Türkiye estetik uygulamalar konusunda dünyanın ilk 2.-3. sırasını alabilir, vaka sayısı olarak Hindistan’dan bile geri kalmaz. Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerde çok pahalı olduğu için vaka sayısı az olmakta ve buna paralel olarak tecrübe gelişememektedir. Peki Türkiye de bu kadar yoğun ekim yapılırken kalite korunabiliyor mu? Ne yazık ki hayır, bir çok merdiven altı firma, kendini doktor gibi tanıtan sağlık eğitimi dahi almamış kişiler iğrenç sonuçlar ortaya koyabilmektedir ve yasalar da bunları engelleyememektedir. Nasıl çok basit ameliyatınızı bile doktorun kendisi yapsın isterseniz aynı şekilde saç ekimi gibi ciddi ve kalitenin önemli olduğu bu girişimi de uzman doktorun kendisinden istemelisiniz. Size “saç ekimi uzmanı” diye yutturulmaya çalışılan kişinin değil doktorun bizzat kendisinin ekmesini istemelisiniz. Bunu istemezseniz sonra şikayet etmemelisiniz.

Türkiye’de En İyi saç Ekim Merkezi
Aslında sözün özü merkez saç ekmez ve doğal olarak en iyi merkez değil en iyi eken doktoru sorgulamak lazım. Çünkü merkez ne kadar lüks, ne kadar ihtişamlı olursa olsun sonuçta ekimi birileri yapar ve sonuç bu birilerinin el becerisiyle ilgilidir. Burada teknolojinin de yeri yoktur. Bazı klinikler robotla ekim söylemini öne çıkararak hasta sayısını artırmaya çalışsa da aslında robot dedikleri cihaz kök almaktadır, asıl önemli olan ekme işlemini yardımcı personeller yapmaktadır. Kliniğin sitesindeki video incelendiğinde doktorun ve robotun ekim yapmadığını görürsünüz. Saç ekiminde kaliteyi, kök ölümünü ve doğal görünümü belirleyen şey ekimin nasıl uygulandığıdır, nasıl alındığı bu konularda önemsizdir.
Yukarıda da yazdığım gibi önemli olan doktorun yani işin sorumluluğunu alan kişinin işine verdiği önemdir.

En İyi Saç Ekimi Yapan Doktor
Şu özellikleri taşımalıdır;
İşine önem vermeli ve hastanın her saç teline aynı saygıyı göstermelidir
Böyle bir işlemin sorumluluğunu alacak kadar uzmanlaşmış yani uzman doktor olmalıdır
İşlemlerin tümünü hemşirelere yaptırmamalı özellikli işlemleri kendi yapmalıdır
Estetik cerrah olmasına rağmen astronomik rakamlara değil makul ücret karşılığında hizmet vermeli daha az para ayırabilen kişilere de bu kaliteyi sunmalıdır
Hastasının beklentisini iyi belirleyip yalanlarla hastayı ikna etmek yerine gerçekleri ifade etmelidir. Yani ensesinde 2000 greft alınabilecekken hastaya 4000 greft ekeriz dememelidir.
Hastaya ekeceği değil ektiği greft sayısını doğru söylemelidir
İpe sapa gelmez “ 10.000 greft” gibi yalanlarla hastasını kandırmamalıdır
Hastasının her an ulaşabileceği kişisel iletişim bilgilerini hastasına vermelidir.
Tüm bunlar göz önüne alındığında Hem estetik cerrahi uzmanı hem de genel cerrahi uzmanı olan Op.Dr.Can İşler öne çıkmaktadır.
Op.Dr.Can İşler iletişim bilgileri
Cep telefonu ; 0533 816 61 98
Klinik tel: 0 212 240 22 15
İletişim bilgileri www.doktorcanisler.com dan alınmıştır

Can İşler dışında Op Dr Serkan Sabancıoğlu Türkiye’de en iyi saç eken doktorlardandır. Op. Dr. Serkan Sabancıoğlu saç ekimi dışında kaş, sakal, bıyık favori gibi özellik arz eden daha doğrusu yüksek tecrübe gerektiren ekimleri de doğaldan ayırt edilemeyecek kalitede ekmektedir.