Damar beni diğer adıyla hemanjiom damar cerrahisi konusunda birikimli olan damar cerrahlarının alanına girmektedir. Her ne kadar yüz bölgesindekiler ciddi estetik sorun olsa da daha kolay cerrahiye alışık plastik cerrahların çok ta istekli yaklaşmadığı bir hastalıktır.
Genellikle atar daha seyrek olarak toplar damarlardan kaynaklanan hemanjiomlar ameliyatı çok zor vakalardır. Damardan yoğun olduğu için ciddi kanama olur bu sebeple damar cerrahları daha çok hakimdir diğer taraftan diğer damar hastalıklarından gelen bu bilgi ve teknoloji birikimleri sayesinde ameliyatsız damar beni tedavileri konusunda da yeterince birikimleri vardır, yani hemanjiom doktorları dendiğinde kalp damar cerrahları akla gelir.
Aşırı kanama ve çok yüksek oranda tekrarlamaları sebebiyle bu tür benler için çok değişik ameliyatsız tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Radyo frekans, lazer, termokoagülasyon, köpük tedavisi, skleroterapi gibi yöntemlerle eskiden ameliyat edilen hatta ameliyat edilmesine cesaret bile edilemeyen tüm hemanjiomlar ameliyatsız bir şekilde başarıyla tedavi edilebilmektedir.
Türkiyede hemanjiom doktorları dendiğinde internette şu isimler öne çıkmaktadır.

Prof. Dr. Hasan Berat CİHAN
Doç. Dr. Onur GÜRER
Op. Dr. Nihat AYDIN
Op. Dr. Serkan Akarsu
Op. Dr. Eren Anğ
Op. Dr. Orhan Coşkun

Bunlar dışında damar beni yapan doktorlar daha çok ameliyatla tedavi yöntemi yapan kliniklerde çalışmaktadır.
Bu kadar farklı yöntemle tedavi edilebilen hastalığın tedavisini araştırırken mutlaka teknolojik tedaviler konusunda birikimli diğer bir deyimle teknoljiye sahip hemanjiom doktorları ile mutlaka görüşülmelidir yoksa “yapacak bir şey yok” gibi tüm ümitlerinizi kırabilecek bir söz duyabilirsiniz. Daha çok hemanjiom konusuyla ilgilenen uzmana ulaşmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar. Unutmayın belki bazıları zor ve uzun sürebilir ama her hemanjiom tedavi edilebilir.

https://www.ideaklinik.com/hemanjiom-hastaligi.html

https://www.hemanjiomtedavisi.com

Hemanjiom görselleri

gözde hemanjiom

alında hemanjiom

bacakta hemanjiom

boyunda damar beni

kafada hemanjiom

kolda damar beni

 

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Hemanjiom doktorları” Yazısında 27 Yorum

 1. Tuğba says:

  İyi günler.antalyada yaşıyoruz,kızımın boynunda 2 aylıkken bianda boynunda deri altında bi şişlik oldu hemonjiom dediler 2 yaşına kadar büyür sonra küçülür dediler suan 4 aylık 3 cm faln büyüdü cok hızla büyüyor cok endişeliyim beklemelimiyiz 2 yaşına kadar.
  Dr.Muharrem Kaya
  hemanjiom tedavisi ile ilgilenen kliniklerden yardım alabilirsiniz.05426210888 nolu telefondan ideakliniğe fotoğraf gönderirseniz bu konuda sizi aydınlatabilirler

 2. Anonim says:

  Hocam mrb biz hataydayiz kizim 3 aylik hemanjiom var ozel bolgede önerebileceginiz doktor varmi
  Dr.Muharrem Kaya
  ideakliniğin 05426210888 nolu telefonuna whatsapptan fotoğraf gönderin onlar tedavi konusunda sizi yönlendirir

 3. Arzu says:

  Mrh. Cocugum 4 yasinda.ayak ve alt bacak eklem yerinde kemikte birkactane hemanjion var. Nasil bir tedavi önerirsiniz? 6ay önce MRT cekildi 2ay sonra tekrar MRT cekilecek. Cok yorunlunca agridini söylüyor.
  Tskler saygilar
  Dr.Muharrem Kaya
  05426210888 nolu ideaklinik telefonuna whatsapptan fotoğraf gönderirseniz ,hemanjiom tedavisi konusunda her tür teknolojiye sahip oldukları için size daha iyi yardımcı olacaklardır

 4. Özlemsadıkoğlu says:

  Bebeğim 2 buçuk aylık ve doğduğunda avuç içinde kırmızı şişlikle doğdu. Doktor bize hemanjiom olduğunu söyledi . Kızım büyüdükçe şişlikte büyümeye başladı . İlk önce elinde çıktı sonra zamanla kaşında , kasığında ,sırtında , bacağında zaman geçtikçe farklı bölgelerinde oluşumlar devam ediyor. Bu şekilde sürekli artması beni çok korkutuyor. İstanbulda oturuyorum hangi doktora götürmem gerekiyor bilemedim yardımcı olursanız çok sevinirim
  Dr.Muharrem Kaya
  ideaklinik şişli yada bakırköy şubesine götürebilirsiniz

 5. Leyla karakurt says:

  Merhaba bnm sol dudağımda hemanjiom var Gaziantep de oturuyorum hangi doktora gitmem gerek
  Dr.Muharrem Kaya
  kalp damar cerrahisine görünebilirsiniz.

 6. Hamide says:

  İyi günler hocam. 3aylik bebegimin burnunda hemanjiöm var. Ürün delklwrindwn biri kapanmak üzere. Nasıl bir tedavi önerirsiniz ve Ankara da hangi hastaneye gitmemizi tavsiye edersiniz
  Dr.Muharrem Kaya
  Ankarada hemanjiom tedavisi için ideaklinik ankara şubesinde Op.Dr.Nihat Aydına gidebilirsiniz.iletişim için:Idea Klinik Ankara (Kızılay)
  Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
  TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
  GSM: 0505 119 36 90

ayam