Kılcal damarlar ciddi bir hastalık olmamasına rağmen özellikle etek giyen kadınlarda ciddi estetik kusur oluşturan bir hastalıktır. Tedavisinde birkaç yöntem uygulanmaktadır.

Kılcal Varisler Nasıl Tedavi Edilir?

en iyi kılcal damar tedavisiKalın venlere göre tedavisi daha kolay ve hızlı olan kılcal varisler için özellikle Lazer, Radyo Frekans ve Skleroterapi önerilmektedir. Lazer çok fazla başarı sağlaması beklenmeyebilir. Skleroterapi ise çok ince damarlara uygulanamayabilir. Geri kalan Radyo Frekans ise kılcal varis tedavisinde en önemli yöntem olduğu söylenebilir. Kıldan daha ince olan bir iğne ile kılcal damara dokundurup, radyo dalgaları ile varisli damaları imha etmektedir. Şimdi dilerseniz tedavileri ve uygulanış yöntemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını ele alalım.

 

RF (Radyo frekans)

en iyi kılcal damar kremiYüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince iğne ile damarı tahrip etmesi şeklinde bir tedavidir. Damara uygulanan bu ısı enerjisi damarın ısınarak tahrip olmasını sağlar, tahrip olan damar vücut tarafından emilerek edilir. Tedavide sıklıkla tek seans yeterli olur ve etkisi kalıcıdır. Uygulama esnasında minimal acı olabilir. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktacıklar günler içinde kendiliğinden kaybolur ve hiç iz kalmaz. Aşağıda yer alan Video’da Idea klinik varis tedavi merkezi tarafından hazırlanmış olan Radyo Frekansla kılcal varis tedavisi görüntüleri yer almaktadır. Video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Köpük Yada Skleroterapi (İlaç Tedavisi)

1 mm ve daha kalın kılcal damarlarda uygulanır. Daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın kılcallarda uygulanan etkili bir yöntemdir. Damar içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır. Başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir. Çok seyrek olarak leke oluşabilir. Ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir. Tecrübeli ellerde harikalar yaratılabilmektedir.

Lazer

Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renk olduğu için cilde zarar vermeden geçer ve daha derindeki renkli damarı ısıtarak damarı tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Tedavi edilen damar çekilen diş gibi tamamen yok olur. Uygulama sırasında sinek ısırır gibi hafif bir acı olur. Seanslar halinde uygulanır 1-3 seans sürebilir.

Kılcal Varis Bitkisel Tedavisi

Varis hastalığında tedavi yalnızca cerrahi yöntemlerle yapılmakta olup, genişlemiş kılcal yada toplar damaların tedavisi bitkisel karışım, ilaç, krem vs ile mümkün değildir. Bu tür ürünler sadece hastalığın oluşturduğu şikayetleri geçici olarak azaltır. Örnek bacağınızdaki ağrıyı kısmen giderir. Ama hastalık yerinde durduğu sürece o ağrı devam edecektir.

Kılcal Varis Tedavisi Sülük Kullanılır mı?

Değerli arkadaşlar sülük doğası gereği kan ile beslenen bir hayvandır. Normal sağlıklı bir insanın ayağına koyun onuda emecektir. Ayrıca sülük sizin damarlarınızdaki kanı emmesi hastalığı iyileştirmez. Ancak kan miktarınızda azalmaya neden olur. Çünkü damarlardaki kan basıncı düştükçe kalp pompalayarak dolduracaktır. Değerli arkadaşlar siz siz olun bilimsellikten şaşmayın. Tıbbi sülük, doktor sülük vs bunlar gerçek dışıdır.

