Kılcal damarlar ciddi bir hastalık olmamasına rağmen özellikle etek giyen kadınlarda ciddi estetik kusur oluşturan bir hastalıktır. Tedavisinde birkaç yöntem uygulanmaktadır.

Kılval Varisler Nasıl Tedavilir?

Kalın venlere göre tedavisi daha kolay ve hızlı olan kılcal varisler için özellikle Lazer, Radyo Frekans ve Skleroterapi önerilmektedir. Lazer çok fazla başarı sağlaması beklenmeyebilir. Skleroterapi ise çok ince damarlara uygulanamayabilir. Geri kalan Radyo Frekans ise kılcal varis tedavisinde en önemli yöntem olduğu söylenebilir. Kıldan daha ince olan bir iğne ile kılcal damara dokundurup, radyo dalgaları ile varisli damaları imha etmektedir. Şimdi dilerseniz tedavileri ve uygulanış yöntemlerini, avantajlarını, dezavantajlarını ele alalım.

RF (Radyo frekans)

Yüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince iğne ile damarı tahrip etmesi şeklinde bir tedavidir. Damara uygulanan bu ısı enerjisi damarın ısınarak tahrip olmasını sağlar, tahrip olan damar vücut tarafından emilerek edilir. Tedavide sıklıkla tek seans yeterli olur ve etkisi kalıcıdır. Uygulama esnasında minimal acı olabilir. Uygulamadan sonra oluşan çok küçük kırmızı noktacıklar günler içinde kendiliğinden kaybolur ve hiç iz kalmaz. Aşağıda yer alan Video’da Idea klinik varis tedavi merkezi tarafından hazırlanmış olan Radyo Frekansla kılcal varis tedavisi görüntüleri yer almaktadır. Video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

Köpük Yada Skleroterapi (İlaç Tedavisi)

1 mm ve daha kalın kılcal damarlarda uygulanır. Daha ince olanlara iğne girmeyeceği için daha çok kalın kılcallarda uygulanan etkili bir yöntemdir. Damar içine köpük verilerek tıkanması ve vücut tarafından yok edilmesi sağlanır. Başarısı tamdır seyrek olarak aynı damara 2.seans gerekebilir. Hafif düzeyde ağrı olabilir. Çok seyrek olarak leke oluşabilir. Ancak oluşan lekeler tedaviye gerek kalmadan kendiliğinden düzelir. Tecrübeli ellerde harikalar yaratılabilmektedir.

Lazer

Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renk olduğu için cilde zarar vermeden geçer ve daha derindeki renkli damarı ısıtarak damarı tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilir. Tedavi edilen damar çekilen diş gibi tamamen yok olur. Uygulama sırasında sinek ısırır gibi hafif bir acı olur. Seanslar halinde uygulanır 1-3 seans sürebilir.

Kılcal Varis Bitkisel Tedavisi

Varis hastalığında tedavi yalnızca cerrahi yöntemlerle yapılmakta olup, genişlemiş kılcal yada toplar damaların tedavisi bitkisel karışım, ilaç, krem vs ile mümkün değildir. Bu tür ürünler sadece hastalığın oluşturduğu şikayetleri geçici olarak azaltır. Örnek bacağınızdaki ağrıyı kısmen giderir. Ama hastalık yerinde durduğu sürece o ağrı devam edecektir.

Kılcal Varis Tedavisi Sülük Kullanılır mı?

Değerli arkadaşlar sülük doğası gereği kan ile beslenen bir hayvandır. Normal sağlıklı bir insanın ayağına koyun onuda emecektir. Ayrıca sülük sizin damarlarınızdaki kanı emmesi hastalığı iyileştirmez. Ancak kan miktarınızda azalmaya neden olur. Çünkü damarlardaki kan basıncı düştükçe kalp pompalayarak dolduracaktır. Değerli arkadaşlar siz siz olun bilimsellikten şaşmayın. Tıbbi sülük, doktor sülük vs bunlar gerçek dışıdır.

En iyi kılcal damar kremi

Kremlerin hiçbir faydası olmaz ve tamamen para tuzağıdır.

Sonuç olarak ;

En iyi kılcal damar tedavisi radyo frekansla yapılır

Çünkü

İz kalmaz

Kısa sürede tamamlanır

Tedavi edilen damak sonsuza kadar yok olur

Daha ekonomiktir

Daha kolaydır

SSK kılcal damar tedavisi için TIKLAYIN O

 

en iyi kılcal damar kremi

en iyi kılcal damar tedavisi

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“En iyi kılcal damar tedavisi” Yazısında Yorum Yok

penyu