Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr. Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı dökülme tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır, aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir. Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte Sprey

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine dökülme tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.
Procapil yanı sıra etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bitkisel aktifler sayesinde başarı oranı daha da artırılmıştır.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur. Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır. Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve dökülme yanı sıra saçlı deri hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir. Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Dökülme tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairfortmu Minoxilmi Daha Etkili

Yapılan bilimsel çalışmalarda etki yüzdesi açısından değerlendirildiğinde yaklaşık aynı sonuçları vermektedir ancak minoxil asıl dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zamanla etkisi azalır. Hairfort bölgesel olarak DHT yi engellediği için orta ve uzun vadede etkisi azalmaz. Minoxile en büyük üstünlüğü budur.

Diğer bir üstünlüğü de minoxil sürekli günde 2 defa kullanılması gereken bir ilaçtır ama Hairforte ilk 3 ayda günde iki kullanıldıktan sonra günde bir defaya düşürülebilir. Bu uygulama hastanın tedaviye uyumunu artırır.

Hairforte Sprey Satış
Bütün ilaçlar gibi eczanelerden alınması önerilir ve en mantıklı yaklaşım budur. Bulunduğunuz yerde eczane yoksa veya kapınıza teslim edilsin istiyorsanız üretici firmanın resmi internet satış sitesinden alın. Firmadan almak olabilecek sorunlara karşı sizi garantiye alır.

Hairforte Sprey Yan Etkileri

Yapılan bilimsel çalışmalar incelendiğinde ciddi bir yan etki olmadığı görülmektedir. Bütün ilaçlarda olabilen alerji bu ilaç da görülebilmektedir. Alerji olması halinde ilaca bir kaç gün ara verilmeli, sonra tekrar kullanılmalı, yeniden alerji olmazsa devam edilmeli ama yine alerjik reaksiyon görülürse kesilmelidir. Bunun dışında garip bir şekilde cinsel istekle ilgili sorun olur mu sorusu yer yer soruluyor ama dediğim gibi garip bir şüphe çünkü bölgesel ürünler cinselliği asla etkilemez.

Hairforte Sprey ve Xpecia Tablet

Benzeri saç ilaçlarında sprey veya serum ile aynı isimde tablet formu da üretilmektedir. Türkiye’nin saç ilaçları geliştiren ve üreten tek ilaç firması Hair Pharma iki ürünü farklı isimlerle üretmektedir. Dermatologlar arasında en yaygın kombine reçete bu şekildedir. İki ilaç birbirini tamamlamakta, daha iyi sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bu iki ilacın birlikte kullanılması durumunda ek olarak şampuan vs kullanmaya gerek yoktur.

 satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hair forte” Yazısında 839 Yorum

 1. Cengiz says:

  Hocam peki şakak bölgesi için sizce xpecia tablet mi yoksa hair fort mu etkili olur sadece tek ürün önerebilir misiniz teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  hairforte sprey kullanın

 2. Cengiz says:

  Merhaba,hocam söylediğiniz üzre hairfort ‘un antiallerjik olanı nı aldım hemde 4 kutu ve bugün 9 gün oldu kullanalı ama hocam saç derimde kızarıklık oluştu. Devam edeyim mi zamanla geçer mi yoksa aramı versem 4 kutu almıştım hepsi çöpe mi gitcek şimdi yardımcı olun hocam teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  kızarıklık kanlanmanın artmasına bağlı olabilir.daha sonra azalabilir.bir süre devam edin.şikayetlerinizde artma olursa o zaman bırakmanızı öneririm.eğer kutulara zarar vermediyseniz firma geri alabilir.

 3. Mehmet says:

  Merhaba, hocam hair fort alerji reaksiyon gösterdiği takdirde kullanımına devam etme sonucunda saça her hangi bir zarar verir mi döker mi? hocam Teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  dökülmeye neden olmaz ama saçlı deride dermatit çok rahatsızlık veriyorsa bırakmak gerekir

 4. Ali says:

  Hocam xpecia ilk etkiyi kac hafta sonra gosterir. Ilk haftalarda dokulme artar mi?

  Dr.Muharrem Kaya
  saç dökülmesine hangi ürünle başlarsanız başlayın ilk 3 ay da dökülmede artış olacaktır.çünkü minyatürleşmiş sağlıksız saçlar dökülecek onun yerine anageni uzun kıllar gelecek

kodok