Saç dökülmesi tedavisi için geliştirilen Hair forte spreyin bayan ve erkek çeşitleri varıdr. Saç hastalıkları konusuna özel çalışan Hair Pharma ilaç sanayi tarafından üretilmektedir.

İçeriğinde procapil adlı dökülme tedavisi için Fransada geliştirilmiş aktif madde vardır, aynı maddeyi içeren bir diğer ithal ürün floxia spreydir ve yaklaşık aynı olumlu sonuç alınması beklenir. Floxia nın sadece % 3 lük formu ithal edilmektedir hairforte spreyin % 3 erkek formu yanı sıra % 2 procapil içeren kadın formu da üretilmektedir. Bazı merdiven altı firmalar daha yüksek konsantrasyonlu ürettiğini yazsa da bilimsellikle ilişkisi olmayan tamamen ticari zihniyetle üretmektedir.

Hairforte Sprey

Hairforte da bulunan procapil üzerine yapılan bilimsel çalışmalarda saç dökülmesinde kullanılan minoxidil ve yine dökülme tedavisinde hap olarak kullanılan finasterid den daha etkili olduğu görülmüştür.

Bölgesel olarak kullanıldığı için cinsellik üzerinde yan etki yapmaz ki bu saç ilaçları açısından önemli bir durumdur. Bilindiği gibi minoxidil tansiyon ilacıdır ve bir çok yan etkisi vardır diğer taraftan finasterid prostat için kullanılan hormon ilacıdır ve cinsellik üzerine ciddi yan etkileri vardır. Procapil saça özel geliştirilen bir maddedir ve bu tür yan etkiler görülmez.

Yapılan bilimsel çalışmalarda procapilin saç dökülmesini durdurma ve tüyleşmiş saçlarda kalite artıma etkileri % 92 civarındadır ve bu gurup ürünler arasında en başarılı onlanlardan biridir.

Hairforte sprey procapil yanı sıra kalite artırıcı bilimsel ürünler ve saç besleyici bitkisel ürünlerde vardır ama en etkili olan olan madde procapildir ve saw palmetto dur.

Ürünün internet sitesi incelendiğinde hiçbir abartıya kaçılmadan bilimsel sınırlar içinde veriler olması ve dökülme yanı sıra saçlı deri hastalıkları konusunda birikimli bir firma tarafından üretilmesi güven vermektedir. Saç ilacı kullanmayı düşünenlerin alternatifleri arasına koyması gereken ilaçlar arasına olmalıdır.

Dökülme tedavisi konusunda etki ve yan etkileri açısından değerlendirildiğinde bu sitede önerilmeyi hak eden bir üründür.

Hairfortmu Minoxilmi Daha Etkili
Yapılan bilimsel çalışmalarda etki yüzdesi açısından değerlendirildiğinde yaklaşık aynı sonuçları vermetedir ancak minoxil asıl dökülme sebebi olan DHT yi engellemediği için zamanla etkisi azalır. Hairforte bölgesel olarak DHT yi engellediği için orta ve uzun vadede etkisi azalmaz. Minoxile en büyük üstünlüğü budur.

Hairforte sprey satın almak için http://satis.hairpharma.com.tr/12-hairforte

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hair forte” Yazısında 803 Yorum

 1. Murat says:

  Hocam sizide rahatsız ediyorum ne olur yorumunu silmeden son kez daha cevaplayın bu ramazan ayının yüzü suyu hürmetine yardımcı olun hocam zaten takıntı hastasiyim bu yetmezmiş gibi bir de bu penisimde kendi kendine meni geliyor hiç bir şey yapmadığım halde ürolojiye gittim idrar tahlili aldı bir şey yok dedi bu prostat tablet kullandım ben hocam ondan dolayı olabilirmi hocam ondan dolayıysa nasıl geçer bu durum psikolojim alt üst oldu doktor tanıdıklarımda yok yardım isteyeyim ne olur siz yardımcı olun hocam numaranızı mail le bana gönderebilirmisiniz watsaptan sizden görüşmek istiyorum çok zor bir durumdayım ne olur hocam bu ramazan ayının yüzü suyu hürmetine yorumu silmeyin yardım edin
  Dr.Muharrem Kaya
  proscarı kesin,kullanmayın.şikayetiniz devam ederse ürolojiye gidebilirsiniz

