Varis bir damar hastalığıdır ve solaryumun etkileyemeyeceği kadar derinde seyreder.Solaryum ciltte melanin salgısını artırarak rengin koyulaşmasını sağlayan ultraviyole A içeren bir uygulamadır.Uygulama alanında cilt bronzlaşır ve daha hoş bir görünüm sağlar.Ultraviyole A ısıtıcı özelliğe sahip değildir ancak çok yoğun kullanılırsa derin alanda ısı oluşturarak yanık yapabilir.
Solaryumun varis üzerinde olumlu yada olumsuz etkisi yoktur ancak cilt rengi koyulaşınca yani bronz ciltte varis daha az dikkat çekici olur.Özellikle kılcal damarlar bronzluk sayesinde belirgin ölçüce saklanır.Fiziki rahatsızlığı olmayan daha çok görsellikten rahatsız olan kişilerde solaryum varise iyi gelir çünkü görüntüsü büyük oranda geriler.
Hastalığın iyileşmesi açısından bakıldığındaysa solaryumun hiçbir etkisi olmaz,kış gelip cildin bronzluğu gittiğinde varisler aynı eskisi gibi görünür.Faydası olmadığı gibi bilinen bir zararı da yoktur.
Sonuç olarak ;Varisi olan solaryuma girebilir mi sorusunun cevabı evettir,solaryumu varise zararı yoktur.
Solaryum yüzdeki kılcalları artırır mı ? Yüz bölgesindeki kılcal damarlar için de aynı durum geçerlidir yani kılcal damar çatlamaları olduğu gibi kalmasına rağmen cildin rengi koyulaştığı için kılcal damarlar daha az görünür.
solaryum varise zararmı

r

Doktorunuz Sorun & Öğrenin

“Solaryum varise zararlımı” Yazısında Yorum Yok

banteng