Kılcal damarlar ciddi bir hastalık olmamasına rağmen özellikle etek giyen kadınlarda ciddi estetik kusur oluşturan bir hastalıktır. Tedavisinde birkaç yöntem uygulanmaktadır.

Kılcal Varisler Nasıl Tedavi Edilir?

en iyi kılcal damar tedavisiKalın venlere göre tedavisi daha kolay ve hızlı olan kılcal varisler için özellikle Lazer, Radyo Frekans ve Skleroterapi önerilmektedir. Lazer çok fazla başarı sağlaması beklenmeyebilir. Skleroterapi ise çok ince damarlara uygulanamayabilir. Geri kalan Radyo Frekans ise ince varis tedavisinde en önemli yöntem olduğu söylenebilir. Kıldan daha ince olan bir iğne ile damara dokundurup, radyo dalgaları ile varisli damaları imha etmektedir. Şimdi dilerseniz tedavileri ve uygulanış yöntemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını ele alalım.

 

RF (Radyo frekans)

en iyi kılcal damar kremiYüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince iğne ile damarı tahrip etmesi şeklinde bir tedavidir. Damara uygulanan bu ısı enerjisi damarın ısınarak tahrip olmasını sağlar, tahrip olan damar vücut tarafından emilerek edilir. Tedavide sıklıkla tek seans yeterli olur ve etkisi kalıcıdır. Uygulama esnasında minimal acı olabilir. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktacıklar günler içinde kendiliğinden kaybolur ve hiç iz kalmaz. Aşağıda yer alan Video’da Idea klinik varis tedavi merkezi tarafından hazırlanmış olan Radyo Frekansla varis tedavisi görüntüleri yer almaktadır. Video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Köpük Yada Skleroterapi (İlaç Tedavisi)

1 mm ve daha kalın damarlarda uygulanır. Daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın kılcallarda uygulanan etkili bir yöntemdir. Damar içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır. Başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir. Çok seyrek olarak leke oluşabilir. Ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir. Tecrübeli ellerde harikalar yaratılabilmektedir.

Lazer

Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renk olduğu için cilde zarar vermeden geçer ve daha derindeki renkli damarı ısıtarak damarı tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Tedavi edilen damar çekilen diş gibi tamamen yok olur. Uygulama sırasında sinek ısırır gibi hafif bir acı olur. Seanslar halinde uygulanır 1-3 seans sürebilir.

Mikro skleroterapi

Son yıllarda uygulamaya konmuş, alınan mükemmel sonuçlar sayesinde hızla yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Kıldan daha ince iğne ile damara girilir, ilaç verildiği anda damar yok olur. Hasta bunu izlediğinde şaşkınlığını gizleyemez.

Kılcal Damar Tekrarlar mı

Çürük dişin çekilmesi gibi tamamen yok etme esasına dayandığı için doğru yöntemlerle tecrübeli ellerde yapıldığında tekrarlamaz ancak nasıl bir dişin çekilmesi başka bir dişin çürümesini engellemezse burada da zaman içinde yenilerinin belirme ihtimali vardır.
Bacaktakiler gibi burun ve yüzdeki genişlemiş damarlar da aynı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Kılcal Varis Bitkisel Tedavisi

Varis hastalığında tedavi yalnızca cerrahi yöntemlerle yapılmakta olup, genişlemiş kılcallar yada toplar damaların tedavisi bitkisel karışım, ilaç, krem vs ile mümkün değildir. Bu tür ürünler sadece hastalığın oluşturduğu şikayetleri geçici olarak azaltır. Örnek bacağınızdaki ağrıyı kısmen giderir. Ama hastalık yerinde durduğu sürece o ağrı devam edecektir.

Kılcal Varis Tedavisi Sülük Kullanılır mı?

Değerli arkadaşlar sülük doğası gereği kan ile beslenen bir hayvandır. Normal sağlıklı bir insanın ayağına koyun onuda emecektir. Ayrıca sülük sizin damarlarınızdaki kanı emmesi hastalığı iyileştirmez. Ancak kan miktarınızda azalmaya neden olur. Çünkü damarlardaki kan basıncı düştükçe kalp pompalayarak dolduracaktır. Değerli arkadaşlar siz siz olun bilimsellikten şaşmayın. Tıbbi sülük, doktor sülük vs bunlar gerçek dışıdır.