 2. Hakan says:

  merhaba. hocam 29 yaşındayım. saçlarımda bir dökülme olmamasına rağmen kalite düşüsü söz konusu. xpecia geçen ay başlamıştım zaten lakin şimdi hairforte’ye başlamayı planlıyorum. eğer genetik bir dökülmem yoksa bu hairforteyi mesela 1-2 yıl kullanıp bırakırsam, o 1-2 yıl içinde verdiği faydalar yokolmaz dimi hocam bırakınca? birde merak ediyorum planlama yapmam lazım, 1 şişe hairforte tam 1 ay mı gidiyor ve sitede yazdığı gibi ilk 3 ay günde 2 kere, sonra 6.aya kadar günde 1 kere, 6.aydan sonra 2 günde 1 kere doğrumudur hocam? biliyorum lafı uzattım ama nette bu soruları cevaplayan çok az kişi var hocam, herkes kendini düşünüyor hocam son 2 sorum. Geceleri yatmadan önce bütün saçlı alana cleocin sürüyorum geçici süre için suanda bütün sivilceler bitti ama üstünde tedaviyi bırakmayın bitirin diyor, sonra sabah-akşam 1-2 saçlı alandaki saçkırana sadbe sürüyorum 8 saat arayla, şimdide işte hair forte gelecek bu hairforte de 4 saat saçta kalsın yazılıyor, ozaman durum öyleyse sabah-akşam yapmaya gerek var mı yani mesela 09.00-13.00 de sürsem olmaz mı sabah-akşam şart mı illaki, sonrada saçı yıkayıp sadbe ve gece yatmadan öncede cleocin süreceğim. planım güzel mi hocam bir yanlışım var mı? 2.sorum ise bununla alaklı yorumları genelde minoxilde gördüm ama 1 tane hairforte hakkında yazmış biri, hairforte kullanıyodum ama bir kalp çarpıntısı falan oldu yazmış adam, kesinlikle hairforte’den kaynaklı demiyorum sadece şüpheleniyorum demiş, böyle bir yanetki olabilir mi hocam hairfortede?
  Dr.Muharrem Kaya
  genetik dökülmeniz yoksa istediğinisonucu alana kadar kullanıp bırakabilirsiniz.ama saçınızda kalite kaybına neden olan durum tespit edilip tedavi eidlmeli yoksa saçınız tedaviyi bırakınca tekrar kalite kaybeder.1 kutu hairforte 1 aylık kullanım içindir.sabah akşam uygulayıp 4 saat bekletmeniz maximum yaralanımı sağlar.3 aydan sonra tek doza düşebilirsiniz.saçkıranlı alanda sadbe kullanmanız hairforte kullanmanıza engel değil.çarpıntı haiirforte spreyden kaynaklı bir yan etki değildir.

 3. Ertuğrul says:

  Hocam iyi günler 6 ay minoxil ve xpecia kullandım sonra sizin önerinizle hair forteye geçiş yaptım 2 ayım olumlu bir etki görmedim ve saçımı yıkarken çok saç geliyor ne yapmalıyım not. Genetik dökülme
  Dr.Muharrem Kaya
  o zaman bırakmanı öneririm

 4. Sercan says:

  Hocam ben 6 aydır kullanıyorum fakat saçım gerilemeye devam ediyor xpecia da kullanıyorum minoxil saçımı döker diye kullanmaya korkuyorum daha ne yapmalıyım
  Dr.Muharrem Kaya
  sadece genetik dökülme varsa ve düzenli kullanıyorsanız dökülmenin durması beklenirdi.extra bir sorun olabilir.ayrıca %3-5 oranında tedaviye cevap vermeyen dökülmeler olabiliyor.

 5. Sercan says:

  Hocam iyi günler ben 6 aya yakın hair-forte kullanıyorum fakat son aldığım hair-fortenin rengi biraz farklıydı ve saçım fazla dökülmeye başladı yine eczaneden aldım sizce bir sıkıntı var mıdır hair-fortede
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır eczaneden alınan ürün güvenilirdir,sıkıntı olmaz

 6. Murat says:

  Hocam okb hastasiyim bu prozac 20 mg ilaç saç döker mi internetten bir kaç böyle yazı okudum da
  Dr.Muharrem Kaya
  hayır,dökmez

 7. Murat says:

  Hocam ben yaklaşık bir yıldır günde dört tane xpecia tablet ve günlük bir tane 5mg proscar tablet içtiğim halde şaçlarım hala dökülüyor bir çok doktora gittim tahlil felan aldılar genetik diyorlar bu genetik olmasına rağmen bu kadar ilaç içiyorum hala durmuyor tavsiye edebileceğiniz başka bir ilaç varmı bu spreyler dışında sprey kullanmak istemiyorum ve hocam bu kadar ilaç kullanmama rağmen böyle dökülmesi sizce normal mi
  Dr.Muharrem Kaya
  ne kadar dökülürse dökülsün günlük alacağınız 2 tablet xpecia yeterlidir.eğer dökülme azalmadıysa ek olarak spreyde kullanmalısınız.başka seçenek yok

 8. Davut says:

  Öncelikle merhabalar. Hocam ben zaman zaman çokça saç dökülmesi sorunu yaşıyordum. Başımın ön kısmı iyice seyrekleşti. Şuanda hair forte sprey ve HP Biotin markalı tablet kullanıyorum. Düzenli olarak günde 2 sefer kullanıyorum sabah ve gece şeklinde. Sanki faydasını görmeye başladım. Saçlarım kısa olduğu için emin olamıyorum. Yada önerebileceğiniz başka markalar varmı. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..
  Dr.Muharrem Kaya
  tablet xpecia başlamanız daha iyi olur.saçın ihtiyaç duyduğu tüm maddeleri içerir

banteng