Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr. Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı dökülme tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır, aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir. Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte Sprey

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine dökülme tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur. Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır. Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve dökülme yanı sıra saçlı deri hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir. Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Dökülme tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairfortmu Minoxilmi Daha Etkili
Yapılan bilimsel çalışmalarda etki yüzdesi açısından değerlendirildiğinde yaklaşık aynı sonuçları vermetedir ancak minoxil asıl dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zamanla etkisi azalır. Hairforte bölgesel olarak DHT yi engellediği için orta ve uzun vadede etkisi azalmaz. Minoxile en büyük üstünlüğü budur.

Hairforte sprey satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hair forte” Yazısında 776 Yorum

 1. merhaba hocam sacımda seyrelme var tepe ve onlerde haır force kullansam olan saclar dokulurmu saclı derıde
  Dr.Muharrem Kaya
  İlk etapta kaybetmeniz muhtemel olan saçlarda dökülme yaşanabilir. Ancak ürünü düzenli kullanmanız halinde yeni saçlarınız çıkacaktır.

 2. Mete says:

  Merhaba hocam 22 yasindayim genetik saç dokulmem var hocam bir ay günde iki defa x pecia sabah hairforte aksam minoksil kullansam bir aydan sonra günde bir defa sadece hairforte kullansam yeterli olur mu
  Dr.Muharrem Kaya
  ilk 3 ay günde iki defa kullanmalısınız

 3. mustafa says:

  hocam minoxili ekilen saça uygulasak ilk evrede ekilen saçı döker mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır dökmez

naga