Ben tedavisinde hastaların en çok tedirgin olduğu şey tedavi sonrası kalacak iz miktarıdır.Ben tedavisinin yapıldığı tekniğe göre oluşan iz miktarı çok değişkendir.

Yöntemlere göre oluşacak iz şu şekilde tarif edilebilir.

Ameliyatla ben;Benden daha kötü görünen çizgi şeklinde iz kalır,dikişler estetik dikiş şeklinde atılmadıysa bu durumda balık kılçığı şeklinde çok daha kötü iz kalır.Ameliyatla ben tedavisi devlet hastaneleri dışında kullanımı pek kalmamış bir tedavi yöntemidir.

Lazerle ben tedavisi;Daha çok yüzeysel koyu renkli benlerin tedavisinde kullanılır,hiç iz kalmaz diyecek kadar hafif bir iz kalabilir.

Buharlaştırmayla tedavi;Özellikle kabarık ve et beni gibi benlerin tedavisinde en etkili çözümdür, sivilce izinden hafif bir iz kalabilir veya hiç iz kalmayabilir.

Radyo frekansla tedavi;Buharlaştırmaya benzer bir yöntemdir lazer uygulanan benlere de uygulanabilir,sonuçları lazer ve buharlaştıma gibidir.

Krio terapi; Öldürülecek dokunun derinliği belirlenemediği için ben olduğu gibi kalabilir veya derin çukurluk oluşabilir.ben tedavisi öncesi sonrası resimleri

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Ben tedavisi öncesi ve sonrası” Yazısında 5 Yorum

 1. Büşra says:

  Hocam kahverengi et benim var doktora gittim sadece ameliyatla alinir dedi acaba bu buharlastirma ile felnada alinamazmi? Ve devlet hastanelerinde buharlastirma yapabiliyorlarmi yoksa sadece özeldemi?
  Dr.Muharrem Kaya
  ben tedavisine yönelik teknoloji devlet hastanelerinde olmayabilir.ameliyatla tedavi olursanız daha büyük iz kalır.05426210888 nolu telefonabeninizin fotoğrafını gönderbilir,tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 2. tugba says:

  Hocam merhaba iki ay once diz kapagimin arkasindan ben aldirdim patolojide birsey cikmadigini soylediler ama yaram hem iyilesmiyor kabarik ve kipkirmizi duruyor hem de cok agriyor. Cevresiyle beraber. Aldirdigim yerde damarlarima kadar agri ve aci hissediyorum. Banyo sonrasinda rengi siyaha yakin bir hal aliyor. Cevresinde de renk degisimi oluyor. Patoloji sonucunun hatali veya karismis olma ihtimali var mi hocam yoksa temiz cikan benlerin iyilesme surecinde gorulebilen bir durum mudur bu agri ve kizarikliklarin gecmemesi? Cok endiseliyim.
  Dr.Muharrem KAYA
  yerleşim yeri pek rahat bir alan olmadığı için bu tür şeyler olabilir diyeceğim ama süre çok uzamış aldrdığın yere ontrole gitmeni öneririm

 3. iskender says:

  Dudak kenarımda ben var ve yüzümün çeşitli bölgelerinde ben var hafif kabarik bunlarin yok edilmesi seansta tamamlanır ve ücretini ogrenebilirmiyim?
  Dr.Muharrem KAYA
  ben tedavisi yapan merkezlerle görüşmelisin.ben tedavi yapmıyorum.kullanılan tekniğe göre tek seansta düzelir

 4. kadir says:

  benim burnumda iki tane birisi tam yesil mecimek buyuklugunde kahverengi kabarık benlerim var aldırmak istiyorum her hangi bir zararı var mı önce hangi branşa gitmem gerekiyor vereceginiz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim saygılarla
  Dr.Muharrem KAYA
  bilinen bir zararı yok, hatta beni aldırınca benden kaynaklanan risk te ortadan kalkar
  branşın önemi yok teknolojiye sahip yani her yöntemi kullanan klinik araştırın

 5. emre says:

  Benim yanığımda 6 ben var ama et değil yani deriden kabarık değil lazerle ben aldırsam zararı var mı ve iz kalır mı ?
  Dr.Muharrem KAYA
  zararı olmaz,farkedilir iz kalmaz

kambing