Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr.Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı saç dökülmesi tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır,aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir.Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine saç dökülmesi tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur.Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır.Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve saç hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir.Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Saç dökülmesi tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairforte sprey satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hair forte” Yazısında 706 Yorum

 1. Oğuz Kaan says:

  Hocam genetik dökülmede ısırgan otu şampuanının etkili olduğu söyleniyor Sawpoo’nun yerine kullanılabilir mi?
  Dr.Muharrem Kaya
  şampuanların genetik dökülmeyi önlemede pek etkisi yoktur.tedavinizi uygun şekilde planlamalısınız

 2. Hocam iyi günler. 3 aydır hairforte sprey,xpecia tablet ve sawpoo şampuan kullanıyorum.Derdime derman oldu diyebilirim.Yalnız spreyi uyguladıktan sonra saçım adeta kilitleniyor ne yapmalıyım.Teşekkürler(saçlarım hafif dalgalı ve ince telii)
  Dr.Muharrem Kaya
  mümkün olduğunca saç diplerine uygulamaya çalışın

 3. Erdoğan says:

  Hocam iyi günler ben bir alet buldum dermaroller diye bunu kötü yorumlayan az insan var bayağı araştırdım dermarollerle birlikte hairforte kullansam gerçekten daha çok etki eder mi saçlarım git gide seyrekleşiyor hairforte kullanmama rağmen
  Dr.Muharrem Kaya
  dermaroller kullanabilirsin,birde xpecia tablete başlamalısın.saç sağlığını etkileyen extra sıkıntı varmı diye doktora görünmende fayda var,

  • Erdoğan says:

   Zaten xpecia da kullanıyorum hocam doktor da kan tahlili yapıp birşeyin yok diyor başka bir test falan mı yaptırmam gerek acaba
   Dr.Muharrem Kaya
   o zaman dökülmen genetiktir.düzenli ürün kullanman gerekir

   • erdoğan says:

    peki hocam hairfortenin yanına minoxil alsam yada almadan dermarollerdan sonra spreyi sıksam kana karışma gibi bir risk olabilir mi bazı yerlerde dermoroller minoxil ile kullanmayın yazıyor da hairforte için ne diyorsunuz ?
    Dr.Muharrem Kaya
    kullanabilirsiniz.

 4. Merhaba hocam.Hairforte spreyi kullanmaya başladım.Saçımın uzunluğu 2-3 cm civarı ve damlalığı kullanarak saçıma masaj yapıyorum.Hocam spreyi iyice yedirip yediremediğimden emin değilim.En iyi kullanma biçimi nedir?Saçımı kısaltmalı mıyım?
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlı derinin ıslanması yeterlidir.kısa saç ilacı uygulamak için daha iyidir.ilaç kaybı yaşanmaz.

 5. Burhan says:

  Hocam benim saç diplerinde (üst kısım) bir yıldır ağrı yanma iğne batması oluyor zaman zaman buda olumsuz etkiliyor beni bunla beraber saçımda dökülme başladı. Bir çok doktora gittim tahlil yaptırdım hiç bir sorun yok dediler sebebi ne olabilir hair Forte kullansam faydası olur mu Tşk
  Dr.Muharrem Kaya
  saçlı deride sıkıntınız olduğu için sprey kullanmanızı önermem ama xpecia tablet kullanabilirsiniz

  • hüseyin says:

   Hocam bende de son 4 gündür ağrı oluyor ve ağrı olan yerdeki saçlar seyreldi bunun sebebi nedir ? Hair forte ve xpecia kullanıyorum bu arada.
   Dr.Muharrem Kaya
   ağrının nedeninin araştırılması gerekir

 6. hüseyin says:

  Hocam merhaba.Hair forteyi 2 aydır çalkalamadan kullanıyorum.Kullanmadan önce çalkalamak çok önemli mi ?
  Dr.Muharrem Kaya
  çok önemli değil ama çalkalayarak kullanmanızda fayda var

 7. Erdoğan says:

  İyi günler hocam benim yaklaşık 4-5 ay olmak üzere hair Forte ve Xpecia tableti günde bire indirdiğimde ertesi gün seyrekleşme mevcut bu nasıl olabiliyor gözle görülür fark olur mu yoksa bana mı öyle geliyor tableti ne kadar daha günde iki kere kullanabilirim?
  Dr.Muharrem Kaya
  1 günde seyrekleşme olmaz.ama seyrekleşme DHT nin yüksek olduğunu gösterir.siz tek doza düşmeyin.hep iki doz kullanmalısınız

penyu