Varisin buharla tedavisi yeni bir yöntem gibi lanse edilip hastaların aklını çelmek için geliştirilmiş ve abartılı gazete haberleriyle duyurulmuş bir tedavi yöntemidir.
Peki buharla varis tedavisi gerçeği nedir ?
Bu konuda akla takılan ilk soru bu yöntemi uygulayan doktorun hastasına aynı şekilde köpük tedavisi de uygulamasıdır,aslında hastayı köpükle tedavi etmektedir ama “buharla varis tedavisi yapıyoruz” şeklinde yaklaşılarak ikna edilmektedir.Buhar tedavisi işe yarıyorsa köpük yapmanın anlamı yok diğer taraftan tüm varisler köpükle çok rahatça tedavi edilebilirken buhar tedavisinin de bir anlamı yok.
Bir diğer soruysa buharla varis tedavi yönteminin sadece bir hastane gurubu tarafından yapılıyor olmasıdır aslında işe yarar bir yöntem olsaydı varis tedavisi yapan her klinik bu uygulamayı gündemlerine alırdı,gerçekte bu konuda birikimli hiçbir doktora mantıklı gelmediği için ne yazık ki sadece ilk yapanın elinde kalmıştır.
Buharla varis tedavisi fiyatları diğer yöntemlere göre çok daha yüksek tutulmaktadır.
Bütün hastalık tedavilerinde olduğu gibi hastalığınızın tedavi seçeneklerini iyi araştırıp buna göre karar vermelisiniz bir doktorun bilimsel desteği olmayan üzerinde görüş birliğine varılmamış yöntemine balıklama atlamamalısınız.
Her hastalığın tedavisini yapan yerin değil de sadece varis konusunda birikimli kliniklerle görüşüp onların sahip olduğu teknolojilerin sonuçlarına göre karar vermelisiniz.
buharla varis tedavisi

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Buharla varis tedavisi” Yazısında Yorum Yok

banteng