En iyi kılcal damar kremi

Kremlerin hiçbir faydası olmaz ve tamamen para tuzağıdır.
Sonuç olarak ;
En iyi tedavi radyo frekansla yapılır
Çünkü
İz kalmaz
Kısa sürede tamamlanır
Tedavi edilen damak sonsuza kadar yok olur
Daha ekonomiktir
Daha kolaydır

Kılcal varis tedavisi video

Radyo frekans ve lazer tedavileri uygulanabilimektedir ancak bu yöntemler çok ince damarlar için yeterli gelirken biraz daha kalın damarlarda yetersiz kalmaktadır. Orta düzeylere kadar ilerlemiş kılcallarda köpük tedavisi daha etkili bir yöntemdir. Bu  yönteme mikro skleroterapi denir.

İnce varis denilen ve kadınların en büyük estetik sorunu olan damarlardaki genişleme gözle görülemeyecek kadar ince damarların 1-2 mm çapa ulaşacak kadar genişlemesidir. Hastalıktan çok estetik sorun oluşturmaktadır yani ağrı, sızı şikayetinden çok çirkin görünüm hastayı daha çok rahatsız ede, etek giyen kadınlarda bu durum daha belirgindir.
Hastalık olarak değerlendirilmediği için devlet hastaneleri ve bir çok hastane bunların tedavisi için yatırım yapmaz ve daha çok varis tedavisine yoğunlaşmış klinikler, en bilineni 3 ü İstanbul da 1 i Ankara, İzmir ve Bursa’da 6 şube olarak hizmet veren Idea Varis Tedavi Merkezidir.

SGK Kılcal Damar Tedavilerini Karşılar mı ?

Evet SGK anlaşmalı kliniklerde yapılanların bir kısmını karşılar, ancak hastadan katkı payı alınır. Alınacak katkı payı hastalığın yaygınlığına ve kliniklerin fiyat politikasına göre değişmektedir.

Kılcal Damar Hangi Bölüme Girer ?

Kalp cerrahisi branşına girer, bazı güzellik merkezleri varislerin tedavisini yaptığını yazsa da son derece riskli bir seçim olur çünkü kalın olanlara dokunmayacakları için sorun tam anlamıyla çözülmemiş olur.
Bazı hastanelerin radyoloji gibi farklı klinikleri de bir şeyler yapmaya çalışsa da asıl branş kadar başarılı olamaz.Tüm hastalıklar gibi bu hastalıkta da teknolojinin olduğu spesifik kliniklerden hizmet almanız daha çok memnun kalmanızı sağlayacaktır.

Tedavi Ücretleri ; Ayrıntılı fiyatlar için http://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri.html linkine bakılabilir.

istanbul kılcal damar tedavisi

Varis Tedavi Ücreti

Burada yazılacak olan ücretler tüm varis merkezlerini bağlamaz sadece bilgilerin alındığı İdea Kliniği bağlayan fiyatlardır.

Ücretler varisin yaygınlığı ve çeşitlerine bağlı olarak  400-8000 TL arasında değişir. SGK sı olanlar % 50 ücret öderler.en iyi kılcal varis tedavi yöntemi

İstanbul kılcal damar tedavisi

Bu konuda tüm teknolojileri bünyesinde barındıran ve kalp damar cerrahisinin görev yaptığı Idea Klinik 3 semtteki şubeleriyle öne çıkmaktadır. Bunun dışında Bursa, İzmir ve Ankara şubeleri de vardır. Aşağıdaki telefonlardan size yakın olan şubenin cep telefonuna whatsapla fotoğraf göndererek ücret öğrenebilirsiniz.

Bakırköy: 0542 621 0888
Op Dr Orhan Coşkun

İzmir: 0542 295 52 54
Op Dr Serkan Akarsu

Ankara: 0505 119 3690
Op Dr Nihat Aydın

Kadıköy: 0542 231 2823
Prof Dr Hasan Berat Cihan

Şişli: 0532 463 9682
Doç Dr Onur Gürer

Bursa: 0532 152 26 75
Op Dr Eren Anğ

en iyi kılcal damar tedavisi

 

 

 

 

 

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi kılcal damar tedavisi” Yazısında Yorum Yok

kambing