En iyi kılcal damar kremi

Kremlerin hiçbir faydası olmaz ve tamamen para tuzağıdır.
Sonuç olarak ;
En iyi kılcal damar tedavisi radyo frekansla yapılır
Çünkü
İz kalmaz
Kısa sürede tamamlanır
Tedavi edilen damak sonsuza kadar yok olur
Daha ekonomiktir
Daha kolaydır

Kılcal varis tedavisi video

kılcal varislerde radyo frekans ve lazer tedavileri uygulanabilimektedir ancak bu yöntemler çok ince kılcal damarlar için yeterli gelirken biraz daha kalın kılcal damarlarda yetersiz kalmaktadır. Orta düzeylere kadar ilerlemiş kılcal damarla yada diğer deyimle ince varislerde köpük tedavisi daha etkili bir yöntemdir. Bu  yönteme mikro skleroterapi denir.

Kılcal damar çatlaması veya ince varis denilen ve kadınların en büyük estetik sorunu olan damar genişlemesi gözle görülemeyecek kadar ince damarların 1-2 mm çapa ulaşacak kadar genişlemesidir. Hastalıktan çok estetik sorun oluşturmaktadır yani ağrı, sızı şikayetinden çok çirkin görünüm hastayı daha çok rahatsız ede, etek giyen kadınlarda bu durum daha belirgindir.
Hastalık olarak değerlendirilmediği için devlet hastaneleri ve bir çok hastane bunların tedavisi için yatırım yapmaz ve daha çok varis tedavisine yoğunlaşmış klinikler, en bilineni 3 ü İstanbul da 1 i Ankara, İzmir ve Bursa’da 6 şube olarak hizmet veren Idea Varis Tedavi Merkezidir.

en iyi kılcal varis tedavi yöntemiEn İyi Kılcal Damar Tedavisi
En etkili yöntemler aşağıda sayılmıştır, en pratiği radyo frekans tedavisidir, aşağıda uygulanan tüm yöntemler ve bunların olumlu, olumsuz yönlerini okuyabilirsiniz.
Köpükle Tedavi
Enjeksiyon yapılacak iğnenin girebileceği kadar kalın olanlarda uygulanabilir, daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın olanlarda uygulanır inceler bırakılır. Damarın içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır,başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir.Çok seyrek olarak leke oluşabilir ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir.
Lazerle Tedavi
Ciltten uygulanan lazer ışığı açık renkli olan cilde zarar vermeden geçer ve alttaki renkli yapıları ısıtarak tahrip eder ve çekilen diş gibi tamamen yok olur. Seanslar halinde uygulanır 3 – 10 seans gerekebilir. Seansların uzun sürmesi hasta açısından bezdirici olabilmektedir ve bir çok hasta bu sebeple tedavisine devam edemez. Eski yıllara kıyasla kullanımı çok azalmıştır.
en iyi kılcal damar tedavisiRadyo Frekans Tedavisi
Radyo dalgaları ile tedavidir, radyasyon kelimesine benzese de radyasyon içermez, çok ince iğne ile uygulanır. Damarın içine sokulan kılın dörtte biri kalınlığındaki iğne ile ısıtarak tahrip eder. Tedavi genellikle tek seansta tamamlanır, seyrek olarak 2.seans gerekebilir. Hafif bir acı olur. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktalar kendiliğinden kaybolur ve hiç iz bir kalmaz.

Mikro skleroterapi

Son yıllarda uygulamaya konmuş, alınan mükemmel sonuçlar sayesinde hızla yaygınlaşan bir tedavi yöntemidir. Kıldan daha ince iğne ile damara girilir, ilaç verildiği anda damar yok olur. Hasta bunu izlediğinde şaşkınlığını gizleyemez.
Kılcal Damar Tekrarlar mı
Çürük dişin çekilmesi gibi tamamen yok etme esasına dayandığı için doğru yöntemlerle tecrübeli ellerde yapıldığında tekrarlamaz ancak nasıl bir dişin çekilmesi başka bir dişin çürümesini engellemezse burada da zaman içinde yenilerinin belirme ihtimali vardır.
Bacaktakiler gibi burun ve yüzdeki genişlemiş damarlar da aynı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Kılcal Damar Tedavi Ücretleri için https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

SSK kılcal damar tedavisi için TIKLAYIN O

 

 

 

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi kılcal damar tedavisi” Yazısında Yorum Yok

kambing