Saçkıran tedavisi için sarımsak uygulaması direk dökülme alanına uygulamak şeklinde yapılmalıdır bunun dışındaki uygulamalar etki etmez.
Piyasada sarımsakla ilgili bir çok ürün görebilirsiniz ne yazık ki tüm bu ürünler sarımsağın popülaritesini kullanmaya çalışan uyanıkların ürettiği işe yaramaz ürünlerdir. Sarımsağın yağı, özü, ruhu veya sarımsaklı şampuanlar gerek saç dökülmesi tedavisinde gerekse saçkıran tedavisinde asla hiçbir işe yaramazlar.
Sarımsak saçkırana nası uygulanır ;
Dişin gövde kısmından orta kesiminden ortadan ikiye kesilir bu şekilde kesildiğinde parmakla tutacak bir kesim kalır. Dişin üst ve alt kısmı ayrı ayrı kullanılabilir. Kesik ağzı dökülme yerine gelecek şekilde sürülür. Sürme miktarı cildin vereceği cevaba göre ayarlanır. Elde edilmek istenen cildin kızarmasıdır, cilt hafif kızardığında uygulamaya son verilir. Sürerken ciltte yanma hissi olacaktır bu önemli değil ancak ciltte yara oluşturacak kadar fazla sürülmemelidir
Saçkıranda sarımsak kaç günde bir uygulanır ?
Uygulama sıklığı da cildin yeniden ilk haline gelme süresine bağlıdır yani ciltteki kırmızılık azaldığında tekrar sarımsak sürülür, bu işlem günde veya 3-4 günde bir yapılabilir. Aşırı uygulama veya çok sık uygulama yapılırsa yara ve buna bağlı iz kalabilir bu sebeple cildi tahriş etme derinliğine dikkatli edilmelidir.
Sarımsak tedavisi ne kadar süre devam etmeli ?
Kullanım süresi tamamen alınan cevaba göre değişir. Çok kısa sürede cevap alınması beklenmemelidir çünkü kılın çıkış süresi minimum 3-4 aydır. Tedaviye en az 4 ay devam etmek gerekir bu sürenin sonunda az da olsa cevap alındıysa uygulama sürdürülmelidir ama hiçbir değişim yoksa başka yöntemlere geçilmelidir. Unutulmamalıdır ki saçkıranda sarımsak sürmenin başarısı % 50 kadardır yani kullanan 100 kişiden 50 kişide kozmetik olarak kabul edilebilir düzeyde geri saç çıkması elde edilir diğer 50 kişide hiç etki etmez.
Eğer hiç kıl çıkmadıysa başarı oranı % 80-85 olan kortizon enjeksiyonu yada başarısı % 95 olan SADBE (Squarik Asit Di Butil Ester) ye geçilmelidir.
Sonuç olarak ;
Saçkıran tedavisinde sarımsak kullanımında kendisi dışında bir şeyi kullanılmaz, direk cilde sürülmelidir, en az 4 ay tedaviye devam edilmelidir, dha erken sürede ümit kesilmemeli ve sabırlı olunmalıdır.

saçkıranda sarımsak nasıl sürülür sarımsak nasıl sürülür

saçkıranda sarımsak nasıl uygulanır

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Saçkırana sarımsak nasıl uygulanır” Yazısında Yorum Yok

anjing