu sarkma eğiliminde olan gevşek dokuları barsak çevresindeki yapılarak yapıştırarak var olan bağırsak sarkmasını da tedavi eder.
Boğma yöntemi ameliyatsız yöntemler arasında en etkili ve pratik olanıdır.
* Tedavi sonrası ağrı ameliyata kıyasla çok azdır
* Kanama çok seyrek görülür vede önemsiz düzeyde olabilir.
* Yataklı tedavi olmadığı için tedavi maliyeti düşüktür.
* Dışkı tutamama gaz kaçırma gibi problem asla yaşanmaz
* Makat darlığı oluşmaz.
* İşgücü kaybı azdır.
* Tekrarlama ihtimali düşüktür.
* Çok kolay uygulanır.
* Narkoz ve bölgesel uyuşturma gerekmez
* Kısa sürede uygulanır (5-10 dakika)
*Hastanede günlerce yatmak gerekmez.
* Muayenehane şartlarında yapılabilir.
Boğma yönteminin olumsuzlukları;
* 1 ile 4 saat arası süren bir dolgunluk hissi olabilir kendiliğinden geçer.
* Seyrek olarak yanma hissi olabilir.
* Lastik halka makata yakın yere konduysa şiddetli ağrı olabilir.
* Seyrek olarak çok ıkınmaya bağlı olarak oluşan pıhtı kopup kanama yapabilir.
* İleri derece vakalara uygulanmaz.
* 2 defa uygulamak gerekebilir.
Basuru lastikle boğma tedavisi 1.-2. ve 3. derece basurlarda en seçkin tedavi metodudur. Özellikle 2.ve 3. derece iç hemoroidlerde ilk tercih olmalıdır.
lastikle hemoroidi boğma ameliyatı

THD Fiyatları

THD yönteminde bir defa kullanılıp atılan malzemeler olması, narkoz ve hastane ortamı gerektirmesi sebebiyle maliyetler daha yüksektir. Hastanın tedavisini yaptırmak istediği hastaneye göre 3500-4500 TL arasında değişmektedir. Bu ücretleri, çok geçmesi normalde mümkün değildir.

Doktor Önerisi
Fiyatlar tabiki önemlidir ama benim önerim genellikle fiyatların değil öncelikle kalitenin, teknolojinin ve tecrübenin daha dikkatli araştırılması şeklinde olmaktadır. Para nasılsa kazanılır ama kötü bir yöntemin sonucu ömür boyu sıkıntı çekebilirsiniz. Özellikle makat darlığı ve dışkı, gaz kaçırma gibi yan etkiler gözardı edilmemelidir.

https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Basur Ameliyatı Ücreti” Yazısında 1 Yorum

  1. AhmetÇeker says:

    Hocam ikinci derece hemoroit hastasıyım lazerle ameliyat olmak istiyorum ücret hakkında bilgi verirseniz memnun olurum (Emekli sandığına tabiyim) Teşekkürler.
    Dr.Muharrem Kaya
    tedavi ücretlerine bu linkten bakabilirsiniz.yinede tedavi yöntemine muayene ile karar verilir.http://www.hemoroidklinigi.com/tedavi-ucretleri.asp

kuda