Tabiî ki doktorun kötüsü olmaz ama iyisi olur. En iyi basur doktoru dendiğinde aslında doktordan çok teknolojiye sahip olup olmadığı ve bu teknolojilerin kullanımı konusunda yeterli birikimi olandır.
Diğer taraftan doğru teşhis de önemlidir çünkü doğru konmayan bir teşhisle doğru bir tedavi yapılması mümkün değildir. Örneğin genel cerrahların sıkça yaptığı hatalardan biri makat çatlağı olan bir hastaya hemoroid teşhisi koyup onun ilacını verilirse iyileşme ihtimal düşük olacaktır.

En İyi Hemoroid Doktoru

Bir çok hastalıkta olduğu gibi bu hastalığın tedavisinde de çok farklı yöntemler ve teknolojiler kullanılmaktadır. En iyi hemoroid doktoru diyebilmek için tüm bu yöntemleri bilmeli ve teknolojilerin kullanımına hakim olmalıdır. Zaten bu kadar birikimi varsa o zaman genel cerrah olmaktan çıkıp genel cerrahinin bir bölümü makat hastalıkları uzmanı yani proctoloji uzmanı diğer deyimle proctolog olmaktadır.
Basur dış ve iç olmak üzere iki çeşidi ve iç olanların da ilerlemişliğine göre 4 derecesi olan bir hastalıktır. Doğal olarak bu kadar farklı olan bir hastalığın tedavileri de çok farklı olmaktadır. Bu kadar tedavi çeşitliği olan bir hastalık konusunda tecrübe ve teknolojiye sahip bir doktor ancak o hasta için en uygun tedaviyi seçebilir. Şöyle ki ; sadece klasik yöntemle cerrahi tedaviyi bilen bir doktor lazer, RBL, İRC ve THD yöntemlerini hastasına sunamaz ve hasta bu güzel tedavileri olma şansını kaybedecektir.
En iyi basur doktoru derken yine aynı şekilde kurumun yapısı da önemlidir, kliniğin cihaz yatırımı, fiyat politikası, bu konudaki tedavi sayıları gibi veriler de en iyi klinik özelliğini getirmektedir. Bazı klinikler sadece basur tedavisiyle ilgilenirken bazı klinikler “ne iş olsa yapar” bu iki yaklaşımın getirdiği bilgi birikimi farklı olacaktır.
Türkiye’de göze çarpan proctoloji uzmanları ;
Bursa
Ergun AYGÖREN
Ankara
Adil ALTINSOY
İzmir
Demet Ağras
İstanbul
Nizam KURTDERE
Ali Rıza Şahap BARLAS
Atilla KAYA

Doktorunuzu seçerken
Hani derler ya “kavun değilki g.tünü koklayıpta anlayasın” , tabi kavun seçer gibi seçemezsiniz ama bilgili bir şekilde gidip hastalığınıla ilgili ayrıntılı sorular sorup makul cevaplar alarak seçim yapabilirsiniz.
Peki bu seçim size ne getirir
Daha az canınız yanar
Daha çabuk işe dönebilirsiniz
Makatınızda ciddi deformasyon olmaz
Yatmanız yani istirahat etmeniz gerekmez.
Kanama, iltihap, dışkı kaçırma gibi riskleri düşük ihtimalle yaşarsiniz
Teknolojinin ve tecrübenin nimetlerinden yararlanırsınız

en iyi hemoroid doktoru